perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

TURNİKE

Bazı lokasyonların giriş ve çıkışlarında kullanıcıların belirli kontroller sonucunda onaya istinaden geçiş yapabilmeleri ve geçişleri bir düzen altına alabilmek için turnike geçiş sistemleri kullanılır. Turnike geçiş sistemleri, kullanıcıların geçişlerini engelleyerek geçiş onayı sağlandıktan sonra geçiş yapmalarına müsaade ederler; ancak turnike sistemleri bu onayı yalnız başlarına veremezler, yalnızca engelleyici görevi görürler. Bu noktada devreye geçiş kontrol sistemleri girmektedir. Geçiş kontrol sistemleri kullanıcılar ile ilgili gerekli sorgulamaları yaparlar ve onay çıkması halinde turnike sisteminin açılması için komut gönderirler. Tüm ürünlerimizde olduğu gibi geçiş kontrol sistemleri ve turnike sistemlerinde de en yetkili firma olarak kullanıcılarımıza bu konuda hizmet vermekteyiz. Türkiye distribütörü olduğumuz Avax markalı turnike sistemleri ile en cazip fiyatların Perkotek olarak firmamıza ait olması ile birlikte tüm kullanıcılarımızın aynı hizmetten faydalanabilmeleri için Türkiye genelinde satış fiyatlarımız da sabittir. Turnike sistemleri kullanılacakları amaçlar ve farklı tasarımları ile kullanıcılarımızın hizmetine sunulmaktadır.

Turnike sistemlerinde en sık karşılaşılan modeller ise günlük yaşantımızda ulaşım noktalarında da karşımıza çıkan bel tipi turnike sistemleridir. Bu modellerde hem bir kullanıcının geçişine müsaade edilirken hem de insan gücüyle oluşabilecek tüm zorlanmalara karşı dayanıklıdır. Bu sebeple kullanıcıların yoğun olduğu bölgelerde en sık tercih edilen modellerdir. Bel tipi turnike modelleri şirketlerde ve plazalarda da rahatlıkla kullanılabilir. Yalnız bu gibi noktalarda daha estetik tasarımlara sahip VIP turnike sistemleri ve hızlı geçiş turnike sistemleri de kullanılabilir. Bu gibi noktalarda kullanıcıların genelde sabit olması ve bilinçli olmalarında dolayı turnikeler için fazla zorlanmalar oluşmayacaktır ve istenilen kontroller bu modellerle de sağlanmış olacaktır. Güvenliğin üst seviyede olduğu ve kaçak geçişlerin kesinlikle kabullenemeyeceği noktalarda ise boy tipi turnike modelleri tercih edilmektedir. En sık kullanıldıkları noktalar ise stadyumlar ve ceza evleridir. Diğer turnike modellerinde de kaçak geçişler engellenmektedir; ancak turnike üzerinden ya da kenarlarında bırakılabilecek boş alanlardan kaçak geçişler yapılabilir. Boy tipi turnike modelleri ise kurulum aşamasında kenarlarında kalabilecek boş alanlar kesinlikle kapatılmadır. Bu açık kapatıldıktan sonra boy tipi turnikeler zaten kendi sistemleri içerisinde kaçak geçişlere müsaade etmemektedir. İnsan gücüyle oluşabilecek tüm zorluklara karşı dayanıklı olduklarından güvenlik tam anlamıyla sağlanmış olacaktır.

Turnike sistemleri, kurulum ve kullanımları açısından gayet basit sistemleridir. Set içerisinde bulunan kolay kurulum montaj aparatları ile altyapıya herhangi bir zarar verilmeden kurulumları rahatlıkla yapılabilmektedir. Aktif hale gelebilmeleri için ise 220 volt şehir elektriği ile beslenmeleri yeterli olmaktadır. Kurulacakları alanlarda altyapıda bulunan enerji, şehir elektriği değilse istenilen koşullar kullanıcıların isteklerine göre de sağlanabilir. Geçiş kontrol sistemlerinin yanı sıra kurulacakları alanlarda mevcutta bulunan güvenlik sistemleri ya da yangın sistemleri de entegre edilebilmektedir. Olası acil durum anlarında güvenlik ya da yangın sistemlerinin vereceği sinyaller, turnike sistemleri tarafından algılanarak otomatik olarak serbest moda geçebilirler. Eğer alt yapıda böyle bir sistem mevcut değilse tek bir merkezli olarak bir yetkilinin onayı doğrultusunda da turnikeler serbest moda geçebilirler. Böylece acil durumlarda tahliye işlemlerinin hızlı bir şekilde yapılması sağlanmaktadır. Turnikelere uygulanan geçiş kontrol sistemleri genel olarak parmak izi tanıma ve kartlı geçiş sistemleridir. En pratik yöntemler olduklarından tercih edilirler. Bir alternatif ise yüz tanıma sistemleridir. Güvenliğin yüksek olduğu noktalarda kullanılması gerekenler ise parmak izli ya da yüz tanımalı sistemlerdir. Kartlı geçiş sistemlerinde kullanılan kartlar, başka kullanıcılar ile paylaşılabildiğinden bu gibi noktalarda güvenlik açıklarının oluşmasına neden olmaktadır.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler