perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

BFT BARİYER

Bft bariyer, otoparklara yapılacak olan giriş ve çıkışların kontrol altına alınabilmesi için kullanılmakta olan bariyerlerdir. Bu bariyerler, otopark giriş ve çıkışlarının hem daha hızlı hem de çok daha güvenli olarak yapılabilmesi için kullanılırlar. Günümüzde özellikle site otoparkları, apartman otoparkları gibi yerlerde kullanılmakta olan bft bariyer, her geçen gün çok daha geniş alanlarda kullanılmaya devam etmektedir. Bunların başında hastane otoparkları, plaza otoparkları, hava alanı otoparkları vb. gelmektedir.  Bft bariyer ile ogs ve hgs şeklinde geçişler yapabilmek için bu bariyerler ile birlikte otopark antenleri, araç geçiş kontrol paneli, otopark takip yazılımı, cam ve kâğıt etiketlerin bir arada kullanılması gerekmektedir. Öncelikle araçların giriş yapacakları otoparkların bu alanlarına bariyerlerin ve antenlerin montajının yapılması gerekmektedir. Otopark giriş ve çıkışlarına elli metrelik alanlara kadar okuma yapabilen antenlerin montajı yapıldıktan sonra araçlara özel olarak etiket tanımlaması yapılması gerekmektedir. Bu etiketlerin araçların camlarında kullanılabilen kâğıt olan modelleri ve araçların plakalarında kullanılabilmekte olan sert plastik modelleri bulunmaktadır. Bu etiketler araçların plaka, özlük vb. bilgileri ile otopark takip yazılımına tanıtılmaktadırlar. Araçlar bu etiketleri okuttuklarında da eğer etiketler tanımlı ise bu bilgiler araç kontrol paneline iletilecektir. Eğer etiket tanımlı ise araç kontrol paneli bft bariyer kolunun açılmasına izin vererek aracın geçişi sağlanacaktır. Tanımlı olmayan etiketlerin ya da yabancı araçların bu sayede otoparka giriş yapması engellenecektir.

Kullanılmakta olan bariyerlerin pek çok farklı işe yarar özelliği bulunmaktadır. Bu bariyerlerin kol uzunlukları 6 metre, 5 metre, 3 metre ve ara uzunluklarda değişiklik göstermektedir. Geçiş yapılacak olan alanın uzunluğuna bakılarak bu bariyer kolu uzunluklarından herhangi bir tanesi tercih edilebilmektedir. Zaten akıllı kola sahip oldukları için, kolun altından herhangi bir araç ya da nesne geçerken hissedebilirler ve bu cisimlere de tepki verirler. Böylece araçlar kol altında iken kolun kapanması gibi bir durum söz konusu değildir. Zaman kontrol özelliğine de sahip olan bu bariyerlerin kolları, belirli bir zaman dilimine ayarlanarak o zaman diliminde kapanması sağlanabilmektedir.

Sensör kontrol özelliğine de sahip olan bariyerler, çevre bağlantıları takılarak daima masrafsızca geliştirilebilirler. Bu bariyerlerin akü ile de kontrol edilebilmesi mümkündür. Akü sayesinde elektrik kesilmesi durumlarında akü devreye girerek 250 defa açma ve kapama yapılabilmektedir. Üstelik bu bariyerler acil mod özelliğine sahiptirler. Acil alarm modu sayesinde yangın, deprem, afet gibi olası durumlarda bariyerler serbest geçiş moduna geçebilmektedir. Bariyer kolları üzerinde geceleri de görülebilmekte olan reflektör bantlar bulunmaktadır ve bu bantların üzerinde “STOP” yazmaktadır. Üstelik müşteri isteklerine bakılarak istenilen tüm besleme gerilimi şartları da sağlanabilir. Bu bariyerlerin montaj kiti sayesinde de hızlıca montaj ve kolay kurulum yapılmaktadır.

Bft bariyer sistemlerini eğer yerinde incelemek isterseniz ya da fiyat bilgisi almak isterseniz 0850 811 80 00 numarasından bizi arayabileceğiniz gibi Perkotek Plaza’ya da gelebilirsiniz. Satın almak için siz daha neyi bekliyorsunuz? Hemen şimdi bizi arayın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler