perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Yemekhane Kontrol Yazılımı: Yemek Dağıtımında Dijital Çözümler

Yemekhane kontrol yazılımı, yemekhanelere giriş ve çıkış yapacak olan kişilerin takip edilmesi için kullanılmakta olan yazılımdır. Yemekhane kontrol yazılımı ile girişleri takip etmek için öncelikle yemekhane girişlerine turnikelerin, turnikeler üzerine de personel devam kontrol cihazlarının montajının yapılması gerekmektedir. Yemekhane kontrol yazılımı ile kullanılacak olan pdks cihazlardan bahsedelim. Bu cihazlar; kartlı geçiş kontrol cihazları, parmak izi cihazları ve yüz tanıma cihazlarıdır. Kartlı geçiş kontrol cihazları, kart tanıma teknolojisi ile çalışmasına devam etmektedir. Bu cihazlara tanımlanacak olan kartların proximity mi yoksa mifare kart mı olduğu, cihazın modeline göre değişiklik göstermektedir. Bu cihazların kayıt kapasitesi her modelinde farklılık göstermektedir. Yemekhane kontrol yazılımı ile her kayıt kapasitesine sahip olan modelleri kullanılabilir. Parmak izi cihazları ise parmak izi tarayarak geçiş yapmaya izin veren cihazlardır. Bu cihazlara tanımlanacak olan parmak izi, her insanın her parmağında farklılık gösterdiği için kişilerin birbirleri yerine parmak izi okutarak yemekhaneye giriş yapmaları mümkün değildir. Ayrıca yemekhane kontrol yazılımı ile birlikte kullanılan parmak izi cihazlarına bir kişinin on adet parmağının kaydı da yapılabilmektedir. Böylece kişilerin normalde yemekhaneye giriş yaptıkları parmaklarında kesik, çizik ya da deformasyon olması gibi durumlarda kayıtlı olan diğer parmaklar ile geçiş yapılmaktadır. Yüz tanıma cihazları da kişilerin yüz algoritmasını kayıt altına alarak geçiş yapma olanağı sağlamaktadır. Yemekhane kontrol yazılımı ile birlikte kullanılan yüz tanıma cihazları, eşsiz ve benzersiz yüz algoritmasını kullandığı için kişilerin birbirleri yerine yüz okutması da mümkün değildir.

Yemekhane kontrol yazılımı, yemekhanelere giriş yapılacak olan turnikelerin üzerine konulacak olan personel takip cihazlarından alınan bilgileri kullanmaktadır. Yemekhane yazılımı ile birlikte birden fazla pdks cihazın kontrol edilmesi mümkündür. Bu sayede yemekhaneye giriş yapılacak olan giriş sayısının bir önemi kalmamaktadır. Aslında yemekhane kontrol yazılımı, öğün hak edişi sağlamak için kullanılmaktadır. Yemekhane kontrol yazılımı üzerinden bir kişinin belirlenen bir saat aralığında bir kez ya da belirlenen saat aralığında sınırsızca yemek yemesi sağlanabilmektedir. Bu şekilde yemekhanelerde öğün hak edişleri kontrollü bir hale getirildiği için de kişilerin kendi hakları dışında yemek yemeleri engellenebilmektedir.

Yemekhane kontrol yazılımı ile birlikte kullanılacak olan iki farklı turnike modeli bulunmaktadır. Bu turnikeler, hızlı geçiş turnikeleri ve bel turnikeleridir. Bu turnikelerin paslanmaz çelik ve elektrostatik boyalı olmak üzere iki farklı gövdeli modeli bulunmaktadır. Paslanmaz çelik olan modeller dış ortamlarda, elektrostatik boyalı olan modeller ise iç ortamlara güvenle kullanılabilmektedir. Üstelik acil alarm durumlarında bu turnikeler serbest geçiş moduna geçtikleri için kullanım da çok kolay olacaktır. Yemekhane kontrol yazılımı firmamız yazılımcıları tarafından geliştirildiği için ihtiyacınıza uygun olarak daima geliştirilmeye açıktır. Yemekhane kontrol yazılımı hakkında çok daha fazlasını merak ediyorsanız, bir telefon kadar uzağınızdayız!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler