perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YÜZ TANIMA

Biyometrik tanıma sistemleri içerisinde şüphesiz ki en çok tercih edilen ve en çok kullanılmakta olan sistemler, yüz tanıma sistemleridir. Yüz tanıma sistemleri, oldukça uygulanabilir ve başarılı olmasının yanı sıra, kullanımı da çok basittir. Yüz tanıma cihazlarının aynı zamanda kullanım alanları da oldukça geniştir. Kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, belediyeler, fabrikalar, plazalar, holdingler, okullar, hava alanları, işletmeler gibi pek çok alanda kullanılabilen yüz tanıma sistemleri, kişilerin eşsiz ve benzersiz olan yüz algoritmasını tanımaktadır. Bu algoritma; alın, burun ve çene kısımlarında yer alan izden oluşmuştur. Bu iz, her insanın yüzünde farklı bir algoritmaya sahiptir. Bu da kişilerin birbirleri yerine okutma yaparak geçiş yapmasını engellemektedir. Bu sayede, özellikle personelleri takip etmek amacıyla sıkça kullanılmaktadırlar. Personel takibinin yanı sıra yüz tanıma cihazları; üye takibi, yemekhane takibi, öğrenci takibi, tuvalet takibi vb. için de kullanılabilmektedir. Ancak yüz tanıma cihazları ile personelleri takip etmek için personel takip programı, öğrencileri takip etmek için öğrenci takip programı, tuvaletleri takip etmek için tuvalet takip programı, üyeleri takip etmek için üye takip programı ve yemekhaneleri takip etmek için ise yemekhane takip programının kullanılması gerekmektedir. Bu programların tamamının da oldukça kolay kullanılabilmesi sayesinde sistem her zaman aktif olarak çok kolay bir şekilde tercih edilebilir.

Yüz tanıma cihazlarının pek çok farklı özelliği bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi, zil çaldırmadır. Zil çaldırma özelliği sayesinde, personellerin özellikle fabrika gibi alanlarda zil çaldırılarak, toplu bir şekilde hareket etmesi sağlanmaktadır. Paydos ve mola saatlerin topluca hareket sağlanabilmektedir. Yüz tanıma cihazları aynı zamanda Türkçe ve sesli olarak da geri bildirim verme özelliğine sahip olan cihazlardır. Sesli geri bildirim, cihazları çok daha rahat olarak kullanmanızı sağlar. Yüz okutulduğunda, sesli ve Türkçe olarak teşekkür edilmektedir. Eğer tanımlı olan yüz okutulmazsa, tekrar deneyiniz diye bildirim vermektedir.

Yüz tanıma cihazları ile turnikelere, kapılara ve bariyerlere de tetik verilebilmektedir. Turnikelere tetik vermek için yüz tanıma cihazlarının, turnikeler üzerine monte edilmesi gerekmektedir. Daha sonra da kullanılacak programlar ile bağlantılarının yapılması gerekir. Bu işlemden sonra da turnikeler ile yüz tanıma cihazları kolayca kullanılabilir. Kapılara tetik vermek için ise yüz tanıma cihazları ile kilitlerin bir arada kullanılması gerekmektedir. Kullanılacak olan kilitlerin, her kapı yapısına uygun olan farklı modelleri bulunmaktadır. Bu sayede kapınız demir, ahşap, metal, cam veya pvc olsa da hiç önemli değildir. Tüm kapı yapılarına, yüz tanıma cihazları ile kolayca tetik verilebilmektedir.

Yüz tanıma cihazları hakkında en çok merak edilmekte olan konulardan bir tanesi, bu cihazların fiyatlarıdır. Perkotek Teknoloji Dış Tic. A.Ş. olarak Magic Face yüz tanıma cihazları, Türkiye dağıtıcılığını yapmaktayız. Bu sebepten ötürü, bu cihazların fiyatları çok uygun olsa da net bir bilgi vermek mümkün değildir. Çünkü kullanılacak olan cihazın modeline bakılarak, fiyatlar değişebilir. Cihazların kayıt kapasiteleri, tetikleme özellikleri vb. buna sebebiyet vermektedir. Yüz tanıma cihazları fiyatları için hemen şimdi bizi arayın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler