perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Yemekhane Geçiş Kontrol: Giriş ve Çıkışları Kolayca Yönetin

Yemekhane geçiş kontrol sistemleri, yemekhanelere giriş ve çıkış yapacak olan kişilerin takip edilebilmesi ve öğünlerin düzenlenebilmesi için kullanılabilmektedir. Yemekhane geçiş kontrol sistemlerinin çalışabilmesi için personel devam kontrol cihazları, yemekhane takip programı ve turnikelerin bir arada kullanılması gerekmektedir. Yemekhane geçiş kontrol programından bahsedelim. Bu program, yemekhaneye giriş ve çıkış yapacak olan kişilere yemek hak edişi tanımlanmasını sağlamaktadır. Yemekhane geçiş kontrol programı ile bir kullanıcıya örneğin sadece 12.30 ve 13.30 arasında yemek yeme izni tanınabilir. Başka bir kullanıcıya ise saat 12.30 ve 14.30 arasında sınırsız yemek yeme imkanı sunulabilmektedir. Üstelik eğer yemekhanede birden fazla giriş ve çıkış alanı varsa, hangi personelin hangi giriş ve çıkış alanını da kullandığını yemekhane geçiş kontrol programı üzerinden görüntülenebilmesi mümkündür. Yemekhane geçiş kontrol programı, her geçen gün çok daha geniş alanlarda da kullanılabilmektedir.

Yemekhane geçiş kontrol sistemlerinde kullanılmakta olan turnikeler sayesinde de yemekhanelere yapılacak olan giriş ve çıkışlar, kontrol altında tutulacakken aynı zamanda geçiş kısıtlamaları da elde edilebilecektir. Bu turnikeler, bel turnikeleri ve hızlı geçiş turnikelerdir. Yemekhane geçiş kontrol bel turnikeleri, insan beli boyunda olan turnikelerdir. Bu turnikelerin paslanmaz çelik ve elektrostatik boyalı olan modelleri yer almaktadır. Paslanmaz çelik olan modeller dış ortamlarda, elektrostatik boyalı olan modeller ise iç ortamlarda tercih edilmektedir. Bel yemekhane geçiş kontrol turnikeleri, butonlar ile de kontrol edilebilir. Buton kontrolünde iki farklı seçenek yer almaktadır. Tek buton kontrolü ve çift buton kontrolü. Tek buton kontrolünde butona her basımda bir sonraki geçiş komutuna geçilmektedir. Çift buton kontrolünde ise turnikeleri açmak ve kapamak için iki adet buton yer almaktadır. Tripod yemekhane geçiş kontrol sistemleri, özellikle personellerin yemekhanelere giriş ve çıkışlarını kontrol altında tutmanızı sağlamaktadır. Hızlı yemekhane geçiş kontrol turnikeleri ise geçişlerin yoğun ve hızlı yapıldığı alanlarda kullanılmakta olan turnikelerdir. Bu turnikelerin de paslanmaz çelik ve elektrostatik boyalı olan modelleri yer almaktadır. Bu turnikeler, oldukça şık oldukları için kullanıldıkları alanlara da farklı bir hava katmaktadırlar. Avax hızlı yemekhane geçiş kontrol turnikeleri ve Avax tripod yemekhane geçiş kontrol turnikeleri Türkiye dağıtıcısı olduğumuz için de bu turnikelerin fiyatları firmamızda oldukça uygundur.

Yemekhane geçiş kontrol cihazlarının da üç ayrı modeli yer almaktadır. Bunlar yüz tanıma yemekhane geçiş kontrol cihazları, parmak izi yemekhane geçiş kontrol cihazları ve kartlı yemekhane geçiş kontrol cihazlarıdır. Bu cihazlardan hangisinin kullanılacağı tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Kartlı yemekhane geçiş kontrol cihazları, kart tanıma teknolojisi ile çalışmasına devam etmektedir. Bu cihazlara proximity ya da mifare kart tanımlanması gerekmektedir. Hangi kartın kullanılacağı da cihaz modeline göre değişiklik göstermektedir. Pek çok modelinde şifre ile de geçiş yapabilme imkânı yer almaktadır. Parmak izi yemekhane geçiş kontrol cihazları ile parmak izi tarama teknolojisine sahiptir. Her insanın parmağındaki iz farklı olduğu için de kişilerin birbirleri yerine parmak izi okutması mümkün değildir. Bu cihazlara bir kişinin on adet parmağını da tanıtabilirsiniz. Bu sayede normalde geçiş yapılan parmaklarda kesik, çizik veya deformasyon olması durumlarında kayıtlı olan diğer parmaklar ile geçiş yapılabilmektedir. Yüz tanıma yemekhane geçiş kontrol cihazları da kişilerin yüzlerini tanımaktadır. Bu yüz algoritması her insanın yüzünde farklı olduğu için de kişiler yemekhaneye giriş yaparken birbirleri yerine yüz okutamazlar. Yemekhane geçiş kontrol sistemleri hakkında çok daha fazlası için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler