perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YÜZ TARAMASI

Yüz taraması sistemleri, günümüzde pek çok alanda sıkça tercih edilen ve genellikle personel takibi yapmak amacıyla kullanılan sistemlerdir. Bu sistemlerde farklı tarzda pek çok cihaz bulunmaktadır. Bu cihazların tamamının kayıt kapasiteleri birbirinden farklıdır. Bu yüzden personel sayınızın ne olduğunun bir önemi yoktur. Personel sayınız 100 olsa da 10.000 olsa da ihtiyacınıza uygun bir çözüm bulabilmek her zaman mümkün olacaktır. Peki, yüz taraması nasıl yapılır? Yüz taraması, yüzün karakteristik özelliklerini analiz ederek tanıma yapılmasını sağlayan sistemlerdir. Bu sistemlerin kullanımları oldukça basittir. Yapılan tanımlamada veri tabanı içerisine yüzden elde edilen bilgilerin kayıt işlemleri yapılmaktadır. %100 doğrulukla yapılan yüz tanıma cihazlarındaki çalışma mantığı, biyometrik tanıma sistemleri ile birebir aynı özelliklerdedir. Bu sistemlerin temelinde her bireyin farklı ve benzersiz bir yaratılışa sahip olması gelmektedir. Nasıl mı? Şöyle ki; nasıl parmak izi her insanda benzersizse, tıpkı yüz tanıma sistemleri de o şekilde her insanda farklı olan yüz algoritmasını kullanmaktadır. Bu benzersiz yapının varlığı günümüzde insanlar tarafından pek bilinmemektedir. Yüzlerin simetrisi olarak bilinen burnun T bölgesi, alın ve çene olmak üzere 3 ana hattan oluşmaktadır. Bu hatlardaki matematiksel oran, insanların doğumundan ölümüne kadar hayatının her anında aynı özelliktedir. Yüzden elde edilen bu matematiksel verilerin şifrelenmesi ile birlikte de yüz tanıma işlemleri yapılmış olacaktır.

Yüz taraması sistemlerinde yer alan çalışma prensibini 3 farklı adımla özetlemek mümkün olacaktır. Bunlardan ilki kişi tanımlamasıdır. Kişi tanımlama, bir kişinin kim olduğunu anlayabilmek demektir. İkinci adım ise kişiyi doğrulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişi doğrulama, belirlenmiş olan bir kimlik savıyla başvuran kişinin sayısının doğru olup olmadığını anlamak anlamına gelmektedir. Üçüncü ve son kısım ise kişi onaylamasıdır. Kişi onaylama, bireylerin önceden kayıtlı olup olmadığını yahut kayıtlı iseler bilgi güncelleyebilmek anlamına gelmektedir. Yüz taraması sistemlerini genel olarak bu şekilde tanımlamak mümkündür. Yüz taraması cihazlarında kullanılan kameraların çözünürlükleri oldukça yüksek olduğu için tanıma işlemleri oldukça hızlı bir şekilde yapılabilecektir.

Yüz taraması yapılarak personel takibi yapmakta çok basittir. Zaten genellikle personel takibi için tercih edilmektedirler. Bunun yanı sıra aynı zamanda yüz tanıma sistemleri; üye takibi, öğrenci takibi, yemekhane takibi, minibüs takibi ve tuvalet takibi yapmak için de kullanılmaktadır. Bu cihazlar ile personel takip etmenin en büyük avantajlarından birisi ise personellerin birbirleri yerine yüz okutarak geçiş yapamayacak olmasıdır. Üstelik kişinin yüzünde makyaj olması, bıyık, sakal ya da gözlük olması gibi durumlarda okuma yapılmasına engel olmayacaktır. İşletmenizde tek yumurta ikizlerinin çalıyor olması bile yüz taraması cihazlarının çalışmasına engel değildir. O kadar detaylı tarama yaparlar ki; asla hatalı geçişe izin vermeyeceklerdir. Bu cihazların tek dezavantajı gün ışığıdır. Gün ışığı görmedikleri sürece aktif olarak çalışmalarına devam etmektedirler. Kullanımları da çok basittir. Siz de yüz taramasını neden Magic Face yüz taraması sistemleri ile yapmayasınız? Perkotek Teknoloji olarak Magic Face cihazlarının Türkiye distribütörü olduğumuz için fiyatı da oldukça uygundur. Uygun fiyat garantisi ile kolayca personel takibi yapmak için daha fazla zaman kaybetmeden hemen bize ulaşın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler