perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

OTOPARK OTOMASYONU

Her türlü otoparkta kullanılmak için üretilen otopark otomasyonu sistemleri belirli parçalar ile gruplandırılır. Bir otopark otomasyonu için öncelikle araçların geçiş noktasına kurulacak bir engele ihtiyaç vardır. Bu engel ile araçların direkt olarak otopark geçişlerini yapmaları sınırlandırılır. Bir ikincisi olarak ise bu otopark otomasyonu sisteminin otomatik olarak yönetilmesini sağlayan bir okuma sistemi gerekmektedir. Son olarak ise bunların hepsini tek bir merkez ile yönetecek bir otopark otomasyonu programı gerekmektedir. Bu üç koşul sağlandıktan sonra tam anlamıyla bir otopark otomasyonu sahibi olmuş olacaksınız.

Araçların geçişini engellemek için kullanılabilecek araçlar kollu bariyer sistemleri ve mantar bariyer sistemleri olabileceği gibi bunların yanı sıra yana kayar otopark kapıları da olabilir. Otopark otomasyonlarında en çok tercih edilen bariyer sistemi, kollu otopark otomasyonu sistemleri olarak görülmektedir. Kullanım alanı olarak en uygunları bu bariyerlerdir. Mantar bariyer sistemleri kullanım şekilleri olarak daha çok kapalı cadde ya da sokaklarda tercih edilirler. Tabi ki kullanıcı isteklerine göre otopark otomasyonu sisteminde de uygulanmaları mümkündür. Avax markalı kollu bariyerlerin kol mesafeleri kısaltılabilir olduğundan kullanım alanları olarak opsiyonludurlar. Set içeriğinde bulunan güvenlik elemanları ve kolay kurulum montaj aparatları ile ekstra bir maliyet gerektirmeksizin faal olarak çalıştırılabilirler. Çalışmaları için tek gereken 220 v şehir elektriği enerjisidir. Kurulum için ise tek gereken düz bir zemindir. Darbelere karşı dayanıklı gövdeleri ile yaşanabilecek araç kazalarında iç mekanizmasına zarar gelmesini engellemektedir. Bu koşullar doğrultusunda otopark yönetimi tarafından kendi teknik ekipleri ile de kurulumları yapılabilir ya da istekler doğrultusunda firmamızca uzman ekibimiz ile de kurulumları yapılabilir.

Otopark otomasyonu, otopark geçiş noktalarındaki bu bariyerlerin yönetilmesi için gereken okuma sistemi ise kullanıcı isteklerine göre farklılıklar göstermektedir. Son teknoloji olarak genellikle kullanılan yöntem HGS-OGS geçiş sistemleridir. Bu sistemde abone araçlarına dağıtılacak etiket ile HGS antenlerin okuması sağlanır. HGS antenlerin HGS paneline ilettiği bu etiket bilgileri panel tarafından kontrol edilerek geçiş yetkisinin olup olmadığı kontrol edilir ve yetkili araç geldiğinde bariyer sistemine açılma komutu gönderir. Bu sistemler en çok yaşanan sorun etiketlerin okunmaması olup bu problemler ayarlanabilir okuma mesafeleri ile firmamıza ait sahibi olduğumuz Avax HGS-OGS geçiş sistemleri ile giderilmiştir. Bunun yanı sıra bir diğer tercih edilen yöntem ise kartlı geçiş sistemlerinin bariyer sistemine entegre edilmesidir. Bu sistemde kullanıcılara dağıtılan kartlar ile bariyer geçiş noktasına gelinerek bu noktada bulunan kart okuma cihazlarına kartların okutulması ile bariyere açılma komutu gönderilir ve bariyerin açılması sağlanır.

Bariyer sistemi ve geçiş kontrol sisteminin birbirleri ile haberleşerek belirli kurallar çerçevesinde çalışmasına yardımcı olan ise otopark otomasyonu yazılımıdır. Bu yazılım ile kullanıcılara belirli yetkiler ya da kısıtlamalar eklenebilir. Bunun sonucunda otopark içerisindeki yönetim sistem tarafından kontrol altına alınmış olur. Ayrıca bu program sayesinde kullanıcı bazlı ya da genel olarak yapılan raporlamalar ile otoparkın kullanımı kontrol edilebilir.

Perkotek firması olarak Türkiye distribütörü olduğumuz bu ürünler Avax markası adı altında siz değer kullanıcılarımıza sunulmaktadır. Türkiye genelinde sabit satış fiyatları ile Türkiye’nin her noktasına aynı kalitede ürün tedarik edilebilmektedir. Her ne kadar zor da olsa yaşanabilecek bir sorun karşısında verdiğimiz 10 yıl parça garantisi ile deneyimli çözüm ve odaklı çalışan personellerimiz aracılığı ile kullanıcılar tarafından bir mağduriyet yaşanmadan otopark otomasyonu sisteminin kullanımına devam edilir. Yazılımsal olarak program bazlı yaşanabilecek problemler karşısında ise deneyimli yazılım ekibimizin çözümleri ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları