perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YEMEKHANE GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Yemekhane geçiş sistemleri, yemekhaneye giriş yapacak olan kişilerin kontrol altına alınması için kullanılmaktadır. Yemekhane geçiş sistemleri kullanımı için pdks cihazların ve turnikelerin uyum içerisinde kullanılabilmesi gerekmektedir. Yemekhane geçiş sistemlerinde kullanılacak olan üç farklı cihaz türü bulunmaktadır. Bu cihazlar; yüz tanıma cihazları, parmak izi cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazlarıdır. Yüz tanıma yemekhane geçiş sistemleri cihazları, kişilerin eşsiz ve benzersiz yüz algoritmasını tanıyarak geçiş yapma imkânı sunan cihazlardır. Bu cihazlara tanımlanacak olan yüz algoritması, her insanın yüzünde farklılık göstermektedir. Bu algoritma sayesinde yemekhaneye giriş yapacak olan kişilerin birbirleri yerine yüz okutması mümkün değildir. Bu da geçişlerin çok daha kontrollü ve sağlam olmasını sağlamaktadır. Yüz tanıma yemekhane geçiş sistemleri cihazlarına kişilerin yüzlerini okutmak için beş ile on santimetre mesafeden bakmaları yeterli olacaktır. Parmak izi yemekhane geçiş sistemleri cihazları ise parmak izi teknolojisi ile çalışmasına devam eden cihazlardır. Bu cihazlara kayıt edilen parmak izi, her insanda farklı bir özellik gösterdiği için kişilerin birbirleri yerine parmak izi okutması da mümkün olmayacaktır. Üstelik birçok modelinde kartlı ve şifreli geçiş yapma imkânı da yer almaktadır. Parmak izi yemekhane geçiş sistemleri cihazlarına bir kişinin on adet parmağı da tanıtılabilmektedir. Böylece normalde geçiş yapılacak olan parmakta kesik veya çizik olması gibi durumlarda kayıtlı olan diğer parmaklar ile geçiş yapılır. Kartlı yemekhane geçiş sistemleri cihazları ise kart tanıma teknolojisi ile çalışmakta olan cihazlardır. Bu cihazlara proximity ve mifare kart tanımlaması yapılır. Bu kartlardan hangisinin kullanılacağı tamamen cihazın modeline göre değişmektedir.

Yemekhane geçiş sistemleri programı sayesinde yemekhaneye giriş yapacak olan kişilerin öğün hak edişlerinin düzenlenmesi sağlanmaktadır. Yemekhane geçiş sistemleri programı ile bir kişiye 12.30 saatleri arasında yemek yeme ya da 13.30 ve 19.30 saatleri arasında sınırsız sayıda yemek yeme gibi kısıtlamalar sağlanabilmektedir. Yemekhane geçiş sistemleri programı, firmamız yazılımcıları tarafından yazıldığı için sürekli olarak geliştirilme imkânı da yer almaktadır. Programın kullanımı ve kurulumu da oldukça basittir.

Yemekhane geçiş sistemleri ile takip sağlamak için bir de turnikelerin bir arada kullanılması gerekmektedir. Kullanılacak olan turnikelerin bel turnikeleri ve boy turnikeleri olmak üzere farklı modelleri yer alır. Bel boyunda olan bu turnikelerin elektrostatik boyalı ve paslanmaz çelik olan modelleri yer almaktadır. Hızlı yemekhane geçiş sistemleri turnikesi, yoğun olan geçişlerin yapılması için kullanılmakta olan turnikelerdir. Genellikle şıklıkları sayesinde işletmelerde yer alan yemekhanelerde oldukça sık olarak tercih edilmektedir. Bu turnikeler acil alarm durumlarında serbest geçiş moduna geçebilmektedir. Bel yemekhane geçiş sistemleri turnikeleri ise insan beli boyunda olan turnikelerdir. Bu turnikelerinde iç ve dış ortamlarda tercih edilebilir olan farklı modelleri yer almaktadır. Bel yemekhane geçiş sistemleri turnikeleri, çift buton ya da tek buton ile kontrol edilebilirler. Tek buton kontrolünde turnike kolunu açmak ve kapamak için sadece bir adet buton yer alırken, çift buton kontrolünde açma ve kapama yapmak için iki adet buton yer almaktadır. Yemekhane geçiş sistemleri hakkında çok daha fazlasını öğrenmek için hemen bize ulaşın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler