perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PİMLİ KİLİT

Pimli kilit, aslınsa bizim selenoid bold pimli kilit olarak bildiğimiz kilitlerdir. Pimli kilitler, silindir şeklindeki paslanmaz kapı dilinin hareketli olan kısımlarına saplanmaları ile çalışmaktadır. Pimli kilit tutuş gücü sekiz yüz kilogram ile iki bin kilogram arasında değişiklik göstermektedir. Yani kapınızın ağırlığına uygun olarak farklı kilit modelleri de mevcut olmaktadır. Pimli kilit fiyatları da bu kilitler hakkında merak edilmekte olan bir diğer konudur. Pimli kilit fiyatları hakkında pek net bir bilgi vermemiz doğru değildir. Çünkü bu kilitlerin fiyatları, kullanılacak olan kilidin modeline ve aynı zamanda da kullanılacak olan kilidin tutuş gücüne göre farklılık göstermektedir.

Pimli kilit kullanmak için öncelikle kilidin kapılara monte edilmesi gerekmektedir. Günümüzde genellikle bu kilitler geçiş kontrol cihazları (yüz tanıma sistemi cihazları, parmak izli geçiş sistemi cihazları ve kartlı geçiş sistemi cihazları) ile birlikte kullanılarak geçişlerin kontrol altına alınmasına olanak tanımaktadırlar. Pimli kilit ile geçiş kontrol cihazlarını birlikte kullanmak için öncelikle kilidin kapıya montajı yapılmalı ve ardından da kullanılacak olan geçiş kontrol cihazının kapı girişine montajı yapılmalıdır. Bu işlemden sonra geçişler çok daha kolay ve hızlı olur. Aynı zamanda geçişlerde bir kontrol sağlandığı için de günümüzde her geçen gün bu şekilde çok daha sık tercih edilmektedir.

Pimli kilit dışında kullanılmakta olan elektronik kilit ve elektrikli kilit karşılıkları her türlü kapı yapısında güvenle kullanılabilmektedir. Bu kilitlerin tutuş gücü ise beş yüz kilogram ile bin beş yüz kilogram arasında değişiklik göstermektedir. Elektronik kilitlerin her geçen gün çok farklı alanlarda kullanılabilir olması sayesinde geçiş kontrolleri de artış göstermektedir. Elektronik kilitler, enerji varken kapalı ve enerji varken kilitli olmak üzere iki farklı kullanım şekline sahiptirler.

Pimli kilit dışında kullanılmakta olan bir diğer kilit ise mıknatıslı manyetik cam kapı kilitleridir. Bu kilitler, cam kapıların sabit olan kısımlarına, aparatları ise cam kapıların hareketli olan kısımlarına yapışmaları ile çalışırlar. Tutuş gücü 60 kilogram, 180 kilogram, 280 kilogram, 350 kilogram, 500 kilogram, 750 kilogram ve 1000 kilogram arasında değişmektedir. Pimli kilit fiyatları gibi mıknatıslı manyetik kapı kilitleri fiyatları da çok uygundur!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları