perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PARMAK İZİ OKUMA SİSTEMİ

Parmak izi, her kişiye özel ve benzersiz olup insanları birbirinden ayırmak için kullanıma çok elverişlidir.  Nasıl üretilen ya da depolanan ürünleri birbirinden ayırmak için bir barkod numarası veriliyorsa yaratıcının bize verdiği barkod numarası da parmak izimizdir. Aslında sadece parmak izimiz değil!  DNA, iris, damar ve dil izi gibi birçok unsur her insanda farklıdır.

Parmak izi okuma sistemi için kullandığımız cihazlar, parmak izi okuyuculardır. Parmak izi okuma sistemi cihazları, parmak izi kıvrımlarının birbirine uzaklıkları ve dönüş açılarını tespit edip ikilik sayı sistemine çevirip hafızasına kaydeder. Daha sonra okutulan parmak izlerini de aynı yöntemle ikilik sayıya çevirip hafızasında aynı numara tanımlımı diye match eder. Kayıtlı parmak izine geçiş yetkisi verir kayıtlı değilse de geçişi engeller.

Parmak izi okuma sistemi günümüzde birçok alanda kullanılır. Bunlar; personel devam kontrol takip sistemi, parmak izi kapı geçiş sistemleri, yemekhane giriş çıkış kontrol sistemi, spor salonu üye takip sistemi, okul ve dershane öğrenci takip sistemidir.

Parmak izi okuma sistemi ile personelleri takip etmek personel takip programını, üyeleri takip etmek için üye takip programını, yemekhanelerde takip yapmak için yemekhane takip programı, okullarda takip yapmak için ise öğrenci takip programı cihazlar ile birlikte kullanmanız gerekmektedir. Kullanılacak olan parmak izi okuma sistemi cihazlarının kayıt hafızaları her cihaza göre değişir. Genel olarak bin ile on bin kayıt kapasitesi arasındadır. Bu cihazlar ile birlikte kartlı ve şifreli olarak da geçiş yapabilme özelliği sayesinde de cihazların kayıt kapasiteleri artış gösterebilmektedir. Günümüzde her geçen gün çok daha geniş alanlarda kullanılmakta olan parmak izi okuma sistemini turnikelere, kapılara ve bariyerlere tetik vermek için de tercih edebilirsiniz. Böylece hem geçiş güvenliği hem de geçiş kontrolü bir arada elde edilmiş olacaktır. Turnikelere tetik vermek için cihazların turnikeler üzerine monte edilmesi gerekmekte olup kapılara tetik vermek için ise kapılarda kilitlerin kullanılması gerekir. Eğer kilitler kullanılmak istenmezse de parmak izli kapı kolları tercih edilebilmektedir.

Parmak izi okuma sistemi cihazlarının pek çok farklı özelliği yer almaktadır. Şüphesiz ki en kullanışlı özelliğinden bir tanesi zil çaldırmadır. Bu cihazların zil çaldırmaları sayesinde özellikle fabrikalarda eğer personel takibi yapacaksanız, personellerin paydos ve mola saatlerinde toplu olarak hareket etmelerini sağlayabilirsiniz. Zaten pek çok parmak izi okuma sistemi cihazımız, sesli ve Türkçe geri bildirim özelliğine sahiptir. Bu özellikleri sayesinde siz parmak izinizi okuttuğunuzda sesli olarak teşekkür eder. Eğer parmak iziniz tanımlı değil ise geçiş izni vermeyecektir. Birçok modelinde renkli ekran özelliği yer almaktadır. Siz parmak izinizi okuttuğunuzda, cihazın renkli ekranında okutulan parmak izinin, kayıtlı olan bilgileri görüntülenebilmektedir.

Parmak izi okuma sistemi cihazları, dahili batarya özelliğine sahiptirler. Dahili batarya özellikleri sayesinde elektrik kesilmesi gibi durumlarda batarya devreye girerek kullanıma devam etmenize olanak tanımaktadır. Bu cihazlar hakkında en çok merak duyulan bir diğer konu, fiyatlarıdır. Parmak izi okuma sistemi fiyatları, kullanılacak olan sistem elemanlarına göre değişiklik göstermektedir. Aslında bu sebepten ötürü parmak izi okuma sistemi fiyatları hakkında net bir bilgi verebilmek mümkün değildir. Ancak Perkotek Teknoloji olarak Magic Pass parmak izi okuma sistemi Türkiye dağıtıcısı olmamızdan ötürü bu cihazların ve sistemin tamamı oldukça uygun fiyatlara sahip olabilmektedir. Satın almak veya çok daha fazla bilgi almak isterseniz Perkotek Plaza’ya gelebilir ve cihazları yerinde incelerken, alanında uzman ve profesyonel satış danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler