perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

TURNİKE KAPI SİSTEMLERİ

Turnike kapı sistemleri, geçiş kontrolleri ve geçişlerin güvenlikleri için her geçen gün çok daha büyük rağbet gören sistemlerdir. Bu sistemler; fabrikalar, belediyeler, okullar, kamu kurum ve kuruluşları, firmalar, işletmeler, plazalar, holdingler, spor salonları gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. Turnike kapı sistemlerinin her geçen gün gelişme göstermesi ile de bu kullanım alanları artış göstermeye devam etmektedir. Ancak günümüzde genellikle turnike kapı sistemleri, işletmelerde tercih edilir. Bunun sebebi turnikelere personel devam kontrol cihazları ile tetik verebilmenin mümkün olmasıdır. Tetiklemeler ile kapılarda geçiş kısıtlaması sağlayarak yabancı kimselerin giriş yapmalarına engel olunarak güvenlik sağlanacaktır.

Turnike kapı sistemleri; tripod turnike, engelli geçiş turnikesi, bel turnikesi ve boy turnikesi olarak 4 farklı gruba ayrılmaktadır. Bu turnikelerden en çok kapıları tetiklemek için bel turnike kapı sistemleri tercih edilir. Bel turnike kapı sistemleri, insan beli boyunda olduklarından ötürü bu ismi almış olan turnikelerdir. Bu turnikeler, personel devam kontrol sistemleri cihazları ile tetiklenebilirler. Bu sayede turnike kapı sistemleri olarak da kullanılmaktadırlar. Günümüzde metro ve metrobüs istasyonlarından aşina olduğumuz bel turnike kapı sistemleri, paslanmaz çelik veya ve elektrostatik boyalı olabilmektedir. Paslanmaz çelik olan modelleri dış ortamlarda ve elektrostatik boyalı olan modelleri ise iç ortamlarda güvenle kullanabileceksiniz. Kolu itmeyle açılan bel turnike kapı sistemleri, üç kollu olmaktadır. Bu turnikelerde absorber, hızlı geçişler sırasında turnike kolunun sabit bir hızda turunu tamamlamasını sağlamaktadır.

Engelli turnike kapı sistemleri ise turnike sistemleri ile birlikte kullanılan ve serbest geçişlerin yapılabilmesi için tercih edilebilen turnikelerdir. Engelli turnike kapı sistemlerinin kol uzunlukları her turnikede farklıdır. Yani geçiş alanınızı kapatacak ölçülerde turnike bulabilmek mümkündür. Bu turnikelerin paslanmaz çelik ve elektrostatik toz boyalı modelleri, dış ve iç ortamlar için tercih edilebilmektedir. Engelli turnike kapı sistemleri üzerine engelli birey işareti ya da geçiş yönü işareti de konulabilmektedir. Bu turnikelerin dekoratif gövdeleri, kullanıldıkları alanlara da ayrı bir hava katacaktır.

Turnike kapı sistemlerinde en çok tercih edilen modellerden bir tanesi de hızlı turnike kapı sistemleridir. Bu turnikeler, hızlı geçişlerin yapılacağı alanlarda tercih edilmektedir. Bunun sebebi turnikenin kollarının tripod turnikelerde olduğu gibi itme şekliyle değil de otomatik olarak açıldığı içindir. Hızlı turnike kapı sistemlerine de yüz tanıma, parmak izi ve kartlı cihazlar ile tetik verebilmek mümkündür. Kapıların giriş ve çıkış alanlarına yerleştirildiklerinde çok kontrollü şekilde geçiş yapılmasına imkân tanıyacaklardır.

Boy turnike kapı sistemleri, insan boyunu aştıkları için bu ismi almışlardır. Genellikle konser alanları, ceza evleri ve stadyumlarda kullanılmakta olan bu turnikeler, kapıların giriş ve çıkış alanlarına monte edildiklerinde geçişleri kontrol altına almanızı sağlamaktadır. Boy turnikeleri, üç kollu veya dört kollu olabilmektedir. Paslanmaz çelik gövdeli olan modelleri dış ortamlarda, elektrostatik toz boyalı olan modelleri ise iç ortamlarda kullanılabilmektedir. Boy turnike kapı sistemleri ile kapılardan taşkınlıkların yapılması kolayca engellenebilecektir.

Avax turnike kapı sistemleri Türkiye distribütörü olan firmamız Perkotek A.Ş., ihtiyacınızı karşılayacak her turnike için sizlere en uygun fiyat garantisini sunacaktır. Satın almak için yapmanız gereken tek şey sadece 0850 811 80 00 numarasını tuşlamak!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler