perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YEMEKHANE SİSTEMİ

Yemekhane sistemi, yemekhanelerde kullanılarak, yemekhanelere yapılacak olan girişlerin kontrollü bir hale getirilmesi ve aynı zamanda da kişilerin öğün hak edişlerinin düzenlenmesi için kullanılmakta olan sistemlerdir. Yemekhane sistemi; yemekhane sistemi programı, yemekhane sistemi turnikeleri ve pdks cihazlarından oluşmaktadır. Öncelikle yemekhane girişinde kullanılmak üzere turnikelerin, yemekhane girişlerine monte edilmesi gerekmektedir. Genellikle yemekhanelerde bel turnikeleri ya da hızlı geçiş turnikeleri kullanılmaktadır. Bu turnikelerin iki farklı gövdesi bulunmaktadır. Paslanmaz çelik gövdeli veya elektrostatik boyalı gövdeli olabilmektedir. Paslanmaz çelik olan modeller su geçirmez oldukları için yemekhane girişiniz dışarda ise burada kullanılabilirler. Elektrostatik boyalı olan modeller ise yemekhane girişiniz iç ortamlarda ise buralarda güvenle kullanılabilmektedir. Bu turnikeler, üç konumlu ışıklı göstergeye sahiptirler. Bu göstergelerdeki yeşil ok turnike geçişe hazır ise sürekli olarak yanıp sönmektedir. Turnikeden geçiş esnasında ise sabit olarak yeşil olarak yanmaktadır. Geçişin yasak olduğu durumlarda ise kırmızı renkli “X” işareti yanmaktadır. Yemekhane sistemi turnikeleri, acil alarm durumlarında da serbest geçiş moduna geçilmesine imkân tanımaktadır. Bu sayede turnikelerden geçiş yapmak çok kolay olacaktır.

Yemekhane sistemi ile birlikte kullanılacak olan üç farklı cihaz türü bulunmaktadır. Bunlar kartlı geçiş kontrol cihazları, parmak izi cihazları ve yüz tanıma cihazları. Hangi cihazların kullanılacağı tamamen tercihinize kalmış olmakla birlikte modellerinden bahsedelim. Kartlı geçiş kontrol cihazları, kart okuma teknolojisi ile çalışmasına devam eden cihazlardır. Bu cihazlara kart tanıtılarak yemekhane sistemi turnikelerinden geçiş yapılmaktadır. Cihazların kayıt kapasiteleri her modelde değişiklik göstermektedir. Yüz tanıma yemekhane sistemi cihazları ise yüz algoritmasını kullanılırlar. Bu algoritma her insanın yüzünde farklı olduğu için de kişilerin birbirleri yerine yüz okutması mümkün olmaz. Yani yemekhaneye birinin bir başkası yerine giriş yapması mümkün değildir. Parmak izi cihazları da yüz tanıma yemekhane sistemi cihazlarından sonra en çok kullanılan cihazlardır. Bu cihazlara parmak izi tanıtılarak geçiş yapılır. Parmak izi, her insanın parmağında farklı bir özellik gösterdiği için de kişilerin birbirleri yerine parmak izi okutarak yemekhanelere giriş yapmaları mümkün değildir!

Yemekhane sistemi programı, firmamız yazılımcıları tarafından yazılmış olan bir programdır. Yemekhane sistemi programı aracılığıyla kişilerin öğün hak edişleri düzenlenir. Bir kişinin hakkı olmadığı halde yemekhaneden başka birisinin yemek hakkının yenmesinin önüne geçilmektedir. Genellikle bu sistemler, personellerin takip edilecek oldukları alanlarda kullanılmaktadır. Kullanımları ve kurulumları oldukça basit olan yemekhane sistemi programı, her geçen gün çok daha geniş alanlarda tercih edilmektedir. Yemekhane sistemi hakkında çok daha fazlasını öğrenmek için firmamız satış danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler