perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

MAĞAZA ÜRÜN GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Satış veya tanıtım amaçlı mağazaların sergiledikleri ürünlerin olası hırsızlık olaylarına karşın korunabilmeleri için mağaza ürün güvenlik sistemleri kullanılması en güvenilir ve kati yöntemdir. Mağaza ürün güvenlik sistemleri; ürünlere yerleştirilecek manyetik alarmlardan, mağaza kapılarına kurulanan manyetik alan oluşturan antenlerden ve ürünlerin satışı yapıldıktan sonra alarmların devre dışı bırakılmaları için kullanılan ürünlerden oluşmaktadır. Ürünlerde bulunan bu alarmlar özel devre dışı bırakıcı aletler dışında deactive olmadıklarından günümüz teknolojisi ile en çok tercih edilen sistemlerdir. Sensitive markası altında bulunan ve aynı zamanda Türkiye distribütörü olduğumuz ürünler ile mağaza ürün güvenlik sistemleri hakkında kullanıcılarımıza destek vermekteyiz. Tüm kullanıcılarımızın aynı hizmete ulaşabilmeleri için Türkiye genelinde satış fiyatlarımızın sabit olmalarının yanı sıra Türkiye distribütörü olmamızın da avantajlarıyla en cazip fiyatlar Perkotek olarak firmamıza aittir. Farklı alarm modelleri ile birçok sektörde hizmet veren mağazalarda kullanılmaktadır. En çok tercih edildikleri noktalar ise giyim sektöründe ve elektronik ürünlerinde bulunduğu mağazalarda kullanılmaktadırlar.

Mağaza ürün güvenlik sistemleri için kurulum yapılması gereken tek ürün kapılara kurulacak güvenlik antenleridir. Kurulum ve kullanımları açısından gayet basit sistemler olduklarından bir eğitim alınması gerekmemektedir. Kurulum aşamasında altyapısal olarak tek yapılması gereken 220 v şehir elektriği ile beslenen adaptörlerine enerji sağlanmasıdır. Teknik olarak ise set içerisinde bulunan ve karşılıklı kurulacak olan iki antenin ara mesafesidir. İki anten arası mesafe maksimum 2 metreye kadar açılabilir. Mağazalara ait giriş çıkış kapılarının geçiş genişliği 2 metre üzerinde olması durumunda her 2 metreye bir set anten karşılık gelecek şekilde kurulum yapılmalıdır. Kapı genişliğinin 2 metre üzerinde ve aynı zamanda 4 metre altında olduğu düşünülürse bu noktada 2 set anten kullanılması gerekecektir. Aksi halde oluşacak manyetik alan yetersiz kalabileceğinden alarmlar algılanmayarak bir güvenlik açığı oluşabilir. Mağaza ürün güvenlik sistemleri antenleri normal şartlarda yalnızca sesli uyarı vererek mağaza görevlilerinin uyarılmasını sağlar. Sensitive modellerinde bulunan ve sesli uyarı yanı sıra aynı zamanda ışıklı uyarı vererek görevlilerin uyarılmasını sağlayan modeller ile kullanıcılara alternatif sunmaktadır. Alüminyum & plastik ya da plexi & plastik materyallerinden üretilen gövdeleri ile farklı tasarımlarla kullanıcıların tercihlerine bırakılmaktadır.

Ürünlerde kullanılan alarmlar mağazadaki ürünlere göre farklılık göstermektedir. Plastik alarmlar standartlarında ürünlerin üzerine zararsız küçük delikler açılarak sabitlendiklerinden genel olarak giyim sektöründeki mağazalarda tercih edilirler. Bu sebeple elbise alarmı diye de adlandırılırlar. Plastik alarmlar iki parçadan oluşup bir tarafında ürünlere tutturulması için kullanılan iğneli kısım bulunurken diğer tarafında bu iğneli kısmı ürüne sabitleyecek kilit mekanizması ve alarm bulunmaktadır. Bir diğer kullanım şekli de tel iğneler aracılığı ile ürünlere bağlanarak kullanılmasıdır. Bu durumda te iğnelere ürüne bağlanır ve ucunda bulunan iğneye içinde alarmında bulunduğu kısım sabitlenir. Mağaza ürün güvenlik sistemlerinde ürünlere alternatif olarak kâğıt etiketlerde tercih edilebilir. Bu etiketler genel olarak ambalajlı ürünlerde, genelde ambalajın içerisine bazen de ambalajın üzerine yapıştırılarak kullanılırlar. Ürünlerin satışı yapıldıktan sonra antenler tarafından alarmların algılanmamaları için devre dışı bırakılmaları gerekir. Plastik alarmlar özel sökücüler ile birbirinde ayrılarak mağaza görevlileri tarafından teslim alınmaları kaydıyla devre dışı bırakılırlar. Bu nedenle farklı ürünlerde tekrar kullanılabilirler. Alarm sökücüler masaüstü ve el tipi olmak üzere iki farklı portatif modelden oluşurlar. Kâğıt etiketler ise ürünlere yapıştırıldığından Deactivator adı verilen etiket öldürücüler ile frekansları bozularak devre dışı bırakılırlar. Frekansları bozulduğundan ve ürünlerin üzerinde kaldığından tekrar kullanılamazlar. Mağaza ürün güvenlik sistemleri fiyatları teklifi için bize ulaşın. 

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler