perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

CAM TURNİKE

Turnike sistemleri, günümüzde geçiş kısıtlamaları ve geçiş yetkilendirmeleri için kullanılmakta olan sistemlerdir. Cam turnike sistemleri de her turnike gibi geçiş kontrolleri için kullanılmaktadır. Cam turnike deyince akla ilk olarak engelli geçiş turnikeleri gelse de cam turnikelerde bel turnikesi, hızlı geçiş turnikesi ve boy turnikesi modelleri de yer almaktadır. Tüm bu turnikeler iki sene boyunca garantilidir.

Tripod cam turnikeler, üç kollu olan turnikelerdir. Bu turnikeler, paslanmaz çelik gövdeli ya da elektrostatik boyalı olabilmektedir. Paslanmaz çelik olan modelleri dış ortamlarda güvenle kullanılırken, elektrostatik boyalı olan modelleri iç ortamlarda güvenle kullanılabilmektedir. Bu turnikelerin kollarından hızlı bir biçimde geçildiğinde, turnike kolunun sabit bir hızda turunu tamamlamasını absorber sağlamaktadır. Bu cam turnikelerde göbek mekanizmaları dökümden imal edilmiş olup zamanla kullanıma bağlı olarak da kollarında boşluklar oluşmayacaktır. Üstelik tüm tripod cam turnikeler; yüz tanıma cihazı, parmak izi cihazı ve kartlı geçiş kontrol cihazı gibi tüm pdks cihazlar ile tetiklenebilmektedir. Tripod cam turnikeler, butonlar ile de kontrol edilebilmektedir. Buton kontrolünde iki farklı seçenek bulunmaktadır. Tek buton kontrolü ve çift buton kontrolü. Tek buton kontrolünde turnikenin kolunu açmak ve kapamak için bir butona basılır ve devamlı bir sonraki geçiş komutuna geçilir. Çift buton kontrolünde ise turnike kolunu açmak ve kapamak için iki farklı buton yer almaktadır.

Hızlı geçiş cam turnikeler, yoğun ve hızlı geçişlerin yer aldıkları alanlarda kullanılmakta olan turnikelerdir. Bu turnikelerin double ve single olmak üzere iki farklı çeşidi yer alır. Birden fazla turnikenin de bir arada kullanılabilmesi mümkündür. Hızlı geçiş turnikelerinin de paslanmaz çelik ve elektrostatik boyalı olan modelleri bulunmaktadır. Bu modellerden paslanmaz çelik olanları dış ortamlarda güvenle kullanılırken, elektrostatik boyalı olan modelleri iç ortamlarda tercih edilmektedir. Bu turnikeler genellikle plazalar, belediyeler, iş merkezleri, üniversiteler ve hastanelerde kullanılmaktadır. Bu turnikelerin geçiş yönlerinde ışıklı olarak uyarılar verilebilmektedir. Hızlı geçiş cam turnike geçiş olduğunda yeşil renkli ok işareti sürekli olarak yanıp sönmektedir. Turnikeden geçiş esnasında ise bu yeşil renkli ok sabit olarak yanar. Turnikenin geçişe izin vermeyen durumlarında ise kırmızı renkli “X” işareti yanmaktadır.

Boy cam turnike sistemleri ise insan boyunu aşan turnikelerdir. Bu turnikeler, insan boyunu aşarak, olası taşkınlıkların engellenmesi için kullanılmaktadır. Günümüzde genellikle konser alanlarında ve stadyumlarda kullanılmakta olan bu cam turnikeler, tüm personel devam kontrol cihazları ile birlikte de uyumlu olarak kullanılabilmektedir. Kullanımları çok kolaydır. Pdks cihazların boy cam turnike üzerine monte edilmesi yeterli olmaktadır. Boy cam turnikelerinin kullanılmakta olan elektrostatik boyalı ve paslanmaz çelik olan modelleri yer almaktadır. Bu modelleri iç ve dış tüm ortamlarda kullanabilirsiniz. Kullanımları ve kurulumları oldukça basittir.

Engelli geçiş cam turnikeler de özellikle bel turnikeleri ve boy turnikeleri kullanılacak olan her alanda kullanılması gerekli olan turnikelerdir. Çünkü bu turnikelerden engelli bireylerin geçiş yapabilmeleri mümkün değildir. Bu sebepten dolayı da engelli bireyler, vip cam turnike kullanarak geçiş yapabilirler. Bu turnikelerin üzerinde geçiş yönünü belirten işaretler kullanılabileceği gibi engelli bireyler için olduğunu belirten işaretler de kullanılabilmektedir. Siz de cam turnike hakkında çok daha fazlasını öğrenmek için hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler