perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

OKUL TURNİKE SİSTEMLERİ

Okul turnike sistemlerinin az çok ne işe yaradığını hemen hemen herkes bilmektedir. Kısa bir tabirle okul turnike sistemleri, okullarda giriş ve çıkış yapacak olan öğrenciler, öğretmenler, misafirler ve velilerin geçişlerini kontrol altına alabilmek amacıyla kullanılmaktadır. Bu turnikelerin farklı modelleri vardır. Boy turnikeleri, bel turnikeleri, engelli geçiş turnikeleri ve hızlı geçiş turnikeleri… Tüm bu turnikeler aynı amaç için kullanılmaktadır. Ancak kullanım yerleri, kullanım şekilleri ve görünümleri tamamen birbirinden farklıdır. Okul turnike sistemlerinde kullanılan turnikeler, sıklıkla bel turnike sistemleridir. Bel turnike sisteminin bir diğer adı tripod turnikedir. Tripod turnikeler; duvar tipi, çift ayaklı, paslanmaz çelik, double, düşen kollu, dekoratif vb. farklı çeşitler ile karşımıza çıkmaktadır. Hangisini geçiş için tercih edeceğiniz tamamen sizin isteğinize kalmış olmakla beraber, uzman ve tecrübeli satış danışmanlarımız sizin ihtiyacınızı öğrenerek en uygun çözümü sunabilirler.

Okul turnike sistemleri ile kullanılan bel turnikeleri, insan beli boyunda olduğunda ötürü bu ismi almıştır. Günümüzde bu okul turnike sistemleri ile metro ve metrobüs istasyonlarında sıkça karşılaşmaktayız. Üç kollu olan bu turnikeler, zaten şu an piyasada da en çok tercih edilen turnikelerdir. Türkiye üretilmiş olan bu turnikeler, %100 paslanmaz çelik ve elektrostatik boyalı olarak karşımıza çıkmakta. Paslanmaz çelik olan modeli, dış ortamlarda tercih edebileceğiniz gibi elektrostatik boyalı olan turnikeleri ise iç ortamlarda kullanabilirsiniz.

Tripod okul turnike sistemleri; yüz tanıma cihazı, parmak izi okuyucu ve kartlı geçiş kontrol terminali ile de tetiklenebilmektedir. Böylece her öğrenciyi tanımadan geçiş yapmaya izin verilmeyecek ve okullarda güvende olacaktır. Üstelik bel okul turnike sistemleri, uzaktan kumanda ya da buton ile de kontrol edilebilmektedir. Buton kontrolünde iki farklı yöntem bulunmaktadır. Tek buton ve çift buton kontrolü… Tek butonda kontrol sağlamak için her basışta turnikenin kolları bir sonraki mode geçiş yapacaktır. Çift buton kontrolünde ise turnike kollarını açmak ve kapamak için iki farklı buton yer alır. Tercih edeceğiniz tüm turnikelerin kol uzunlukları, her modele göre değişir. Bunun yanı sıra birden fazla turnikeyi de bir arada kullanabilmek tabii ki mümkün olacaktır. Özellikle giriş yapılacak olan alanınız geniş ise zaten bir turnike ile kontrol sağlamak mümkün olmayabilir. Bu durumda birden fazla pdks cihazı ile giriş ve çıkışları kontrol edebilirsiniz.

Okul turnike sistemleri, iki yönlü olarak çalışmasını devam ettirir. Üstelik mikro işlemci kontrollüdür. Tek bir kişinin geçiş yapmasına izin vermektedir. Yani kişi giriş yaparken, diğer tarafından turnikenin çıkış yapmak mümkün olmayacak, öncelikle giriş işleminin tamamlanması beklenecektir. Geçiş yapılmanın sırasında okul turnike sistemleri bir veri çıktısı vermektedirler. Bu çıkış dijital olabileceği gibi bilgisayar kontrolünde doğrudan bilgisayara da aktarılabilmektedir. En büyük avantajlarından birisi de elektrik kesilmesi gibi durumlarda abserver sayesinde otomatik olarak serbest geçiş moduna geçebilecektir.

Okul turnike sistemleri, herhangi bir acil alarm durumunda (yangın, deprem, afet, tsunami vb.) otomatik bir şekilde serbest geçiş moduna geçmektedir. Böylece bu gibi durumlarda güvenlik çok daha kolay sağlanabilmektedir. Üç konumlu ışıklı göstergelerinde de turnike geçişe hazır iken yeşil ok yanmaktadır. Geçiş yapıldığı sırada yeşil ok sürekli olarak yanıp sönmeye devam eder. Bu sırada karşı yönden geçiş yapılamayacağına dair kırmızı renkli “x” işareti yanmaktadır. Okul turnike sistemleri ile siz de öğrencilerin giriş ve çıkışlarını kontrol altına alarak güvenilir okullar elde edebilirsiniz. Neden şimdi bizi arayarak okul turnike sistemleri fiyatlarını sormuyorsunuz?

 

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları