perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

ZAMAN KONTROL

Zaman kontrol sistemleri, takip işlemlerinin yapılabilmesi için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemlerde kullanılmakta olan üç farklı cihaz türü bulunur. Bunlar; yüz tanıma cihazları, parmak izi okuma cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazlarıdır. Bu cihazların tamamını zaman kontrolü sağlayabilmek için personel takip programı, geçiş kontrol programı, üye takip programı ve yemekhane takip programı ile birlikte kullanabilirsiniz. Böylece zaman kontrolü sağlanırken, aynı zamanda kontrollü geçiş de sağlanmaktadır.

Yüz tanıma zaman kontrol cihazları, kişilerin yüzlerini tanıyarak geçiş yapma imkânı veren cihazlardır. Bu cihazların kayıt kapasiteleri bin ile yedi bin arasında değişiklik göstermektedir. Yani kullanacak olduğunuz alanlardaki kişi sayısının hiçbir önemi yoktur. Her alana uygun olan farklı cihaz modeli bulunmaktadır. Yüz tanıma zaman kontrol cihazlarının pek modelinde parmak izi, kart ve şifre ile de geçiş yapabilme imkânı bulunur. Böylece cihazların eğer yüz tanıma kayıt kapasitesi dolduğunda, diğer geçiş şekillerden herhangi birini kullanabileceksiniz. Bu cihazlar, kişilerin eşsiz ve benzersiz yüz algoritmasını tanıyarak geçiş imkânı sunduğu için de kişilerin birbirleri yerine yüzlerini okutması gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Bu sebeple zaten bu cihazlar sıklıkla personel takibi yapabilmek için kullanılmaktadır. Yüz tanıma zaman kontrol cihazlarına kişiler yüzlerini okuttuğunda eğer tanımlı ise cihaz sesli olarak teşekkür eder. Ancak kişilerin yüzü tanımlı değil ise tekrar deneyin şeklinde bildirim verecektir.

Parmak izi zaman kontrol cihazları ise parmak izi teknolojisi kullanılarak çalışmasına devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlar ile geçiş yapabilmek için kişilerin eşsiz ve benzersiz olan parmak izinin cihazlara tanımlanması gerekmektedir. Her insanın bütün parmaklarında yer alan izin farklı olması sayesinde de tıpkı yüz tanıma zaman kontrol cihazlarında olduğu gibi bu cihazlarda da kişilerin birbirleri yerine parmak izi okutarak geçiş yapması gibi bir durum söz konusu değildir. Parmak izi zaman kontrol cihazlarının birçok modelinde de aynı anda kartlı ve şifreli olarak geçiş yapabilme özelliği bulunmaktadır. Bu sayede cihazlarda kayıt kapasiteleri artış gösterir. Genelde bu kapasite bin ile on bin arasında değişiklik göstermektedir. Yani kullanıcı sayısının ne olduğunun hiçbir önemi kalmayacaktır.

Parmak izi zaman kontrol cihazları ve yüz tanıma zaman kontrol cihazları ile turnikelere ve kapılara tetik verebilmek de mümkündür. Kapılara tetik vermek için cihazların, kapıların giriş ve çıkış alanlarında kullanılması gerekmektedir. Turnikelere tetik vermek için ise cihazların turnikeler üzerinde kullanılması gerekmektedir. Kapılara tetik vermek için bu cihazlar ile birlikte kilitlerin kullanılması gerekmektedir. Kullanılacak olan kilitlerin her kapı yapısına uygun olan farklı modelleri bulunur. Bu sayede parmak izi zaman kontrol cihazları ve yüz tanıma zaman kontrol cihazları ile tüm kapılara tetik verilebilir.

Kartlı zaman kontrol cihazlarından bahsedelim. Bu cihazlar, kartları tanıyarak geçiş yapmaya izin verir. Geçiş yapabilmek için her kişiye özel farklı bir kart tanımlaması yapmak gerekir. Her kart, farklı bir ID numarası ile cihazlara kayıt edilir. Bu kartların üzerine baskılar yapılarak, bu şekilde de kullanılabilir. Personel takibi yapılacaksa bu kartları personel tanıtım kartı, üye takibi yapılacaksa üye kartı vb. olarak kullanabilirsiniz.

Zaman kontrol sistemleri hakkında çok daha fazlasını öğrenmek veya bu sistemleri satın almak için yapmanız gereken tek şey 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak bizimle irtibata geçmek. Daha fazla zaman harcamayın ve şimdi bu sistemler ile kontrol ve güven sağlayın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler