perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Turnike Kapı: Güvenlikte Modern Çözüm

Turnike kapı sistemleriher geçen gün çok daha geniş alanlarda kullanılmaktadır. Bu sistemlerin en büyük avantajı, geçiş kontrolü sağlarken aynı zamanda geçiş güvenliği de sağlayabiliyor olmasıdır. Turnike sistemlerinin günümüzde kullanılmakta olan 4 farklı modeli vardır. Bunlar; bel turnikesi, hızlı geçiş turnikesi, engelli geçiş turnikesi ve boy turnikesidir. Bel turnikelerinden bahsedelim. Bu turnikeler, tüm turnike sistemleri içerisinde en çok tercih edilen turnikedir. Bu turnikeler, 3 kollu olmaktadırlar. Kolları bel hizasında olan bel turnike sistemleri, üç kolludur. Kolları itme ile kontrol edilmektedir. Tek ayaklı, çift ayaklı, duvar tipi, paslanmaz çelik ve dekoratif gibi pek çok farklı özelliğe sahip olan bu turnikeler, paslanmaz çelik ve elektrostatik boyalı olarak iki farklı gövde çeşidi ile satışa sunulmuştur. Paslanmaz çelik modeller, dış ortamlarda ve elektrostatik boyalı olanlar ise iç ortamlarda güvenle tercih edilebilmektedir. Bel turnike kapı sistemlerinde en büyük özelliklerden bir tanesi, bu turnikelerin zaman kontrollü olmasıdır. Zaman kontrolü sayesinde turnike, istenilen zamanda offline hale getirilebilmektedir. Müşterilerin isteklerine bakılarak da turnikelerde kullanılacak olan malzemelerin ölçüleri ve niteliği de değiştirilebilmektedir. Bel turnike kapı sistemlerinden geçiş yapabilmenin kolay olabilmesi için üç konumlu ışıklı göstergeleri bulunmaktadır. Bu göstergeler geçiş esnasında geçişe hazır iken ve karşı yönlü geçiş için kullanıcısına bilgi vermektedir.

Hızlı geçiş turnike kapı sistemlerinden bahsedelim. Bu turnike sistemleri, adından da anlayacağınız gibi hızlı geçişlerin vazgeçilmezidir. Tripod turnike kapı sistemleri olduğu gibi biri geçiş yapacakken hiçbir engelle karşılaşmaksızın devam edebilir. El arabası, bavul yahut çanta gibi malzemeler ile hızlı geçiş turnike kapı sistemlerinden geçiş yapmak zor değildir. Paslanmaz çelikten imal edilen bu turnikeler olası acil alarm durumlarından otomatik olarak serbest geçiş moduna geçmektedirler. Böylece güvenlik de daha üst düzeylerde sağlanmış olacaktır. Hızlı geçiş turnike sistemleri daha çok dekora önem veren işletmeler tarafında daha sık tercih edilmekte olup kullanımı da oldukça basittir.

Boy turnike kapı sistemlerinden bahsedelim. Bu turnike sistemleri, insan boyundan yüksek oldukları için bu ismi almışlardır. Boy turnike kapı sistemleri genel olarak stadyumlar ve konser alanlarında kullanılmaktadır. İnsan taşkınlıklarını önlemek için harika bir seçenek olan boy turnike kapı sistemleri, üç kollu ya da dört kollu olabilmektedir. Bu turnikelere yüz tanıma sistemleri, parmak izi sistemleri ve kartlı geçiş kontrol sistemleri ile de tetik verilebilmektedir. Genelde paslanmaz çelik modelleri dış ortamlarda tercih ediliyor olsa da, elektrostatik boyalı olan modelleri de iç ortamlarda tercih edilebilmektedir.

Bir diğer turnikemiz de engelli geçiş turnike kapı sistemleridir. Bu turnikeler, turnike kullanılacak olan her alanda kullanılmalıdır. Engelli geçiş turnikelerinin bir diğer adı vip turnikedir. Vip turnikeler, farklı kol uzunluklarına sahiptir. Geçiş alanı ne kadar uzunsa, ona göre bir turnike belirlenebilmektedir. Engelli bireylerin engelli geçiş turnike kapı sistemi olmadan zaten geçiş yapabilmesi çok çok zordur. Bu yüzden bu turnikeler, turnike kullanılmak istenen alanlarda kullanılmalıdır

Perkotek Teknoloji olarak Avax turnike sistemleri Türkiye distribütörlüğünü yapmaktayız. Bu yüzden de bu turnike kapı sistemlerinin fiyatları firmamızda oldukça uygundur. Satın almak için daha fazla zaman harcamadan bizimle irtibata geçebilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler