perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
X RAY FİYATLARI

X-ray cihazları, metal eşya tespiti yapmak için kullanılan cihazlardır. Bu cihazlar, üst düzey güvenlik gerektiren alanlarda sıkça tercih edilmektedir. Etnik ve global terörün artması ile birlikte de oteller, kongre merkezleri, alışveriş merkezleri, kamu kurum ve kuruluşları, hastaneler, eğitim kurumları gibi pek çok alanda tercih edilmeye başlanmıştır. Bavul, valiz, çanta ve poşet gibi kapalı olan eşyaların içerisini görebileceğiniz x-ray cihazları, bu eşyaların içerisinde yer alan delici ve kesici tüm aletleri hızlı tespit edebilmenize olanak tanımaktadır. X ray fiyatları, bize sunmuş olduğu avantajlar göz önüne alındığında oldukça uygundur.

Peki, x-ray cihazları taramaları nasıl yaparlar? Bu cihazların tarama yapmaları çok kolay bir şekilde olmaktadır. Öncelikle x ışını, sabit olan bir kaynaktan karşısındaki foto diyotlara fırlatılmaktadır. Fırlatılan bu foto diyotlar da arada eğer bir nesne var ise ışınlar nesneyi delmektedir. Bu x- ışınlarının delip geçtikleri nesnelerin atom ağırlığı, şekli ve cinsi foto diyotlarca emilerek x ray metal arama ve tarama dedektörü ekranına yansıtılmaktadır. X ray dedektörünün kalitesine göre de bu yansıtmalar renkli ya da siyah – beyaz olabilmektedir. Renkli olarak nesnelerin renklerinin tonlarına göre de hangi atomdan oluştuğu görülebilmektedir. Bu şekilde yapılan ayrıma göre x ray fiyatları farklık gösterebilmektedir. Atom numaraları 10’un altında olan helyum, berilyum, lityum, karbon, azot, flor ve oksijen gibi maddeler organik maddelerdir. Organik maddeler, x-ray dedektörlerinin ekranlarında turuncu renkli olarak gösterilirler. Atom numarası on sekizden büyük olan titanyum, demir, kalay, kurşun, altın, çelik, demir, bakır ve krom gibi maddeler ile inorganik madde sınıfına yani tehlikeli sınıfa giren maddelerdir. Bu maddeler, x ray dedektörleri ekranlarında mavi renkli olarak gösterilmektedir.  Atom numaraları on ile on sekiz arasında olan neon, sodyum, magnezyum, alüminyum, silisyum, kükürt, fosfor, argon gibi maddeler ise karışık grup elementi olarak adlandırılırlar. Bu elementler ise x-ray cihazı ekranlarında yeşil renkli olarak gösterilmektedirler. Dedektörlerin metal nesneleri bu şekilde renkli olarak ekrana yansıtması işlemi, organik ve inorganik madde ayrımı yaptığı anlamına gelmektedir. Bu ayrımı yapması, metal nesnenin daha hızlı ve seri şekilde tespit edilerek etkisiz hale getirilmesinde çok büyük bir rol oynamaktadır. X ray fiyatları, organik ve inorganik ayrımına göre çok fazla oynama yapmamaktadır.

X ray bagaj arama ve tarama cihazlarının ne kadar güvenilir olduğu en büyük merak konularından bir tanesidir. Bu cihazların oldukça güvenilir olduğu zaten kanıtlanmıştır. Çok çok düşük radyasyon ile beraber çalışma sağlamalarına rağmen bir iki defanın dışında sürekli olarak x-ray cihazlarından geçişi yapılmış olan yiyeceklerin tüketilmesi önerilmemektedir. Şimdiye dek hamile bayanlara da zarar verir yönünde bir bilgi söz konusu olmasa da yine de bilim insanları x ray cihazı yakınında çalışan hamile kadınların, hamilelik süresince bu detektörlerden uzakta çalışmalarını önermektedirler. Tercih edeceğiniz x ray fiyatları, modellerine göre tabi ki farklılık gösterebilmektedir.

Xray cihazlarının portatif olan ve elde taşınan bir modeli bulunmaktadır. Bu cihazı da sabit olarak kullanmak yerine gittiğiniz yere götürebilirsiniz. Secuda x ray fiyatları da Secuda markasının her ürününün Türkiye distribütörü olduğumuz için Perkotek Teknoloji’de oldukça minimum seviyelere çekilmiştir. Yani x ray cihazı satın almak isterseniz, öncelikle şiddetle bizden fiyat teklifi almanızı öneriyoruz. Uygun fiyat garantisi ile harika çözümler elde edeceksiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler