perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

OTOMATİK BARİYER

Otomatik bariyer sistemleri, günümüzde otoparklara yapılacak olan giriş ve çıkışların kontrollü bir hal alması ve otoparkların güvenliğinin sağlanması için kullanılmaktadırlar. Otomatik bariyer sistemleri, otoparklara yapılacak olan girişlerin de aynı zamanda çok daha hızlı bir şekilde yapılmasına imkân tanımaktadır. Bu sistemleri kullanmak için otomatik bariyer yeterli değildir. Otomatik bariyer yanı sıra aynı zamanda otopark geçiş kontrol paneli, otopark araç takip etiketleri, otopark takip yazılımı ve otomatik bariyer antenlerinin de bir arada kullanılması gerekmektedir. Bu sistemleri kullanmak için öncelikle otomatik bariyer ve otomatik bariyer antenlerinin, araçların giriş ve çıkış alanlarına monte edilmesi gerekir. Daha sonra da geçişine izin verilecek olan her araç için etiket tanımlaması yapılması gerekmektedir. Tanımlanacak olan etiketlerin kâğıt etiketler ve plastik etiketler olmak üzere iki farklı modeli yer almaktadır. Plastik etiketler, araçların plakalarında kullanılmakta olup kâğıt etiketler ise araçların camlarında kullanılmakta olan etiketlerdir. Bu etiketlerin kullanımları da basit olup anında yapıştırılabilmektedir. Bu etiketlerin araçlara yapıştırılma işleminden hemen önce otomatik bariyer yazılımına tanıtılması gerekmektedir. Tanıtılacak olan etiketler, araçların plaka bilgileri, ruhsat bilgileri vb. bilgilerine bakılarak kayıt edilmektedirler. Tanımlı olan hgs ve ogs etiketlerine sahip olmayan hiçbir araç, otomatik bariyerden geçiş yaparak otoparka giriş yapamayacaktır.  Sistem bu şekilde tamamen aktif olarak kullanılabilmektedir.

Otomatik bariyerin kullanılmakta olan iki farklı gövdeli modeli bulunmaktadır. Elektrostatik boyalı olan otomatik bariyer, iç ortamlarda güvenle kullanılırken, paslanmaz çelik gövdeli olan otomatik bariyer ise dış ortamlarda güvenle kullanılabilmektedir. Kullanımları çok kolay olmaktadır. Bu bariyerleri uzaktan kumanda veya isterseniz buton ile de kontrol edebilirsiniz. Buton kontrolünde iki farklı seçenek yer almaktadır. Tek buton kontrolü ve çift buton kontrolü. Çift buton kontrolünde bariyer kolunu açmak ve kapamak için iki farklı buton bulunur. Tek buton kontrolünde ise butona her basışta bir sonraki geçiş komutuna geçilmektedir. Yani bariyer kolu açıksa kapanmakta, kapalı ise açılmaktadır. Bu bariyerler, opsiyonel bir şekilde akü ile de kullanılabilmektedir. Akü ile kullanım, elektrik kesintisi yaşanması durumlarında önemlidir. Elektrik kesilmesi durumunda akü devreye girerek sizin çok daha rahat olarak kullanmanızı sağlamaktadır.

Otomatik bariyer, geçiş tetiklemeleri için kuru kontak da verebilmektedir. Parmak izi cihazları, yüz tanıma cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazları gibi tüm pdks cihazlar ile kontrol tetiklenebilir. Otomatik bariyer aynı zamanda sensör kontrol özelliğine sahiptir. Sensör kontrol özelliği sayesinde araçların geçişleri sırasında bariyerin kolu altında herhangi bir aracın durması durumunda, herhangi bir kontrol ünitesi tarafından tetiklenseler bile kolların aşağıya veya yukarıya doğru bütün hareketleri güvenlik sensörleri tarafından engellenmektedir.  Bu bariyerlerin elektronik devreleri de mikro işlemci kontrollüdür.  Ayrıca zaman kontrol özelliğine sahiptirler. Otomatik bariyer kolu belirli bir zaman dilimine ayarlanarak o zaman diliminde kolunun kapanması sağlanabilir.

Otomatik bariyer kol uzunlukları; 6 metre, 5 metre, 3 metre ve ara uzunluklarda değişiklik göstermektedir. Yani otoparktan giriş yapılacağı sırada otoparkınızın giriş alanınızın uzunluğu pek de önemli değildir. İdeal bir bariyeri seçmek daima mümkündür. Perkotek Teknoloji olarak Avax otomatik bariyer Türkiye dağıtıcısı olduğumuz için de bu bariyerlerin fiyatları firmamızda oldukça uygundur. Bu yüzden sağlam ve kaliteli bariyer satın almak için siz de doğru adrestesiniz. Detaylı bilgi için info@perkotek.com üzerinden bize yazabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler