perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

SPOR SALONU ÜYELİK KARTI

Spor salonu üyelik kartı, spor salonlarında yapılacak olan takip sırasında kartlı cihazlar ile birlikte üye takibinin yapılmasını sağlarlar. Spor salonu üyelik kartının kullanılabilmesi için kartlı geçiş kontrol cihazlarının, üye takibinde kullanılması gerekmektedir. Spor salonu üyelik kartı kullanabileceğiniz kartlı cihazlardan bahsedelim. Bu cihazlar; standalone cihazlar, online cihazlar, offline cihazlar ve panelli cihazlar olmak üzere ayrılırlar. Standalone cihazlar, bağımsız olarak çalışmasını sürdüren cihazlardır ve bu cihazlar master kart ile çalışmaktadır. Master kart okutmadan kart tanımlaması ya da kart silme işlemi yapılamamaktadır. Master kart okutulduktan sonra kartlar tanımlanabilmektedir. Kart tanımlaması her geçişine izin verilecek olan kişi için bir adet olmaktadır. Tanımlanacak olan kartlar farklı Id numaraları ile kayıt edilmektedir. Bu cihazlar, tetik olarak kuru kontak vermektedir. Elektronik kilit, elektrikli kilit karşılığı ve manyetik kilitler açtırılabilmektedir. Kart okutarak giriş ve çıkış yapılabilmesinin yanı sıra aynı zamanda şifre okutarak da giriş ve çıkış yapılabilmektedir. Ayrıca bu cihazlarda sabotaj yapılması durumlarında otomatik olarak alarm verilerek kendini kapatma özelliği bulunmaktadır. Ayrıca apartman girişlerinde, depolarda ve oda kapılarında da tercih edilebilmektedir. Kullanımı çok basittir. Su geçirmez modelleri sayesinde isterseniz sadece iç değil, aynı zamanda dış ortamlarda da kullanılabilmektedir.  Spor salonu üyelik kartını standalone cihazlar okuttuğunuzda hızlıca spor salonuna giriş yapabilirsiniz.

Online kartlı geçiş sistemleri ile kartlı geçiş yapabilmek için kullanım sırasında bilgisayarın sürekli olarak açık olması gerekmektedir. Online cihazlara tanımlanan spor salonu üyelik kartı üzerine üyelerin bütün bilgilerinin kayıtları kolayca yapılır. Panelli kart tanıma sistemleri, çalışmalarını panel yardımı ile sürdüren cihazlardan oluşmaktadır. Panelli cihazlarda wiegand readerlar kullanılmaktadır. Aptal terminal olarak da bilinen bu okuyucuların hafızalarında hiçbir bilgi bulundurulamaz. Gerekli olan tüm bilgiler, panelin hafızasında tutulmaktadır. Kart okutulduğu anda kart bilgisi, doğrudan panele iletilmektedir. Panel geçiş yetkisinin verilip verilmeyeceğinin kararını vererek sonuç bilgisini doğrudan tekrar aptal terminale iletmektedir. Terminal bu bilgilere bakarak geçiş yetkisi verilip verilmeyeceğinin kararını vermektedir. Bir panele 16, 8 veya 4 adet cihaz tanımlaması yapılabilir. Ayrıca isterseniz 2 adet cihaz tanımlaması yapılabilecek yeni bir panelimiz de mevcuttur. Panelli cihazlara yapılacak olan spor salonu üyelik kartı üzerine renkli ya da siyah – beyaz baskılar da yapabilmek mümkündür.

Offline kart okuyucular ise adından da anlayacağınız gibi çalışmaları esnasında bilgisayarın açık kalması gerekli olan cihazlardır. Öncelikle kartlara geçiş zoneleri tanımlanmaktadır. Böylece hangi kart ile ne zaman, hangi gün ve saatlerde geçiş yapılabileceği detaylandırılabilmektedir. Kartlı geçiş kontrol programı ile birlikte kullanılarak istenilen tüm raporlar, kart bazında, kapı bazında ve seviye bazında raporlar da alınabilmektedir. Offline kartlı geçiş sistemlerinde panel kullanılmasına gerek yoktur. Çünkü cihazın kendisi bir panel görevi görür. Ip tabanlı olan bu cihaz, kartlı geçişlerde en yakın network switch’e bağlanmaktadır ve sisteme de bu şekilde dahil edilmektedir. Kartı okutan kişilerin isim ve soy isim bilgileri ya da kart tanımlamalar sırasında verilen özel bilgiler, renkli ekranda yansıtılabilmektedir. Offline kartlı geçiş kontrol terminallerinin kullanımları çok basit olup bazı cihazlarda şifreli olarak da geçiş yapabilme imkânı bulunur.  Offline kart okuyucu ile spor salonu üyelik kartı bir arada kullanılarak, üyelerin spor salonuna kontrollü geçişleri %100 oranında sağlanmaktadır.

Spor salonu üyelik kartı sayesinde siz de giriş yapacak olan üyelerin hangi alanlara giriş yaptığını ve hangi alanı daha sık olarak kullandığını spor salonu programı üzerinden kolayca takip edebileceksiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler