perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

OTOPARK BARİYER SİSTEMLERİ

Otopark bariyer sistemleri denildiğinde ilk akla gelen otomatik bariyerlerdir. Ancak otoparklarda kullanılması zorunlu olarak düşünülmemelidir. Otopark girişinde bulunan yana kayar kapının bir motor aracılığı ile otomatik olarak çalışmasını sağladığınızda da bir otomatik bariyer sistemi kurmuş olacaksınız. Otopark bariyer sistemleri amaçlarına bakıldığında otopark giriş çıkışlarını belirli bir kontrol doğrultusunda sağlamaktır. Bu kontrolün yapıldığı sırada da araçlar bariyer geçiş noktasında beklemelidirler. Araçların otopark geçiş noktasında beklemelerini sağlayan yana kayar kapı ya da otomatik bariyer sistemleri bu amacı sağlamış olacaktır.

Avax yana kayar kapı motorları ile otopark girişinde bulunan yana kayar kapılar otomatik olarak çalışmaları sağlanabilmektedir. Yana kayar kapı motorları yüksek oranda güç üretebilen motorları sayesinde 1500 kg ye olan tüm kapıları sorunsuz bir şekilde hareket ettirebilirler. Entegre edilecek otopark otomasyon sistemleri aracılığı ile yana kapı sistemi ile çalışan otopark bariyer sistemleri otomatik olarak çalışacak bir sisteme dönüşmüş olurlar.

Otopark bariyer sistemleri bu şekilde devşirme yöntemlerle uygulanabileceği gibi asıl bu amaçlar için üretilen bariyer sistemleri ile daha orijinal bir hal alırlar. Otopark bariyer sistemleri kullanıcı isteklerine göre iki farklı şekilde tanımlanabilir. Öncelikle çok tavsiye edilmeyen mantar bariyer sistemlerinden bahsedecek olursak; asıl kullanım alanları trafiğe kapalı cadde ve sokaklardır. Çünkü bu gibi noktalarda asıl amaç araçların geçişlerini engellemekle beraber insan trafiğini olumsuz etkilememektir. Trafiğe kapalı cadde ve sokaklarda tercih edilmelerinin başlıca sebebi budur. Ancak her ne olursa olsun amaçlarından biri de araç geçişini engellemek olduğundan otopark bariyer sistemleri içinde kullanılabilirler. Asıl otoparklar için üretilen kollu bariyer sistemleri en çok tercih ve tavsiye edilen otopark bariyer sistemleridir.

Avax markalı otopark bariyer sistemleri kendi içlerinde DZ ve MN modellerine, bu modellerde kendi içlerinde kol mesafelerine 3 m ve 6 metrelik kol uzunluklarıyla ayrılmaktadır. Ayrıca maksimum kol uzunlukları olan 3 m ve 6 metrenin altına olan mesafelere kısaltılabildiğinden çalışma ortamlarındaki alanların dar ya da geniş bir bölgede olması olumsuz bir durum teşkil etmemektedir. Çalışma alanında göre kısaltılacak kolları ile bulunduğu bölgeye uyum sağlayacaktır. Ayrıca bunlara ek olarak MN 5 saçaklı bariyer modeli ile bariyer kolundan yere sarkan uzantıları ile bu bariyer modelinde bariyer kolunun altından olası kaçak geçişlerinde önüne geçilmiş olunmuştur. Elektrostatik toz boya teknolojisi ile korunan gövdesi ile dış etkenlerde meydana gelebilecek her türlü hasara karşı korumalıdır. Ayrıca darbeye karşı dayanıklı gövdesi ile olası araç kazalarında bariyer mekanizmasının ve bariyer ana kartının hasar almasının da önüne geçilmiştir. Yetenekli bariyer ana kartı ile olası acil durumlarda sistem tek bir noktadan serbest moda geçilerek ya da otopark altyapısında bulunan güvenlik sisteminin verdiği komutlar ile otomatik olarak da sistem serbest geçişe alınabilir. Böylelikle acil durumlarda otoparkın hızlı bir şekilde tahliye edilmesi sağlanır. Asıl kullanım alanları otopark sistemleri olduğundan her türlü otopark otomasyon sistemi sorunsuz olarak entegre edilebilir.

Avax markalı HGS-OGS otopark bariyer sistemleri ile Avax otopark bariyer sistemleri entegre edilerek tam otomatik bir otopark otomasyon sistemi elde edilmiş olunur. HGS sistemine tanımlanan etiketler otoparka abone olan kullanıcılara dağıtılır. Kullanıcılar bu etiketleri araçlarına yerleştirerek otopark bariyer noktasına geldiğinde HGS sistemler bu etiketleri algılar ve bariyere HGS panel tarafından otomatik olarak açılma komutu gönderilir. HGS sistemine tanımlı olmayana araçlar geldiğinde ise sistem bu araçları tanımayacak ve bariyere komut göndermeyecektir. Böylece yabancı araçların geçişi engellenmiş olacaktır.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler