perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PERSONEL GİRİŞ ÇIKIŞ MAKİNASI

Personellerin giriş ve çıkışlarını kontrol altına almak için kullanılan pek çok pdks cihazı mevcuttur. Bu cihazlar; yüz tanıma terminalleri, kartlı geçiş kontrol cihazları ve parmak izi cihazlarıdır. Personel giriş çıkış makinası ile personellerinizin giriş ve çıkışlarını kontrol altında tutabilirsiniz. Geç gelen veya erken çıkan personellerinizi anında tespit ederek bu saatlere göre ay sonları personel maaşlarını otomatik olarak hesaplayabilirsiniz. Personel giriş ve çıkış makinası olarak kullanacağınız tüm pdks cihazlar, farklı kayıt kapasitelerine sahip oldukları için personel sayınız her ne olursa olsun bu cihazları kendinize uygun bir çözüm olarak kullanabilmeniz mümkündür. Tabii ki, bu sistemleri personel takip programı ile kullanmanız gerekmektedir. Personel takip programı, personellerinizin giriş ve çıkış saatlerini hesaplayarak ay sonları maaş hesaplamalarını otomatik olarak yapabilirsiniz. Maaş hesaplamalarını geç gelme ve erken çıkmalara bakılarak yapıldığını gören personellerde giriş ve çıkış saatlerine daha çok dikkat ederek, iş disiplinlerini arttıracaklardır. Personel takip yazılımı ile sadece maaş hesaplaması değil, aynı zamanda prim, avans, izin günü ve devamsızlık hesaplamaları da basitçe yapılabilmektedir. Personel giriş ve çıkış makinası, personellerin giriş yaptıkları alanlara montajlanırlar. Ancak bazı işletme yetkilileri çıkış saatine değil de sadece giriş saatlerine özen gösterilmesini istiyor olabilirler. Bu gibi durumlarda da cihazları sadece girişleri takip etmek amacıyla kullanabilirsiniz.

Personelleri takip edebileceğiniz 3 farklı cihaz modeli bulunmaktadır. Bunlardan ilki yüz tanıma terminalleridir. Yüz tanıma personel giriş çıkış makinası, tüm personel giriş çıkış makinası gibi personellerin geçiş yapacağı alanlara konumlandırılırlar. Bu cihazların kullanımları oldukça basittir. Yapmanız gereken tek şey sadece personellerin yüzünü cihaza tanımlamaktır. Kişinin yüzü cihaza tanımlandıktan sonra, kişi cihaza yüzünü gösterdiğinde geçiş için yetki verilecektir. Yüz tanıma terminalleri kişinin yüzüne göre okuma yaptığından ötürü, güvenliği %100’dür. Çünkü kişilerin yüzleri farklılık göstermektedir. Bu farklılıkta, personellerin birbirleri yerine geçiş yapmasını engellemektedir. Peki, ikizler? Çift yumurta ikizleri birbirlerinden çok basitçe ayrılabilmektedir ve geçişleri çok basit olacaktır. Cihazların kameraları oldukça güçlü olduğu için tek yumurta ikizleri de birbirlerinden basitçe ayrılabilmektedir. Hatta yüzünüzde makyaj, bıyık, sakal olsa dahi, yüz tarama cihazlarının güçlü kameraları sayesinde basitçe tanınabilirsiniz. Cihazların kullanıcı kayıt kapasiteleri de birbirinden farklı olduğu için personel sayınız her ne olursa olsun, kendinize uygun bir çözüm bulabilmeniz mümkündür. Kullanım alanları giderek artan yüz tanıma cihazları, pek çok farklı alanda tercih edilebilmektedir. Ayrıca yüz tanıma personel giriş çıkış makinasını turnikeleri, bariyerleri ve kapıları da tetiklemek için kullanabilirsiniz. Özellikle turnikeler ile birlikte yemekhane personel takip sistemi olarak tercih edilen yüz okuma cihazları, sağlamlıkları ile uzun yıllar boyunca sorunsuz olarak kullanmanıza olanak sunacaktır. Yüz okuma cihazları ile öğrenci takibi, tuvalet takibi ve minibüs takibi de çok basit olacaktır.

Parmak izi personel giriş çıkış makinası de personel giriş çıkış takibi yapmak amacıyla kullanılan bir diğer biyometrik cihazdır. Parmak izi okuyucu cihazların da kullanıcı kayıt kapasiteleri cihazdan cihaza göre farklılık göstermektedir. Bu farklılık da farklı personel sayıları ihtiyacınıza bir cevap niteliğindedir. Parmak okuyucu cihazları; personel takibi yapmak için kullanabilirsiniz. Parmak izi personel giriş çıkış makinası günümüzde personel takibi için sıkça tercih edilmektedir. Bunun nedeni, parmak izi dediğimiz şeyin eşsiz ve benzersiz bir yapıya sahip olmasıdır. Bu sayede personeller birbirleri yerine geçiş yapamazlar ve bu da güvenilir takibin kapılarını aralar. Bu cihazlar ile sadece personel takibi değil, aynı zamanda tuvalet takibi, öğrenci takibi, yemekhane takibi ve üye takibi de yapılabilmektedir. Turnikeleri, kapıları ve bariyerleri tetiklemek için tercih edeceğiniz parmak izli cihazlar; kapı kilitleri ile birlikte kullanılarak kapılarınızı açarken anahtar yerine parmak izinizi kullanmanızı sağlamaktadır. Hem böylece artık personellerinizin anahtarımı unuttum, anahtarımı kaybettim gibi tüm bahaneleri de ortadan kaldırabileceksiniz. Eğer kapı kilitlerini kullanmak istemezseniz, parmak izli kapı kolu ile birlikte de kapılarınıza tetik verebilirsiniz. Parmak izli personel giriş çıkış makinası kapı kolu, tıpkı kapı kolu şeklinde olup kapılarınızı parmak iziniz ile açmanızı sağlamaktadır.

Bir diğer personel giriş çıkış makinası da kartlı geçiş kontrol cihazlarıdır. Kartlı personel giriş çıkış makinası, kart teknolojisi ile çalışmaktadırlar. Bu cihazlarda kullanılan kartlar; proximity kart olabileceği gibi aynı zamanda mifare kart da olabilmektedir. Cihazın modeline göre kart okuma tipi değişiklik göstermektedir. Bazı cihazlar sadece proximity kartları okuyabilirken, bazı cihazlar tüm kart tiplerini okuma yapabilmektedirler. Kartlı personel giriş çıkış makinası da tıpkı tüm pdks cihazlar gibi personellerin giriş ve çıkış yaptıkları alanlara konumlandırabilirsiniz. Personel giriş çıkış takip makinası olarak güvenle tercih edebileceğiniz pdks cihazlar hakkında daha detaylı bilgi almak için 0850 811 80 00 numarasını arayarak iletişime geçebilirsiniz ve info@perkotek.com mail adresine mail gönderebilirsiniz.

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları