perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

HGS OKUYUCU

Hgs okuyucu, hızlı geçiş sistemi etiketlerini okuyarak geçiş izni verilmesini sağlar. Hgs okuyucu antenler, öncelikle tanımlı olan etiketleri görürler. Bu etiketleri görmeleri ile birlikte eğer etiket tanımlıysa bariyer koluna tetik verilerek geçiş izni verilir. Etiketlerin tanımlı olmadığı durumlarda hgs okuyucu antenler, bariyere tetik vermezler. Böylece yabancı ya da misafir araçların giriş ve çıkış yapması da engellenmektedir. Peki, hgs okuyucu anten kullanılan sistemler tam olarak ne işe yarıyor ve bu sistemler nasıl kullanılıyor?

Hgs okuyucu sistemleri, otoparklara giriş ve çıkış yapacak olan araçların çok daha kontrollü bir şekilde giriş ve çıkış yapması için kullanılmakta olan sistemlerdir. Hgs okuyucu sistemleri sayesinde otoparka giriş yapacak olan araçların durmasına bile gerek kalmadan, hızlı bir biçimde geçiş yapılabilecektir. Bunun için bu sistemlerde otopark bariyeri, hgs okuyucu anten, araç cam ve plaka etiketleri ve otopark kontrol programını bir arada kullanmak gerekmektedir. Hgs okuyucu sistemin aktif olarak kullanılabilmesi için öncelikle hgs okuyucu antenlerin, otoparkların giriş ve çıkış alanlarına monte edilmesi gerekmektedir. Daha sonra da geçişine izin verilecek olan her araç için etiket tanımlaması yapılması gerekir. Tanımlanacak olan etiketlerin, kâğıt etiketler ve sert etiketler olmak üzere iki farklı modeli bulunur. Sert etiketler, araçların plakalarına takılarak kullanılmakta olan etiketlerdir. Kâğıt etiketler ise araçların camlarına yapıştırılarak kullanılan etiketlerdir. Etiketlerin tanımlanma işlemi; araçların plaka bilgileri, araç ruhsat bilgileri ve kat maliki bilgileri ile tanımlanmalıdır. Tanımlanmış olan tüm araç bilgileri, otopark geçiş kontrol paneline TCP – IP bağlantısı ile gönderilmektedir. Sistem artık bu şekilde tamamen hazır hale gelir. Tanımlı olan etikete sahip olan otopark girişine geldiğinde, etiketin hgs okuyucu tarafından görülmesi ile birlikte bariyere tetik verilerek geçiş izni verilir.

Hgs okuyucu kullanılan sistemlerde, kullanılacak olan bariyer de son derece önemlidir. Dış ortamlarda yer alan otoparklarda mı yoksa iç ortamlarda yer alan otoparklarda mı kullanılacak olduğuna göre farklı bariyerler seçilebilir. İç ortamlarda yer alan otoparklarda elektrostatik boyalı bariyerleri kullanabilirsiniz. Dış ortamlarda yer alan otoparklarda ise paslanmaz gövdeye sahip bariyerleri kullanabilirsiniz. Paslanmaz çelik gövdeli bariyerler, suya karşı dayanıklı olduğu için dış ortamlarda kullanılmasında herhangi bir sorun yoktur. Bariyerlerimizin kol uzunlukları da modellerine göre değişir. Genel olarak kol uzunlukları 6 metre, 5 metre, 3 metre ve ara uzunluklarda değişiklik göstermektedir. Yani otopark giriş alan uzunluğunuz her ne olursa olsun, ona uygun olan bir bariyer bulabilmek daima mümkün olacaktır.

Hgs okuyucu sistemleri bariyerleri, akü ile opsiyonel olarak kontrol edilebilir. Böylece elektrik kesilmesi gibi durumlarda akü devreye girer ve 200 defaya kadar açma ve kapama imkânı sunar. Aynı zamanda bu bariyerlerimiz buton ya da uzaktan kumanda ile de kontrol edilebilir. Buton kontrolünde iki farklı seçenek bulunur. Siz de hgs okuyucu sistemleri ve bariyerleri hakkında çok daha fazlasını için uzman ve profesyonel satış danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler