perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YEMEKHANE OTOMASYON

Yemekhane otomasyon sistemleri, yemekhanelere giriş ve çıkış yapacak olan personellerinizin öğün hak edişlerini düzenlemenizi sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler; personel devam kontrol sistemleri cihazları, turnikeler ve yemekhane otomasyon programından oluşmaktadır. Yemekhane otomasyon için kullanılacak olan üç farklı pdks cihaz türü bulunmaktadır. Bu cihazlardan hangisinin kullanılacak olduğu sizin tercihinize kalmıştır. Kısaca bahsetmek gerekirse yüz tanıma yemekhane otomasyon cihazı, yüz tarama teknolojisi ile çalışır. Bu cihazlar, eşsiz ve benzersiz olan yüz algoritmasını kullanarak tarama ve tanıma yapmaktadırlar. Bu sayede geçiş yapacak olan personellerin birbirleri yerine yüzlerini okutarak geçiş yapması mümkün olmayacaktır. Parmak izi yemekhane otomasyon cihazları ise parmak izi tarama teknoloji ile çalışmaktadır. Parmak izi her insanda hatta her insanın her parmağında farklı olduğundan dolayı da kişilerin birbirlerinin yerine parmak izi okutarak yemekhaneye giriş yapması mümkün olmayacaktır. Üstelik bu cihazlara on adet parmak izi tanıtılması da mümkündür. Böylece normalde geçiş yapılan parmakta kesik, çizik ya da deformasyon olması gibi durumlarda kayıtlı olan diğer parmaklar ile geçiş yapılması mümkün olmaktadır. Kartlı yemekhane otomasyon cihazları da kart tanıma teknolojisi ile çalışır. Bu cihazlara tanımlanacak olan kartlar proximity ya da mifare kart olabilmektedir. Hangi kartın tanımlanacağı tamamen cihazın kendi özelliğine göre değişmekte olup kullanılmakta olan bazı modeller her iki kart türünün de kullanılabildiği cihazlar bulunmaktadır.

Yemekhane otomasyon sistemlerinde kullanılmakta olan iki farklı turnike modeli yer almaktadır. Genellikle bel turnikeleri ve hızlı geçiş turnikeleri yemekhane otomasyon sistemlerinde kullanılmaktadır. Kullanılmakta olan bu turnikelerin paslanmaz çelik olan modelleri, dış ortamlarda kullanım için çok uygundur. Elektrostatik boyalı olan modelleri ise iç ortamlarda yer alan yemekhane girişlerinde kullanılabilmektedir. Yemekhane otomasyon turnikelerinden bel turnikeleri üç kolludur. Kolların itme kuvveti ile geçiş yapılır. Kolların itme sırasında sabit bir hızda durabilmesi için ise absorber bulunmaktadır. Hızlı geçiş yemekhane otomasyon turnikelerinde ise kollar iki yana açılır ve hiçbir engel bulunmamaktadır. Yemekhane otomasyon turnikeleri, buton ile de kontrol edilebilir. Buton kontrolünde iki farklı seçenek yer almaktadır. Tek buton kontrolünde turnike kolu açıksa butona basıldığında kapanır, turnike kolu kapalıysa butona basıldığında açılmaktadır. Çift buton kontrolünde ise turnike kolunu açmak ve kapamak için iki farklı buton yer almaktadır. Ayrıca yemekhane otomasyon turnikeleri acil alarm durumuna sahiptir. Yani yangın, deprem, sel gibi acil alarm durumlarında serbest geçiş moduna geçilmektedir. Perkotek Teknoloji olarak Avax yemekhane otomasyon turnikeleri Türkiye dağıtıcısı olduğumuz için de bu turnikelerin fiyatları firmamızda oldukça uygun olmaktadır.

Yemekhane otomasyon programı, firmamız yazılımcıları tarafından yazılmış olan bir programdır. Programın kullanımı ve kurulumu çok basittir. Kısa bir eğitimden geçirilen her son kullanıcı programı kullanarak yemekhaneye giriş ve çıkış yapacak olan kişilerin yetkilerinde ayar yapabilmektedir. Yemekhane otomasyon programı, sürekli olarak da geliştirilebildiği için farklı tüm ihtiyaçlara göre revize edilebilecektir.

Yemekhane otomasyon sistemleri hakkında eğer çok daha fazlasını öğrenmek isterseniz 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak bizimle irtibata geçebileceğiniz gibi info@perkotek.com mail adresi üzerinden de bize yazarak yemekhane otomasyon fiyat teklifi alabilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler