perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

TURNİKELİ GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Kullanıcı ya da çalışanların belirli koşulların kontrolü doğrultusunda geçiş yaptıkları noktalarda kullanılan turnikeli geçiş sistemleri firmamıza ait olan Avax markası ürünleri ile hizmet vermektedir. Kullanım alanları ya da kullanıcı istekleri doğrultusunda turnike sistemleri kendi içlerinde modellere ayrılmaktadır. Bel tipi turnikeli geçiş sistemleri, boy tipi turnike sistemleri, VIP turnike sistemleri ve hızlı geçiş turnike sistemleri olarak ayrılırlar. Toplu taşımada kullanılan yöntemlerden olan bel tipi turnike sistemleri sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Standart dışı kullanımlara karşı dayanıklı mekanizmaları ile bu tip noktalarda zorlamalara karşı kendilerini koruyabilmeleri tercih edilmelerindeki en büyük etkendir. VIP turnike ve hızlı geçiş turnikeleri bel tipi turnikelere göre daha hassas cihazlardır. Bu sebepten kullanım alanları genellikle plaza, şirketler ya da okullar olarak sınıflandırılabilir. Boy turnikeleri ise bu sistemler arasında güvenliği ve dayanıklılığı açısından en üst seviyede olan turnike sistemleridir. Kullanım alanları olan stadyum, cezaevleri ya da geçiş güvenliği en üst noktada olan gizli alan ve bölgelerle boy turnikeli geçiş sisteleri bunları ispatlamaktadır. Set içerisinde bulunan kolay kurulum aparatları ile deneyimli destek ekibimizden telefon ile yardım alarak müşterilerimizin kendi teknik ekipleri ile rahatlıkla turnikelerin montajlarının yapılması sağlanabilir. İstenildiği takdirde destek ekibimizden randevu alınarak firmamıza ait uzman teknik personeller aracılığı ile de turnike kurulumları tarafımızdan da gerçekleşebilir. Aynı şekilde olası arıza durumlarında telefon desteği ile anlık müdahaleler kullanıcılar tarafından yapılarak veya randevu sistemi ile teknik ekibimizce yapılarak kısa sürede giderilmiş olur.

Turnikeli geçiş sistemlerindeki amaç, bir yazılıma ya da panel sistemine bağlı olarak online şekilde çalışmaları ya da sadece cihaz sistemine bağlı olarak offline şekilde çalışmaları ile kullanıcı geçişlerini bir düzen ve kontrol altına almaktır. Kartlı geçiş sistemleri, şifreli geçiş sistemleri, parmak izi tanıma sistemleri, yüz tanıma sistemleri, iri tanıma sistemleri ile turnike geçiş sistemleri entegre edilerek offline şekilde çalışmaları sağlanabilir. Bunun yanı sıra bu tanıma sistemlerinin hepsi yapılım ile senkronize olarak çalışabildiklerinden online moda alınarak da çalışmaları sağlanmaktadır. Ancak bu sistemler arasında en son tercih edilmesi gerek sistemler kartlı ve şifreli geçiş sistemleridir. Çünkü kullanıcı kartları ya da şifreleri diğer kullanıcılar ile paylaşılabileceğinden ortaya bir güvenlik açığı doğacaktır. Bunların önlenmesi için çok da tavsiye edilmezler. Özellikle boy turnikesi kullanılması zorunlu alanlarda kati suretle kullanılmamalıdırlar. Boy turnikesi bulunan noktalarda kartlı ya da şifreli geçişlerin kullanılması sistemsel açıdan güvenlik zaafına davetiye çıkarırlar. Kullanıcılar kart ya da şifrelerini yetkisiz kullanıcılar paylaşarak ve daha kötüsü yetkisiz kullanıcılar kendileri bu geçiş sistemlerine ulaşarak bu geçiş gizliliğini aşmış olurlar. Turnikeli geçiş sistemleri bu şekilde kontrol altına alınabilirler. Aksi halde boy turnikeleri her türlü insan gücüne dayanabilecek sistemler olarak üretildiğinden sistem tarafından onay almaksızın bu noktalardan kaçak geçişlerin yapılması mümkün değildir.  Access kontrol yazılımları ile geçiş yetkilerinde kısıtlamalar ya da çeşitli kurallar eklenebilir. Bu sayede turnike sistemi ile geçişi kısıtlanan noktalara yetkili olmayan kullanıcıların geçişi engellenmiş olur.

Bu gibi geçiş sistemlerinin yanı sıra turnikeli geçiş sistemlerine güvenlik ya da yangın sistemleri gibi teknolojilerle de uyumlu çalışması sağlanarak olası acil durum anlarından bu sistemlerin verdiği sinyaller doğrultusunda turnike sistemin otomatik olarak serbest moda alınması da sağlanabilir. Buna benzer bir şekilde bariyer sistemleri tek bir noktadan yetkili kişilerce de manuel olarak serbest moda alınabilirler. Bu sayede bulunulan bölgeden tahliyelerin bir onaya gerek duymaksızın hızlı bir şekilde yapılmaları sağlanmaktadır.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları