perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

MAĞAZA ÜRÜN ALARM SİSTEMLERİ

Mağazalarda satış ya da tanıtım amaçlı sergilenen ürünlerin yaşanabilecek hırsızlık olaylarına karşın güvenliğinin sağlanabilmesi için günümüz teknolojisi ile en yaygın ve güvenilir sistemler olan mağaza ürün alarm sistemleri kullanılması gerekir. Mağaza ürün alarm sistemleri; mağazada bulunan ürünlere yerleştirilecek manyetik alarmlardan, mağaza kapılarına kurulacak ve ürünlerde bulunan alarmların algılanması için manyetik alan oluşturan ürün koruma antenlerinden ve gerektiğinde ürünlerde bulunan alarmları devre dışı bırakacak özel aparatlardan oluşur. Mağaza ürün alarm sistemleri antenleri, set içerisinde bulunan 1 adet adaptör ve karşılıklı kurulacak 2 adet antenden oluşurlar. Genel olarak giyim sektöründe ve elektronik ürünlerin sergilendiği mağazalarda tercih edilmelerinin yanı sıra farklı tipteki alarm modelleri ile farklı birçok ürüne uygulanarak her türlü sektördeki mağazalarda kullanılabilirler. Mağaza ürün alarm sistemleri için Türkiye distribütörü olduğumuz Sensitive markalı ürünlerimiz ile kullanıcılarımıza bu konuda destek vermekteyiz. Türkiye genelinde tüm kullanıcılarımızın aynı şekilde hizmetlerimizden faydalanabilmeleri için satış fiyatlarımız sabit olmakla beraber Türkiye distribütörü olmamızın da avantajlarıyla en cazip mağaza ürün alarm sistemleri fiyatlar Perkotek olarak firmamıza aittir.

Mağaza ürün alarm sistemleri, kurulum ve kullanımları açısında çok basit sistemler olduklarından herhangi bir eğitim alınması gerekmemektedir. İstenildiği takdirde destek ekibimiz ile irtibata geçilerek sorularınıza yanıt bulunabilir. Kurulum aşamasında tek dikkat edilmesi gereken ürün koruma antenleridir. Mağaza ürün alarm sistemleri antenleri, altyapısal olarak 220 v şehir elektriği ile beslenen adaptörlerine enerji ihtiyacı duyarlar. Teknik açıdan ise antenlerin, ürünlerde bulunan alarmları sağlıklı bir şekilde algılayabilmesi için set içerisindeki antenlerin ara mesafeleri maksimum 2 metreye kadar açılabilmektedir. Aksi takdirde oluşacak manyetik alan yetersiz kalarak güvenlik zafiyeti doğurabilir. Kurulacakları noktalardaki kapılara ait geçiş genişliği 2 m üzerinde olması halinde ise her 2 metreye 1 set anten karşılık gelecek şekilde kurulmaları gerekir. Ürünlerde bulunan alarmlar tamamen manyetik oldukları için tetikleyici görevi görürler, asıl alarm verecek olan kapılarda bulunan antenlerdir. Ürün koruma antenleri, normal standartlarda yalnızca sesli uyarı vererek mağaza görevlilerini uyarırlar; ancak Sensitive modellerinde bulunan sesli uyarı veren modellere ek olarak aynı zamanda ışıklı uyarı veren modellerde kullanıcılara alternatif sunmaktadır. Plexi & plastik ya da alüminyum & plastik materyallerinden üretilen farklı tasarımlardaki gövdeleri de kullanıcıların tercihlerine bırakılmaktadır.

Ürünlerde kullanılacak alarmlar, mağazada bulunan ürünlerin tiplerine göre farklılık gösterebileceği gibi aynı özellikteki farklı modeller ise kullanıcıların tercihlerine bırakılmaktadır. Genel olarak giyim sektöründeki mağazalarda kullanılan plastik alarmlar iki parçadan oluşurlar. Bir tarafından ürünlerin üzerine zararsız küçük delikler açılarak tutturulmasını sağlayan iğneli kısım bulunurken diğer tarafta bu iğneli kısmı ürüne sabitleyecek kilit mekanizması ve alarm bulunmaktadır. Bir diğer kullanım şeklide tel iğneler aracılığı ile ürünlerin üzerine bağlanarak farklı sektörlerde kullanılmasıdır. Bu durumda plastik alarm üzerinde bulunan iğneli kısım yerine tel iğne ucunda bulunan iğne kullanılarak ürünlere sabitlenirler. Bir diğer alternatif ise kâğıt etiketler kullanılarak güvenliğin sağlanmasıdır. Kâğıt etiketler ambalajlı ürünlerde genelde ambalajın içerisine bazen de ambalajın üzerine yapıştırılarak kullanılırlar. Ürünlerin satışı yapıldıktan sonra antenler tarafından algılanmamaları için devre dışı bırakılmaları gerekir. Plastik alarmlar özel sökücüler ile birbirinden ayrılarak devre dışı bırakılarak mağaza görevlileri tarafından teslim alınırlar. Bu şekilde farklı ürünlerde tekrar kullanılabilirler. Mağaza ürün alarm sistemleri alarm sökücüler masaüstü ve el tipi olmak üzere iki farklı portatif modelden oluşurlar. Kâğıt etiketler ise ürünlere yapıştırıldığından Deactivator adı verilen etiket öldürücüler ile frekansları bozularak devre dışı bırakılırlar.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler