perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

SPOR SALONU OTOMASYONU

Spor salonu otomasyonu, spor salonlarına giriş yapacak olan üyelerin takip edilmesi için kullanılmakta olan otomasyondur. Spor salonu otomasyonu; spor salonu programı, spor salonu turnikeleri ve pdks cihazlardan oluşmakta olan bir sistemdir. Sistemin kullanımı da kurulumu kadar çok basittir. Spor merkezleri ve fitness center gibi alanlarda güvenle kullanılmakta olan bu sistemlerde kullanılan spor salonu otomasyonu programı, spor salonuna hangi üyenin hangi saatler arasında giriş yaptığını belirlemektedir. Bu bilgileri de raporlar vasıtasıyla ekranda görmenizi sağlamaktadır.

Üyelik gerektirmekte olan alanlarda üye takibi için tasarlanmış olan farklı sistemler bulunmakta olsa da bu sistemler genellikle muhasebe kayıtlarını tutmak için kullanılmaktadır. Ancak sürekli olarak her üyenin ne yaptığını bu şekilde el ile takip etmek mümkün olmamaktadır. Bazen her üye başına farklı bir görevli vermek bile gerekebilmektedir. Bu yüzden de spor salonu otomasyonu kullanılmalıdır. Bu takip işlemleri insanlar yerine otomatik cihazlara bırakılmalıdır. Bu cihazlar parmak izi sistemi cihazları, yüz tanıma sistemi cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazlarıdır. Yüz tanıma cihazları, kişilerin eşsiz ve benzersiz yüz algoritmasını tanımaktadır. Bu algoritma hiçbir insanın yüzünde aynı olmadığı için de kişilerin birbirleri yerine yüzlerini okutarak giriş yapmaları mümkün değildir. Yüz tanıma cihazının pek çok farklı modelinde parmak izli, kartlı ve şifreli geçiş yapabilme olanağı da bulunmaktadır. Bu sayede geçiş yapmak istediğiniz geçiş şeklinden herhangi birisini tercih edebilirsiniz. Parmak izli cihazlar ise parmak izi tarama teknolojisi ile çalışmasına devam etmektedirler. Parmak izi, her insanın her parmağında farklı bir özellik göstermektedir. Eşsiz ve benzersiz olan parmak izi sayesinde kişiler birbirleri yerine parmak izi okutarak geçiş yapamazlar. Bu şekilde de geçişler kontrol altına alınmış olur. Parmak izi spor salonu otomasyonu cihazlarının pek çok modeli, farklı kayıt kapasitesine sahiptirler. Bu kayıt kapasitesi her cihazda değiştiği için ihtiyacınıza ideal bir çözüm bulabilmek daima mümkün olmaktadır. Kartlı cihazlar ise kart okuma teknolojisi ile çalışmasına devam ederler. Tanımlanacak olan kartın mifare ya da proximity kart olup olmadığı cihazın modeline göre belirlenmektedir. Üstelik kullanılacak olan kartların üzerine baskılar da yapabilmek mümkündür.

Spor salonu ile birlikte pdks cihazları kullanırken bu cihazların turnikeler üzerinde kullanılması gerekir. Bunun sebebi, turnikeler geçiş kısıtlamaları yapılmasına olanak tanımaktadır. Bunun için kullanılacak olan iki farklı turnike çeşidi vardır. Bel turnikeleri ve hızlı geçiş turnikesi. Hangi turnikenin kullanılacağı tamamen sizin tercihinize kalmış olmakla birlikte, iç ve dış ortamlarda kullanılmakta olan farklı modelleri yer almaktadır. Bu modellerin gövdeleri paslanmaz çelik ya da elektrostatik boyalı olabilmektedir. Paslanmaz çelik olan modeller dış ortamlarda, elektrostatik boyalı olan modeller ise iç ortamlarda güvenle kullanılabilmektedir. Spor salonu otomasyonu turnikeleri, insan beli boyunda olan turnikelerdir. Bu turnikelerin üzerine pdks cihaz yerleştirildiğinde kolayca geçiş yapılabilecektir.

Spor salonu otomasyonu sistemlerinde kullanılan pdks cihazların ve turnikelerin dağıtıcısı olduğumuz için de sistemin tamamı uygun fiyatlara mal edilebilmektedir. Spor salonu otomasyonu fiyat teklifi almak için bize yazabilirsiniz!  

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler