perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

TURNİKE SİSTEMİ

Turnike sistemi, geçişlerin kontrollü bir hal alması ve geçiş kısıtlamaları yapabilmek için kullanılmakta olan sistemlerdir. Turnike sistemlerinde kullanılmakta olan turnikelerin firmamız tarafından satışa çıkarılmış olan dört farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; tripod turnike sistemi, engelli geçiş turnike sistemi, boy turnike sistemi ve hızlı geçiş turnike sistemidir. Bu turnikelerin tamamı iki sene boyunca garantili olmakla birlikte on sene boyunca da yedek parça garantisine sahiptir. Perkotek Teknoloji olarak Avac turnike sistemi Türkiye dağıtıcısı konumunda olmamızdan ötürü de bu turnikelerin fiyatları firmamızda çok uygundur. Yani aslında sağlam ve kaliteli turnike sistemi satın almak istiyorsanız, tam olarak doğru adrestesiniz!

Tripod turnike sistemi, paslanmaz çelik gövdeli ya da elektrostatik boyalı gövdeli olan turnikelerdir. Bu turnikelerin paslanmaz çelik gövdeli olan modelleri dış ortamlarda güvenle kullanırken, elektrostatik boyalı olan modelleri ise iç ortamlarda gönül rahatlığı ile tercih edilebilmektedir. Bu turnikelerin kullanımları da çok basittir. Darbe emici sensörleri bulunan bu turnikelerden çok hızlı bir şekilde geçiş yapıldığında absorber, turnike kollarının sabit bir hızda turunu tamamlanmasını sağlamaktadır. Bu da sert duruşların önüne geçerek, turnike sistemi kolunu her zaman daha rahat kullanılabilmesine meyil vermektedir.  Bel turnike sistemi göbek mekanizması dökümden imal edildiği için turnikelerde ayrıca zamanla kullanımlara karşı da kol boşlukları oluşması durumları oluşmayacaktır. Bu turnikelere bizler genellikle metrobüs ve metro istasyonlarından aşinayız. Onun dışında da işletmelerde, plazalarda, yemekhane girişlerinde, okullarda, yurtlar vb. pek çok alanda kullanılabilmektedir.

Hızlı geçiş turnike sistemi, hızlı geçişlerin yapılabilmesi için kullanılmakta olan turnikelerdir. Bu turnikeler, yoğun geçişlerin karşılanması için kullanılmaktadırlar. Estetik olarak da oldukça şık oldukları için de pek çok işletme tarafından tercih edilmektedirler. Hızlı geçiş turnike sisteminin double ve single olmak üzere iki farklı modeli bulunmaktadır.  Bu turnikelerin kanatları camlardan ya da pleksiden imal edilmiştir. Hızlı geçiş turnike sistemine geçiş yetkisi verildiğinde kanatlar sola veya sağa açılarak geçiş imkanı tanımaktadır. Bel turnike sisteminde olduğu gibi kol engeli bulunmamaktadır. Bu sayede engelli bireylerin de geçmesine izin verilebilmektedir.

Boy turnike sistemi, insan boyunu aşmakta olan turnikelerdir. Bu turnikeler genellikle stadyum ve konser alanları gibi yerlerde kullanılmakta olan turnikelerdir. Boy turnike sistemi, turnikelerin üstünden ya da altından kaçak geçişleri engelleyebilmek için kullanılmaktadır. Kullanımı çok koaly olan bu turnikeler, yüz tanıma cihazları, parmak izi cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazları ile de uyumlu bir biçimde kullanılabilmektedir. Bu turnikelerin paslanmaz çelik gövdeli olan modelleri dış ortamlarda tercih edilirken, elektrostatik boyalı olan modelleri ise iç ortamlarda kullanılmaktadır. Üstelik boy turnike sistemi; deprem, yangın gibi tüm acil alarm durumlarında alarm vererek de kullanıcısını uyarmaktadır.

Engelli geçiş turnike sistemi ise engelli bireylerin geçiş yapabilmeleri için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemler aynı zamanda serbest geçişlerin yapılabilmesi için de tercih edilmektedirler. Kullanımları basit olup üzerlerinde engelli bireyler için olduğunu belirten ya da geçiş yönünü belirten işaretler konulabilir. Engelli geçiş turnike sistemi, elektrostatik gövdeli olan modelleri iç ortamlarda tercih edilirken, paslanmaz çelik gövdeli olan engelli geçiş turnike sistemi ise dış ortamlarda dahi kullanılabilmektedir.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler