perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

X-RAY METAL ARAMA DEDEKTÖRLERİ

X-ray metal arama dedektörleri, güvenliğe ihtiyaç duyulmakta olan alanlarda kullanılmakta olan dedektörlerdir. Günümüzde oldukça geniş alanlarda kullanılmakta olan x-ray metal arama dedektörleri, etnik ve global terörün artması ile birlikte çok daha geniş bir kullanım alanına sahip olmayı başarmıştır. X-ray metal arama dedektörlerine bizler günümüzde genellikle alışveriş merkezlerinde rastlamaktayız. Bunun yanı sıra oteller, kongre merkezleri, kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, plazalar, hastaneler, eğitim kurumları gibi pek çok farklı alanda kullanılabilmektedir. X-ray metal arama dedektörleri peki nasıl kullanılır ve çalışır? Bu dedektörler, x – ışını teknolojisi ile çalışmasına devam etmektedir. X ışını öncelikle sabit olan bir kaynaktan, karşısındaki foto diyotlara fırlatılmaktadır. Fırlatılan x – ışını ile foto diyotların arasında eğer herhangi bir nesne var ise ışınların nesneyi delerek karşıya ulaşması sağlanır. X ışınlarının delip geçtiği nesnelerin cinsleri, atom ağırlıkları ve şekilleri foto diyotlarca emilerek ekrana yansıtılmaktadır. Kullanılmakta olan x-ray metal arama dedektörleri kalitesine göre de ekrana yansıtılan görüntüler siyah – beyaz ya da renkli olabilmektedir. Ekrana yansıtılan nesnelerin renk tonlarına göre de nesnelerin hangi atomları ihtiva ettiği görülmektedir. Eğer x-ray metal arama dedektörleri ekranlarına yansıtılan görüntüler renkli ise bu cihazların organik ve inorganik madde ayrımı yaptığı görüntülenmektedir.

Organik madde ve inorganik madde ayrımı yapan x-ray metal arama dedektörleri ekrana eğer bir nesneyi mavi renkli olarak yansıtıyorsa, bu nesne inorganik maddedir. İnorganik maddelere krom, demir, kalay, kurşun, altın, çelik, bakır ve gümüş örnek olarak verilebilmektedir. Atom ağırlıkları bu nesnelerin 18^den büyüktür. Karışık grup elementleri ise x-ray metal arama dedektörleri ekranlarına yeşil renkli olarak yansıtılmaktadır. Bu elementlerin atom ağırlıkları, 10 ile 18 arasındadır. Bu elementleri içeren nesneler ekrana yeşil renkli olarak yansıtılırlar. Sodyum, kükürt, sodyum, neon, silisyum ve fosfor bu elementlere örnek olarak verilebilmektedir. Atom ağırlığı 10’dan küçük olan nesneler ise organik maddelerdir. Bu maddeler x-ray metal arama dedektörleri ekranlarına turuncu renkli olarak yansıtılmaktadır. Azot, helyum, hidrojen, berilyum, bor ve karbon gibi elementler bu maddelere örnek olarak gösterilmektedir.

X-ray metal arama dedektörleri, kapı tipi metal üst arama dedektörleri ve el tipi metal üst arama dedektörleri ile birlikte kullanıldıklarında, çok daha güvenilir alanlara sahip olmanızı sağlar. Kapı tipi metal üst arama dedektörleri sayesinde kişilerin üzerinde yer alan silah, bıçak, tabanca vb. gibi kesici ve delici aletler tespit edilebilmektedir. Eğer şüphelenilen bir durum söz konusu ise el tipi metal üst arama dedektörleri ile kişilerin üzeri tekrar aranabilmektedir. X-ray metal arama dedektörleri ile de kişilerin çanta, valiz, bavul, poşet, zarf gibi eşyalarının içerisinde yer alan metaller tespit edilebilmektedir.

X-ray metal arama dedektörleri hakkında en çok merak edilen konulardan bir tanesi de bu dedektörlerin fiyatlarıdır. Aslında bu dedektörlerin fiyatları hakkında net bir bilgi verebilmek mümkün değildir. Çünkü kullanılacak olan modelin organik ve inorganik madde ayrımı yapıp yapmamasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak Perkotek Teknoloji ailesi olarak Secuda x-ray metal arama dedektörleri Türkiye distribütörü konumunda olduğumuz için bu dedektörlerin fiyatları firmamızda oldukça uygundur. Siz de x-ray metal arama dedektörleri satın almak için tek yapmanız gereken alanında uzman ve profesyonel satış danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler