perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
04
Ağu.
2013

Kartlı Kapı Sistemleri.


Kartlı Kapı Sistemleri

KARTLI KAPI SİSTEMLERİ

 

Kartlı kapı sistemleri, proximity, mifare, hıd ve barkod okuyucular gibi birçok çeşit içerir. Kullanılacak her alana göre uygun bir sistem bulunmaktadır. Kartlı sistemler , hemen hemen her alanda kullanılmaktadır. Köprülerde, otoyollarda, otopark girişlerinde, kapılarda, ve benzeri tüm alanlarda kullanılabilmektedir. 

Kartlı sistemler, parmak izi cihazı ve yüz tanıma cihazından farklı olarak, cihaza temas etmeden de kullanılabilirler. Hgs, kgs ve ogs sistemleri de kartlı sistemlere güzel örneklerdendir. Kartlı sistemler, içinde bulunan alıcı sayesinde belirli bir kapsama alanı oluşturarak, o alan içine dahil olan kartları algılar ve eğer tanımlılarsa geçiş izni verir. Bu cihazlar programlar tarafından da desteklenerek, online yada stand-alone olarak kullanılabilmektedirler. Cihazlara bağlı olarak kapıya takılan kilitler, cihaz tarafından onaylanmış geçişlerde, kilitlere enerji göndererek kapıyı serbest bırakır. Kapının açık kalma süresi cihaz ve yazılımlar tarafından ayarlanabilmekte ve değiştirilebilmektedir.

 

Kartlı kapı sistemleri, kapı geçişlerinde oluşan bekleme süresini minimuma indirerek, hızlı ve kontrollü bir geçiş sağlar. Kartlar yüksek okunma aralıklarına sahip olduğundan , kartlar cebinizde, yada cüzdanınızda dahi olsa okunabilmektedir. Kart okuyucu sistemler bilgileri kendi hafızasında tutabildiği gibi, yazılım tarafından da kontrol edilebilerek, geçiş yapanların giriş çıkışları ve raporları alınabilir. Raporlar kapı bazında, departman bazında, yada kişi bazında alınabilir. Geniş yapacak kişilerin yetkileri program tarafından belirlenebileceği gibi, cihaz üzerinden de ayarlanabilmektedir. Kartlı kapı sistemleri, şık ve zengin çeşitleriyle, hemen hemen her alanda kullanabileceğiniz ürünlerdir. Kart okuyucular, rs 232, 485 ve Ethernet bağlantı seçenekleriyle her bağlantı noktasında kullanılabilmektedir.

 

Kartlı kapı sistemleri, elektronik kilit ve mıknatıslı cam kilitlerini açtırabilmektedirler. Ayrıca bu kart okuyucular, turnike sistemleri ve bariyer sistemlerini de açtırabilmektedirler. Çoğunlukla kapılarda kullanılan bu sistemler, hem güvenlik hem de takip amaçlı kullanılmaktadır. Kartlı sistemler parmak izi cihazlarına en büyük alternatiftir. Kartlı sistemler, devam kontrol sistemleri ve access programları gibi online çalışan yazılımlar tarafından da kontrol edilerek, kapı geçişlerinin kontrol altında tutulabilmesini sağlar.


Geri Dön