perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KOLLU BARİYER SİSTEMLERİ 

Araçların geçişlerini engellemek için ve geçişleri kontrol altında sağlamak için bariyerler kullanılır. Kullanıldıkları alanlardaki amaçlara göre bariyerler farklılık gösterebilir. Kollu bariyer sistemleri çeşitleri olarak kollu bariyer sistemleri ve mantar bariyer sistemleri verilebilir. Bu bariyerler ayrıca bir sisteme bağlanarak otomatik olarak çalışları sağlanabileceği gibi bir ya da birden çok merkezli yönetilerek manuel olarak da çalışmaları sağlanabilir. Otopark ya da site girişleri gibi kullanım noktalarında genellikle kollu bariyerler önerilir. Mantar bariyerlerin tercih edilmemelerinin sebepleri hem kullanım alanları genellikle trafiğe kapalı cadde ya da sokaklar olmasıdır hem de çalışma hızları olarak kollu bariyer sistemlerine göre daha yavaşlardır. 0,7 sn. gibi kısa sürede hızlı kapanma ya da açılma süreleri ile otopark geçiş noktalarında araçların bekleme süreleri minimuma indirgenmiştir.

Otoparklarda kullanılan kollu bariyer sistemleri Avax markası adı altında DZ ve MN modelleri olarak ayrılmaktadır. DZ modeli de kendi içerisinde DZ 3 ve DZ 6 şeklinde sınıflandırılır. Bu modelleri isimlerini 3 m ve 6 m olan kol uzunluklarından almaktadır. DZ 6 modeli kol uzunluğu sebebiyle daha güçlü bir motora sahiptir. Teknik olarak başka bir farkları yoktur. MN modelleri de aynı DZ modelinde olduğu gibi kol mesafeleri ile sınıflandırılmıştır. MN 3 ve MN 6 modellerine en olarak MN kollu bariyer sistemlerinde bir de MN 5 modeli vardır. Bu ürünlerde isimlerini kol mesafelerine göre almıştır. Yalnız MN 5 bariyeri MN 3 ve MN 6 bariyere göre kol mesafesi dışında bir farkı da kolu üzerinde bulunan ve aşağı uzanan kol saçaklarıdır. Bu yüzden MN 5 saçaklı bariyer olarak da adlandırılabilir. MN modellerde de aynı DZ bariyerlerde olduğu gibi kol uzunluklarından dolayı motor güçleri farklılık göstermektedir. Çünkü zorlanmalara karşı uzun ya da saçaklı bir kolda bariyerin daha fazla güç üretmesi gerekmektedir. Tüm bu bariyer modellerinde kol mesafeleri maksimum uzunluklarının altına kısaltılabildiklerinden çalışma alanlarında kol uzunlukları açısından yaşanacak durumların önüne geçilmiştir. Avax markalı MN ve DZ kollu bariyer sistemleri elektrostatik toz bayalı gövdeleri ile her türlü dış etkene karşı korumalıdırlar. Böylelikle gövdelerinde yıpranmalara ya da olası hasarların oluşması engellenmiştir. Ayrıca darbeye karşı dayanıklı gövdeleri ile yaşanacak herhangi bir araç çarpması sonucu bariyerin iç mekanizmasının yanı sıra bariyer motoru ve bariyer ana kartının hasar alması da engellemiş olmaktadır.

Avax kollu bariyer sistemleri otopark otomasyon sistemleri düşünülerek hazırlanan bariyer ana kartı ile çalışma şekilleri çok opsiyonludur. Bu bariyerler tek başlarına da çalışabilecekleri gibi bir otomasyon sistemine entegre edilerek de çalışmaları sağlanabilir. Avax HGS-OGS otopark otomasyon sistemi entegrasyonu ile bariyer sisteminiz otomatik olarak çalışacak bir hal alır. Kullanıcı araçlarına HGS geçiş sistemi tarafından tanımlanan HGS etiketler ile araçlar bariyer geçiş noktasına geldiklerinde HGS sistem otomatik olarak bariyere geçiş komutu verir ve bu sayede kullanıcılar sisteme tanımlı araçları ile geçişlerini tamamlarlar. Bu sayede kollu bariyer sistemleri hem otomatik olarak çalışmış olur hem de kullanıcılar araçları ile olası bir trafik yoğunluğuna girmemiş olurlar, hızlı bir şekilde geçişlerini tamamlarlar. Kollu bariyer sistemleri ayrıca acil moda sahip ana kartlarının tek bir noktadan yönetilmeleri ile acil bir durumda otomatik olarak devre dışı kalarak otopark tahliyesinde çıkışların hızlı bir şekilde yapılmasını sağlar. Bariyer sistemi acil moda bu şekilde olarak geçebileceği gibi otopark alt yapısında bulunan güvenlik sistemine entegre edilerek otomatik olarak da boşa düşürülmesi sağlanabilir.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler