perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

WEB TABANLI PDKS

Web tabanlı pdks, personelleri takip etmek için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemlerde kullanılmakta olan üç farklı cihaz türü bulunmaktadır. Bu cihazlar; yüz tanıma cihazları, parmak izi cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazlarıdır. Bu cihazlardan hangisinin tercih edileceği tamamen sizin tercihinize kalmış olmakla birlikte güvenilirliği açısından bizler web tabanlı pdks denilince akla ilk gelen yüz tanıma cihazlarını kullanmanızı önermekteyiz. Çünkü yüz tanıma cihazları, kişilerin eşsiz ve benzersiz olan yüz algoritmasına göre kayıt yapar. Yani geçişler sırasında personellerin birbirleri yerine yüzlerini okutabilmesi mümkün değildir. Bu cihazların kayıt kapasitesi her cihazda da farklılık göstermektedir. Yani personel sayınızın ne olduğunun takipte hiçbir önemi kalmayacaktır.

Web tabanlı pdks cihazlarından bir diğeri de parmak izi cihazlarıdır. Parmak izi cihazları, parmak izi tanıma teknolojisi ile çalışır. Parmak izi her insanın parmağında farklı bir özellikte olduğundan dolayı da bu cihazlar ile de personellerin birbirleri yerine geçiş yapması mümkün olmayacaktır. Kullanım parmak izi cihazlarında çok basittir. Kişilerin parmaklarının uç kısımlarında yer alan iz kullanılarak geçiş yapmaları sağlanmaktadır. Bu cihazların dahili batarya, zil çaldırma ve sesli yanıt özelliği sayesinde geçişler çok daha kontrollü bir hal almaktadır. Perkotek ailesi olarak Magic Pass web tabanlı pdks parmak izi cihazlarının Türkiye dağıtıcısı olduğumuz için de fiyatları oldukça uygundur.

Web tabanlı pdks cihazlarının bir diğer modeli de kartlı geçiş kontrol cihazlarıdır. Bu cihazlar, kart okuma teknolojisi ile çalışmasına devam etmektedir. Kart okumada kullanılmakta olan iki farklı kart türü bulunmaktadır. Bu kartlardan hangisinin kullanılacağı tamamen cihaz modeline göre değişir. Kartlı cihazlar günümüzde personelleri takip etmek için genellikle kapı girişlerine monte edilerek ya da turnike üzerine monte edilerek kullanılmaktadır. Bu cihazlar ile zil çaldırılarak personellerin toplu olarak hareket etmeleri sağlanabilmektedir.

Web tabanlı pdks cihazları ile personelleri takip edebilmek için web tabanlı pdks programının da kullanılması gerekmektedir. Web tabanlı pdks programı, firmamız yazılımcıları tarafından Delphi dilinde yazılmış olup MySQL veri tabanında derlenmiştir. Programı kısa bir eğitimden geçirilen her son kullanıcı kolayca kullanabilir. Otomatik olarak mail gönderme özelliğine sahip olan bu programı, elde edilen raporları istenilen mail adresine gönderir. Peki elde edilecek olan raporlar nelerdir? Bu raporlardan biraz bahsedelim. Web tabanlı pdks programından alınacak olan raporlar kişi bazında ya da genel bazda olabilmektedir. Genel bazda alınan raporlarda şirket içerisindeki herkesin hareketlerini görebilirken, kişi bazında alınan raporlarda ise kişilerin özel olarak takip edilmesi sağlanır.

Web tabanlı pdks programında bulunan günlük puantaj raporu ile kişilerin hangi saatler içerisinde çalıştığı ve o gün hangi vardiyada olduğu veya mesaiye kalıp kalmayacağı görüntülenebilmektedir. Web tabanlı pdks programında geç kalanlar ve erken çıkanlar raporu da alabilmek mümkündür. Bu raporları genel bazda veya kişi bazında da alabilirsiniz. Programın otomatik olarak yedekleme özelliği ile de cihazlardan alınan tüm bilgiler otomatik olarak yedeklenerek bir sorun oluşması durumunda kullanılabilmektedir.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler