perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Yemekhane Turnikeli Geçiş: Güvenli ve Düzenli Giriş Çıkış

Yemekhane turnikeli geçiş sistemleri, yemekhanelere giriş ve çıkış yapılmasını sağlamaktadır. Yemekhane turnikeli geçiş sistemleri ile yemekhanelerdeki öğün hak edişleri düzenlenmektedir. Bu da yemekhane turnikeli geçiş programı ile yapılmaktadır. Bu program sayesinde yemekhaneye giriş ve çıkış yapacak olan kişiler, kolayca geçiş yapabileceklerdir. Yapılan bu giriş ve çıkışlar da programın raporlarında görüntülenmektedir. Yemekhane turnikeli geçiş programı ile herhangi bir personelin hangi saatler içerisinde yemek yiyeceğini belirleyebilirsiniz. Örneğin Ali isimli personelin saat 12.30 ve 13.30 arasında yemek yemesini sağlarken, Ahmet isimli personelin 12.30 ve 19.30 saatleri arasında yemek yemesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede hangi personelin hangi saatlerde yemek yediğini kolayca takip edebilirsiniz.

Yemekhane turnikeli geçiş sistemleri; yüz tanıma cihazları, parmak izi cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazları ile birlikte kullanılmaktadır. Yüz tanıma cihazları, yemekhanelere yapılacak olan giriş ve çıkışların yüz tarama teknolojisi ile yapılmasını sağlamaktadır. Yüz tanımada kullanılan algoritma her insanın yüzünde farklı olduğundan ötürü kişiler geçiş yaparken, birbirleri yerine yüzlerini okutamayacaklardır. Üstelik yüz tanıma yemekhane turnikeli geçiş cihazlarının kayıt kapasiteleri, her modelinde farklıdır. Bu sayede personel sayınızın kaç olduğunun bir önemi kalmayacaktır. Pek çok modelinde de yüz tanıma, parmak izi ve kartlı geçiş bir arada olmaktadır. Parmak izi yemekhane turnikeli geçiş cihazları ise muhteşem parmak izi tanıma teknolojisi ile çalışmaktadır. Parmak izi benzersiz ve eşsiz bir yapıya sahiptir. Bu sayede kişilerin yemekhaneye geçiş yapmaları sırasında birbirleri yerine parmak izi okutmaları mümkün değildir. Ayrıca parmak izi cihazları ile kartlı ve şifreli olarak da geçiş yapılabilir. Kartlı yemekhane turnikeli geçiş cihazları da kart tarama teknolojisi ile çalışmaktadır. Bu cihazlara proximity ya da mifare kart kayıt edilir. Hangi kartın kayıt edileceği tamamen tercih edilecek olan cihazın modeline göre değişmektedir. Ancak kartlı cihazlarda, kişilerin birbirleri yerine kart okutması gibi bir durum söz konusu olmaktadır. Bu da bu cihazların daha az olarak kullanılmasına sebebiyet vermektedir.

Yemekhane turnikeli geçiş sistemlerinde genel olarak iki farklı turnike modeli kullanılmaktadır. Bunlar tripod turnikeler ve hızlı geçiş turnikeleridir. Tripod yemekhane turnikesi, insan beli boyunda olan turnikelerdir. Bu turnikeler, butonlar ile kontrol edilebilmektedir. Buton kontrolünde iki farklı seçenek yer almaktadır. Tek buton ve çift buton kontrolü. Tek buton kontrolünde turnike kolunu açmak ve kapamak için iki farklı buton yer almaktadır. Çift buton kontrolünde ise turnike kolunu açmak ve kapamak için iki farklı buton bulunmaktadır. Bu turnikeler, yemekhanelerin girişlerine konulmakta ve pdks cihazlar da üzerine monte edilmektedir. Hızlı geçiş yemekhane turnikeleri de yoğun ve hızlı geçişlerin yapılması için kullanılmakta olan turnikelerdir. Bu turnikelerin elektrostatik boyalı ve paslanmaz çelik olan modelleri yer almaktadır. Elektrostatik boyalı olan modelleri iç ortamlarda, paslanmaz çelik olan modeller ise dış ortamlarda güvenle kullanılmaktadır.

Yemekhane turnikeli geçiş sistemleri sayesinde artık yemekhaneler daima kontrol altında olacaktır. Hak ettiğinden fazla yemek yenmesi engellenebilecektir. Yemekhane turnikeli geçiş sistemleri hakkında çok daha fazlası için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler