perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

TUVALET TURNİKESİ

Günlük yaşantımızda birçok noktada genelde okutma sistemleri ile kullanılan tuvalet turnikesi, genelde bir merkeze bağlı olarak çalışırlar. Bu ya bir otomasyon yazılımıdır ya da kendi başına programlanıp çalışan turnike üzerindeki cihazdır. Oysaki bunların yerine jeton sistemi ile çalışan turnikelerde yapılandırılabilir. Jeton sistemi kullanılmadığında tuvalet turnikesi abonman mantığında çalışacaktır. Jeton sistemi uygulaması ile kullanıcılar jetonlarını alıp turnikeden geçişlerini sağlayabilirler. Geri dönüşümlü jetonlar ile maliyetler minimuma indirgenmiş olur.

Jetonlu tuvalet turnikesi manuel olarak çalıştığından herhangi bir takip programı ile bağlantılı olarak çalışamazlar. Bu sebeple sistem ile ilgili yetkilendirme ya da kısıtlama söz konusu değildir. Sistem burada düz mantık çalışır, jetonu at ve geç şeklindedir. Yazılımla entegre çalışmadıklarından sistem ile ilgili bir raporlama dökümü alınması da mümkün değildir.

Geniş ürün yelpazemiz arasında bulunan jeton üniteleri ile tüm tuvalet turnikesi sistemleri ilişkili olarak çalışabilirler. Kullanılacak alanlara göre farklılık gösteren turnikelerde sorunsuz bir biçimde çalışan bu jeton ünitesi sistemleri distribütörü olduğumuz markalar arasında yer aldığından fiyatları piyasada bulunan ürünlere nazaran daha uygundur. Jeton ünitelerimizde kullanılacak olan jetonlar stoklarımızda bulunan jetonlardan olabileceği gibi kurum ve kuruluşlara özel üretilen jetonlarda olabilirler. Jeton haznesinin büyüklüğüne kadar olan her çaptaki boyutlara ayarlanabildiğinden özel üretilen jetonlarda da sorunsuz çalışabilirler. Buradan yola çıkarak kullanılması gereken materyalin kesinlikle jeton olması gibi bir durum söz konusu değildir.  Jeton yerine her türlü madeni para da kullanılabilir. Eğer jeton ünitesine atılan madeni para ya da jeton yönetim tarafından istenilen nitelikleri taşımıyorsa ve örnek jeton özelliklerine sahip değilse jeton ünitesini bu atılan maddeyi anımsamayacaktır. Böylelikle geçiş için turnikeye gere0kli komutu vermeyecektir. Bu gibi durumlarda jeton ünitesi atılan sahte jeton ya da madeni parayı kullanmadan sahte jeton haznesine bırakacaktır. Bu sayede kullanıcı jetonu aldığı yere iade etme şansı bulacaktır ve mağdur duruma düşmeyecektir. Ancak aynı durum madeni paralar için geçerli değildir. Madeni para atıldığında ve sahte ya da yanlış para olması durumunda geri verildiğinde para zaten kullanıcıya ait olduğundan değiştirme gibi bir durum söz konusu değildir. Bu konuyla ilgili yönetim ya da jeton gişesi bir sorumluluk altından bırakılamaz.

Kullanım alanları olarak eğlence merkezleri, lunaparklar, halka açık umumi tuvaletler olabilirler. Bunların yanı sıra bir otomasyon sistemine bağlı olamadan çalışacak her türlü turnike sistemi jeton ünitesi ile entegre edilerek jetonlu turnike sistemine dönüştürülebilir. Çalışması için ise 12 v DC adaptör dışında başka hiçbir şeye gereksinim duymaz. Lunaparklar ve umumi tuvaletler gibi noktalarda genellikle bel turnikeleri tercih edilirler. Bu gibi noktalarda bel turnikelerinin tercih edilmesinin sebebi bu turnikelerin kullanım şartları olarak her türlü zorluğa dayanıklı olmalarıdır. Yaşanacak herhangi bir zorlama durumunda turnikenin zarar görmesi en aza indirgenmiş olduğundan tuvalet turnikesi sistemleri zarar görmesi çok zordur. Eğlence merkezi girişinde ise daha estetik görünüşlü ve hassas olan hızlı geçiş tuvalet turnikesi ve VIP turnikeler kullanılabilir. Bunlar daha hassas cihazlar olduğundan bu tarz noktalarda tercih edilebilirler. Kullanım alanları aslen plaza tarzı yerler de bu gibi durumlar içinde kullanılması sağlanabilir. Jeton ünitesi ile de sorunsuz bir şekilde senkronize çalışabildiğinden hiçbir dezavantaj yaşanamayacaktır. Jeton ünitelerinin arızalanmaları çok zor olsa da deneyimli teknik ekibimizce ilk gün ki gibi çalışacak şekilde arızaları giderilip kısa sürede aktif olarak çalışmaları sağlanabilir.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler