perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YÜZ TANIMA SİSTEMLİ KAPI

Yüz tanıma sistemli kapılar, yüz tanıma cihazı ile kapılarınıza tetik vermek için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemlerin kullanım alanları oldukça geniştir. İşletmeler, kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, belediyeler, fabrikalar, okullar, hastaneler gibi pek çok farklı alanda kullanılabilmektedir. Yüz tanıma sistemli kapı ile kapıları açmak için öncelikle yüz tanıma cihazlarının kapıların giriş ve çıkış alanlarına monte edilmesi gerekmektedir. Daha sonra da bu cihazlara kişilerin yüzlerinin tanımlanması gerekir. Tanımlanacak olan yüz algoritması her insanın yüzünde farklı olduğu için kişilerin birbirleri yerine yüz okutması mümkün değildir. Bu sayede geçiş esnasında yüksek bir güven elde edilmiş olacaktır.

Yüz tanıma sistemli kapının kullanılabilmesi için kapılarda kilitlerinde bir arada kullanılması gerekmektedir. Kullanılacak olan kilitlerin elektrikli, elektronik ve manyetik olan modelleri bulunmaktadır. Bu modellerin tamamının ahşap, demir, çelik, tahta vb. tüm kapı yapılarına uygun olan modelleri yer almaktadır. Yani kapı yapınızın ne olduğunun hiçbir önemi yoktur. Elektronik, elektronik ve manyetik kapı kilitlerinin tutuş güçleri de birbirinden farklı olmaktadır.

Yüz tanıma sistemli kapılarda kullanılacak olan yüz tanıma cihazlarından bahsedelim. Bu yüz tanıma cihazlarının kullanım alanları her geçen gün genişlemektedir. Kullanılmakta olan cihazların kayıt kapasiteleri her cihazda farklılık göstermektedir. Genel olarak kayıt kapasitesi bin ile yedi bin arasında değişmektedir. Yani takip edecek olduğunuz alandaki kişi sayısının bir önemi yoktur. Bu cihazlarda bulunan zil çaldırma özelliği ile kişilerin paydos ve mola zamanlarında toplu olarak hareket etmeleri sağlanabilmektedir. Aynı zamanda da dahili batarya özelliği bulunmaktadır. Dahili batarya özelliği sayesinde cihaz elektrik kesilmesi durumunda dahi kullanıma devam edilebilmektedir. Yüz tanıma sistemli kapılarda kullanılmakta olan cihazların parmak izli, kartlı ve şifreli geçiş yapılabilen modelleri de bulunmaktadır. Geçiş şekli farklılık gösterdiği için cihazların kayıt kapasiteleri de artış göstermektedir.

Yüz tanıma sistemli kapı cihazları ile genellikle personel takibi yapılmaktadır. Ancak üye takibi, yemekhane takibi, öğrenci takibi ve minibüs takibi de bu cihazlar ile gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için firmamız yazılımcıları tarafından yazılmış olan programların kullanılması gerekmektedir.

Yüz tanıma sistemli kapı cihazları, çok yüksek çözünürlüklü kameraya sahip olan cihazlardır. Bu cihazlara kişilerin yüzlerini tanımlayabilmek için kameraya bakmaları yeterli olacaktır. Kişiler yüzlerini cihazlara okuturken yüzlerinde makyaj, bıyık, sakal ve gözlük olması hiç önemli değildir. Bu durumlarda bile cihazlar kişilerin yüzlerini kayıt ederek kolayca tanıyabilirler.

Perkotek Teknoloji olarak Magic Face yüz tanıma sistemli kapı cihazların Türkiye dağıtıcısı konumunda olduğumuz için bu cihazların fiyatları firmamızda oldukça uygundur. Satın almak için siz de alanında uzman ve profesyonel satış danışmanlarımız ile irtibata geçebileceğiniz gibi isterseniz Perkotek Plaza’ya gelerek de yerinde inceleme imkânı bulabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları