perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
24
Kas.
2013

Kart Okuyucu.


Kart Okuyucu

KART OKUYUCU

Günümüzde personel takibi firmanın büyüklüğü ne olursa olsun oldukça zor bir iştir. Bu iş bir yada birden fazla personelin takip etmesi sonucunda da ek bir iş yükü getirerek o personelin başka bir işle daha az ilgilenmesine sebep olacaktır. Ayrıca insan inisiyatifinde olduğundan suiistimal edilebilecek bir sistemdir. Sistemin elektronik ortamda yapılması hem insan inisiyatifini ve insan hatasını ortadan kaldırarak hem işyerinin hem de personelin lehinde fayda sağlamaktadır.

İnsan hatası ortadan kalktığından bilginin güvenirliği de ortaya çıkmaktadır. Personel-işveren arasında olan anlaşmazlıklarda cihazdan alınan bilginin doğruluğu ortadaki karışıklığı gidermektedir.

Sistemde kullanılan kartlar eski sistemlerdeki gibi cihaza fiziki olarak temas etmediğinden kartların ömürleri çok uzun sürelidir. Dışardaki aşırı sıcak-soğuk olmadığı sürece arızalanmazlar. Kartlar kredi kartı büyüklüğünde olduğu için de personelin cüzdanında veya yaka kartı olarak kullanılabilir. Yaka kartı kullanıldığında üzerlerine yapılan baskılar sayesinde personelin fotoğrafı ve şirketin ismi ve logosuyla birlikte kullanılabilir. Bu sayede daha profesyonel bir görüntü oluşmaktadır. Kartların kaybı yada arızalanması durumunda ise yeni alınacak kartların üzerine aynı baskının yapılıp cihaza tekrar kolay bir şekilde kaydıyla kullanıma devam edilebilir.

Kart okuyucu sistemlerin kullanım alanları çok geniştir. Firmaya giriş ve çıkışlarda kullanılmasının dışında yemekhanelerde, girilmesi yasak olan yerlere belirli personellere izin verilmesinde, tuvalet takip ve üye takip sistemlerinde ve daha birçok sistemde kullanılabilir.

KART OKUYUCU

Personel tek bir kart ile birden fazla cihaz kullanıldığında sadece tanımlı olduğu bölge ve kapılarda geçiş yaparak sadece sizin belirlediğiniz yerlere giriş çıkış yapabilir ve program vasıtasıyla hangi kapılardan geçtiğinin bilgisi alınabilir.

Yemekhane sistemlerinde kart okuyucunun kullanılması parmak izi sistemlerine nazaran herkesin dokunduğu sisteme göre daha hijyendir. Aynı şekilde tuvalet takip sistemlerinde hijyenin en üst seviyede olması gereken durumlarda tercih edilmesi gerekir.

KART OKUYUCU

Kart okuyucularda çeşit bolluğu da çok olduğundan firmanızda hangisinin kullanımı için uygun cihazı bulmak çok kolaydır. İç ve dış şartlarda kullanım için suya ve darbeye dayanıklı kart okuyucuları da mevcuttur. Kayar kapı, alüminyum ve çelik kapılar, turnikeler ve diğer geçiş sistemlerine uygunluğu sayesinde kullanım alanları ve uygulamaları çok geniştir.


Geri Dön

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları