perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KARTLI KAPI GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Kartlı kapı geçiş sistemleri, belirli bir alana, belirli yetkiler verilmiş olan kişilerin geçiş yapması için kullanılmakta olan sistemlerdir. Kartlı kapı geçiş sistemlerinde kullanılan kart okuyuculara, daha önceden tanımlanmış olan kartların okutulması ile geçiş yetkisi verilmektedir. Kartlı kapı geçiş sistemleri ile kapılara tetik verilerek kapılar açtırılabilir, bariyerler kumanda edilebilir veya istenirse turnikelere kuru kontak da verilebilmektedir. Kartlı kapı geçiş sistemlerinde kullanılan kartlar, 13,56 mhz mifare kartlar olabileceği gibi 125 khz proximity kartlar da olabilmektedir. Bu kartlardan hangisinin kullanılacak olduğu da kartlı kapı geçiş sistemleri cihaz modellerine göre değişmektedir. Kartlı kapı geçiş sistemleri cihazlarına kartların sadece beş ile on santimetre mesafeden okutulması, geçiş izni alabilmek için yeterli olmaktadır. Bu cihazların dış ve iç ortamlarda kullanılabilir olan farklı modelleri bulunmaktadır. Böylece kullanım alanları da genişlemektedir.

Kartlı kapı geçiş sistemleri cihazları ile personel takibi, üye takibi, yemekhane takibi, geçiş kontrol takibi ve tuvalet takibi de yapılabilmektedir. Tüm bu takip işlemleri için kartlı kapı geçiş sistemleri cihazları ile birlikte uyumlu olan takip programının da kullanılması gerekmektedir. Genel olarak iki yıllık garantiye sahip olan kartlı kapı geçiş sistemleri cihazlarının dört farklı modeli bulunmaktadır. Standalone kartlı kapı geçiş sistemleri cihazları, online kartlı kapı geçiş sistemleri cihazları, offline kartlı kapı geçiş sistemleri ve panelli kartlı kapı geçiş sistemleri cihazları.

Standalone kartlı kapı geçiş sistemleri cihazları, çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlara öncelikle master kart tanıtılması gerekmektedir. Daha sonra da akabinde kartların okutulması gerekmektedir. Bundan sonraki okutmalarında kartlara geçiş yetkisi verilerek, kart okuyucuların da tetik süresi istenildiği gibi ayarlanabilmektedir. Tetik olarak kuru kontak veren bu cihazlar; manyetik kilit, elektrikli kilit karşılıkları ve elektronik kilitler ile tetiklenebilmektedir. Bu cihazlarımızda kart okutarak giriş ve çıkış yapılabileceği gibi aynı zamanda şifre okutarak geçiş yapılabilir. Sabotaj yapılması durumlarında da alarm vererek kendini kapatma özelliği bulunmaktadır.

Online kartlı kapı geçiş sistemleri cihazları ise çalışmaları sırasında bilgisayarların açık olmasına ihtiyaç duyan cihazlardır. Bu cihazlara geçiş yetkileri, geçiş zaman tanımları ve geçiş adetleri program üzerinden tanımlanmaktadır. Offline kartlı kapı geçiş sistemleri cihazları ise çalışmaları sırasında bilgisayarın açık olmasına ihtiyaç duymayan cihazlardır. Bu cihazlar genellikle personellerin takibinde kullanılmaktadır. Herhangi bir geçiş kontrol paneline ihtiyaç duymayan bu cihazların kendisi bir panel görevi görmektedir.

Panelli kartlı kapı geçiş sistemleri cihazları ise çalışmaları sırasında panele ihtiyaç duyan cihazlardır. Panelli cihazlarda kullanılan panellere 2, 4, 8 veya 16 adet kart okuyucu tanıtılabilmektedir. Bu okuyucular, hafızalarında bir bilgi tutamazlar. Tüm bilgiler, panel üzerinde tutulmaktadır.

Kartlı kapı geçiş sistemleri cihazları hakkında en çok merak edilen konulardan bir tanesi de bu cihazların fiyatlarıdır. Kartlı kapı geçiş sistemleri cihazları fiyatları, kullanılacak olan modele göre değiştiği için teklif almak için bizi arayabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler