perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KOLLU TURNİKE

Kollu turnike sistemleri, geçişlerin kontrol altına alınması için kullanılmakta olan turnikelerdir. Bu turnikeler, günümüzde oldukça geniş alanlarda kullanılmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, belediyeler, fabrikalar, işletmeler, plazalar, okullar, hava alanları, metro ve metrobüs istasyonları gibi pek çok farklı alanda kullanılabilirler. Kollu turnike sistemleri; bel turnikeleri, hızlı geçiş turnikeleri, engelli turnikeleri ve boy turnikeleri olarak dört farklı çeşittedir.

Bel turnikeleri, bir diğer adıyla tripod kollu turnike olarak bilinmektedir. Bu turnikeler, günümüzde çok geniş alanlarda tercih edilir. Özellikle metro ve metrobüs istasyonlarından aşina olduğumuz tripod kollu turnikelerin kolları bir engel gibidir. Bu turnikelerden geçmek için kollarının itme kuvveti ile hareket ettirilmesi gerekmektedir. Üç kollu olan tripod kollu turnike, iç ve dış tüm ortamlarda güvenle kullanılabilmektedir. Bu turnikelerin elektrostatik boyalı olan modelleri iç ortamlarda, paslanmaz çelik gövdeli olan modelleri ise dış ortamlarda güvenle kullanılabilmektedir. Darbe emici absorber bulunan tripod kollu turnike, kolların belirli bir hızda durmasını sağlamaktadır. Bu turnikenin göbek mekanizmaları, dökümden imal edilmiştir. Zamanla kullanımlara bağlı olarak kollarda boşluk oluşmayacaktır. Tripod kollu turnike; parmak izi cihazları, kartlı geçiş kontrol cihazları ve yüz tanıma cihazları ile de tetiklenebilmektedir. Bu sayede hem geçiş kısıtlamaları hem de geçiş yetkilendirmeleri aynı anda elde edilmiş olacaktır. Tripod kollu turnike fiyatları da Avax turnikeler Türkiye dağıtıcısı olduğumuz için çok uygundur.

Hızlı geçiş kollu turnike, yoğun ve hızlı geçişlerin yapılacakları alanlarda kullanılmakta olan turnikelerdir. Bu turnikelerin duble ve single olan farklı modelleri yer almaktadır. Pleksi ya da camdan imal edilen hızlı geçiş kollu turnike, şıklıkları ile dikkat çekmektedir. Belediyeler, iş merkezleri, plazalar gibi alanlarda tercih edilmektedirler. Parmak izi cihazları, yüz tanıma cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazları gibi tüm pdks cihazlar ile tetiklenebildikleri için de işletmelerde bu turnikeler yardımıyla personel takibi yapılabilmektedir. Bu turnikelerde geçiş yönü için ışıklı uyarılar yer almaktadır. Üstelik hızlı geçiş kollu turnike, uzaktan kumanda ve butonlar ile de tetiklenebilmektedir. Paslanmaz çelik olan modelleri dış ortamlarda, elektrostatik boyalı olan modelleri ise iç ortamlarda kullanılmaktadır.

Boy kollu turnikeler ise stadyum ve konser alanı gibi alanlarda kullanılır. Bu turnikeler, insan boyunu aştığı için taşkınlıkları önlemek amacıyla tercih edilmektedir. Kurulumları oldukça basittir. Paslanmaz çelik olan boy kollu turnikeleri dış ortamlarda, elektrostatik boyalı olan boy kollu turnikeleri ise iç ortamlarda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu turnikelerin üç kollu ve dört kollu olan modelleri bulunmaktadır. Hangisini tercih edeceğiniz tamamen size kalmıştır. Acil alarm durumlarında serbest geçiş moduna geçebilirler. Yumuşak ve gürültüsüz çalışmakta olup parmak izi, yüz tanıma ve kartlı geçiş cihazları gibi tüm pdks cihazlar ile tetiklenebilmektedir. Oldukça özgün bir tasarıma sahiptirler. Boy kollu turnike fiyatları da firmamızda oldukça uygundur.

Engelli geçiş kollu turnike sistemleri ise engelli bireylerin geçiş yapması için kullanılmakta olan turnikelerdir. Bu turnikeler özellikle boy kollu turnike ve tripod kollu turnike kullanılan tüm alanlarda kullanılmalıdırlar. Çünkü engelli bireylerin bu turnikeler olmadan geçiş yapabilmeleri mümkün değildir. Engelli geçiş kollu turnikeler, vip turnike olarak da adlandırılmaktadırlar. Bu turnikelerin üzerine engelli bireyler için olduğunu belirten işaretler konulabileceği gibi geçiş yönünü belirten işaretler de konulabilmektedir. Perkotek olarak Avax engelli geçiş kollu turnike Türkiye dağıtıcısı olduğumuz için fiyatları oldukça uygundur.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları