perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

TURNİKE GEÇİŞ SİSTEMİ

Resmi ya da özel kurum ve kuruluşların mülkiyetlerine girişler ve çıkışları belirli bir kontroller sonucu yapılmaktadır. Kontroller derken üst araması olarak düşünülmesin, kişilerin geçişleri bir sorgulama sonucu onaya sunularak sağlanmalıdır. Manuel olarak liste çıktıları ile bu işlemler çok zor bir şekilde yapılacağından işlemleri hızlandırmak için bir bilgisayar sistemine bağlı olarak ya da sadece cihaz üzerinden hızlı işlemciler aracılığı ile sorguların yapılması sağlanabilir. Bunun için geçiş noktalarına konulacak turnike geçiş sistemi ve sorgulamaları sağlayabilecek en az bir adet takip cihazı gerekmektedir. Cihazlar yalnız başlarına da bu sorgulama işlemini yaparak turnike geçiş sistemi açılması için gerekli komutları gönderebilirler. Ancak bu şekilde sadece turnike sisteminde geçişleri sağlanabilir. İleride lazım olabilecek raporlamalar ya da kullanıcılar için yetki ve kısıtlamalar yapılamayacaktır. Bunun için geçiş kontrol yazılımlarının kullanılması gerekmektedir. Turnike geçiş sistemi, kullanıcı tanıma sistemi ve geçiş takip yazılımı senkronize edildikten sonra tam anlamıyla her şey kontrol altına alınmış olacaktır.

Kullanıcı tanıma sistemleri olarak tercih edilebilecek sistemler olarak; Strike marka şifreli ya da kart okuma sistemleri, Magic Pass markalı parmak izi tanıma sistemleri ya da Magic Face markalı yüz tanıma ve iris tanıma sistemleri olarak entegre edilebilir. Birçok modelimizde sırasıyla bir önceki markaların özellikleri mevcuttur. Yani kısacası yüz tanımalı sistemler turnike geçiş sistemi ile entegre edilirse tüm kullanıcı tanıma sistemlerine sahip olmuş olacaksınız.

Bu tanıma sistemlerinin uygulanabileceği turnike modelleri ise sahibi olduğumuz Avax markası adı altında toplanmaktadır. Bunlar; bel tipi turnike geçiş sistemi, VIP turnike sistemleri, hızlı geçiş turnike sistemleri ve boy tipi turnike sistemleridir. Kullanıcı tanımlama sistemleri bu tip turnikelerin hepsine entegre edilebilirler. Özellikle boy turnikeleri kullanım alanları gereği güvenlik seviyesi en üst noktada olduğundan bu gibi noktalarda tavsiye edilen tanıma sistemleri parmak izi tanıma, yüz tanıma ve iris tanıma sistemleridir. Çünkü bu sistemler hiçbir şekilde yetkisi olmayan kullanıcılara devredilemediğinden ya da yetkisiz kullanıcıların eline geçemeyeceğinden olası bir güvenlik açığının da önüne geçilmiş olunur.

Avax turnike geçiş sistemi kullanım alanlarına göre düşünülerek her türlü insan gücüne dayanıklı gövdeleri ile darbeye dayanıklı hasar görmeleri engellenmiştir. Ayrıca paslanmaz çelik ya da elektrostatik toz boya korumalı seçenekleri ile dış etkenlerden meydana gelebilecek durumlara karşı kendilerini koruyabilmektedirler. Avax markalı tüm turnike geçiş sistemleri olası acil durumlar düşünülerek tasarlandığından ana kartlarında kuruldukları bölgeye ait güvenlik ya da yangın sistemi var ise bağlantı kuracakları modüller vardır. Bu modül aracılığı ile yaşanabilecek acil durumlarda bulunan sistemlerin vereceği acil durum sinyalleri algılanarak turnike geçiş sisteminin çıkışlar için otomatik olarak boşa geçmesi sağlanabilir. Eğer böyle bir sistem yok ise tek bir merkezli olarak ilgili yetkilinin onayı ile turnike geçiş sistemi yine boşa alınabilir. Bu sayede tahliyelerin hızlı bir şekilde yapılması sağlanmaktadır.

Turnike geçiş sistemi kurulumları, set içerisinde bulunan kolay kurulum aparatları ile rahatlıkla yapılabilmektedir. Kullanıcılar kurulum için destek departmanımızdan telefon desteği alarak kurulumları rahatlıkla yapabileceği gibi kullanıcı istekleri doğrultusunda destek departmanımızdan randevu alarak da firmamıza ait uzman teknik ekimizce kurulumların yapılması sağlanabilir. Olası arıza durumlarında da aynı yol izlenebilir. İlk adım olarak destek ekibinin yönlendirmeleri ile kullanıcılar turnikelere müdahale edebilirler. Bu şekilde anlık olarak sorunların giderilmesi sağlanabilir. Eğer bu şekilde sorunlar çözülemez ise destek ekibinden alınan randevu ile teknik ekibimizce yerinde müdahale edilmesi sağlanabilir.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler