perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

OTOMATİK BARİYER SİSTEMLERİ

Geçmişte otomatik bariyer sistemleri çok olağan üstü gibi göründüğünden sadece gişe tarzı geçiş noktalarında ya da çok lüks site ve işletme gibi noktalarda kullanılmaktaydı. Oysaki artık teknolojinin de gelişmesiyle ve maliyetlerinin de düşmesiyle kullanımları arttı. Artık bir görevli yönetiminde ya da araç kullanıcılarına tanımlanan kartlar ya da kumandalar vasıtasıyla araçlar direkt olarak geçişlerini bariyerlerden sağlayabiliyorlar. Böylelikle eskide insan gücüyle açılan kapıların yerlerini otomatik olarak çalışan bariyerler alıyor. Peki, otomatik bariyer sistemleri denildiğinde akla gelen bu mudur? Tabi ki değil; otomatik olduğunda insan tarafından hiç müdahale edilmeden işlem gören sistem akla gelmektedir. Bu sistemler yarı otomatik olarak adlandırılabilir. Çünkü bariyerin aracın geçişine izin verebilmesi için ya bir görevli tarafından bariyere komut verilmesi gerekmektedir ya da kullanıcı tarafından tanımlı kumandası ile veya tanımlanan kartının sisteme okutulması gerekmektedir. Böylelikle bariyer sistemine aracın geldiği kullanıcılar tarafından bildirilir ve geçiş sağlanır. Oysaki tam otomatik olabilmesi için kullanıcının hiç müdahale etmeden bariyer sisteminden geçişi sağlanmalıdır. İşte bu sebepten yarı otomatik bariyer sistemleri olarak tanımlanabilirler.

Otomatik bariyer sistemleri tam da bu noktada devreye giriyor. Sahibi olduğumuz Avax bariyerler bu şekilde yarı otomatik olarak çalışabileceği gibi tam anlamıyla otomatik bariyer sistemlerine entegre edilebilecek şekilde tasarlanmış ve programlanmıştır. Bir bariyer sistemini tam otomatik hale getirmek için bariyer sistemine entegre edilecek otopark sistemi gerekmektedir. Bu sistem de günümüz teknolojilerinde HGS ve OGS geçiş sistemleridir. Bariyer geçiş noktasına kurulacak HGS-OGS anten ve panel sistemi ile istemiş olduğunuz otomatik bariyer sistemleri artık kullanmanıza hazır olacaktır.

Araç kullanıcılarına öncesinde otomatik bariyer sistemlerine tanımlanmış olan etiketlerin dağıtılması bu aracın bu bariyer sisteminde yetkili kılınmasını sağlar. Yarı otomatik bariyer sistemlerinde kullanıcılar yetkili kılınır, tam otomatik bariyer sistemlerinde ise araçlar yetkili kılınır. Bu etiketler HGS panelin anlayabileceği bir sistemde şifrelenip frekanslara dönüştürüldüğünden kopyalanamazlar. Böylelikle yabancı araçların kaçak olarak geçişleri de engellenmiş olur. Kullanıcılar araçlarıyla geçebilmeleri için otomatik bariyer sistemlerine hiçbir müdahalede bulunmadıklarından bu sistem tamda istenilen otomatik bir sistemdir.

Yarı otomatik bariyer sistemlerin buradan kullanışsız oldukları anlaşımasın. Sadece araç yoğunluğunun fazla olduğu durumlarda uzaktan kumanda sistemi maliyetli olacaktır. Kartlı sistemde ise kullanıcılar kartlarını yanlarında bulundurmadıkları hallerde araç geçişlerine izin verecek yetkililerin onaylarını almaları gerekecektir ki bu durumda görevli bazı sorgulamalar sonucunda geçişe izin verecektir. Sonuç olarak yoğunluğun fazla olduğu bölgelerde görevliler bütün kullanıcıları tanıyamazlar, bu gibi durumlarda bariyer geçiş noktalarında beklemeler söz konusudur. Ancak tam otomatik bariyer sistemlerinde geçiş için yetkili kılınan etiketler zaten araçların üzerinde olduğundan böyle durumlar söz konusu değildir. Ayrıca etiket fiyatları kart ve uzaktan kumanda fiyatlarına göre daha uygun olduğu için tercih edilmeleri ekonomiktir.

Avax otomatik bariyer sistemleri Türkiye distribütörü olduğumuzdan etiketler gibi otomatik bariyer sistemleri fiyatları da maliyet olarak uygundur. Ayrıca etiket frekanslarının antenler tarafından algılama mesafeleri 0 m ile 50 m arasından ayarlanabildiğinden otopark sisteminin bulunduğu alanların geniş mesafeli ya da dar mesafeli olması bir sorun yaratmamaktadır. Bu ürünler dış ortamlarda kullanımı düşünülerek tasarlandığından su geçişmezlerdir ve su geçirme ihtimalleri düşünülerek kurulacak bölgelere ekstra olarak cihazların korunması gibi bir maliyet harcanmadan mevcut olan yerlere monte edilebilirler. Tercih edilmelerindeki en büyük etkenlerden biri de yaşanacak olumsuzluklara karşı 10 yıl parça garantimizin bulunması ve uzman ekibimizce oluşan sorunların kısa sürelerde giderilmesidir.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler