perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

TURNİKE GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ

Turnike geçiş kontrol sistemleri, kontrollü geçişlerin sağlanması için kullanılmakta olan sistemlerdir. Turnike geçiş kontrol sistemlerinde kullanılmakta olan turnikelerin dört farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; bel turnikeleri, engelli geçiş turnikeleri, hızlı geçiş turnikeleri ve boy turnikeleridir. Hangisinin kullanılacağı, tamamen kullanım yapılacak olan alana göre değişmektedir. Tabi ki bunun yanı sıra neye ihtiyaç duyulduğu da önemlidir.

Öncelikle bel turnike geçiş kontrol sistemlerinden bahsedelim. Bu turnikeler, insan beli boyunda olan turnikelerdir. Bu yüzden bu ismi almışlardır. Tripod turnike olarak da bilinen bu turnikeler, iç ortamlarda ve dış ortamlarda kullanılabilir olan farklı gövde özelliklerine sahip turnikelere sahiplerdir. İç ortamlarda kullanılan bel turnikelerinin gövdeleri, paslanmaz çelik özelliğe sahiptir. Dış ortamlarda kullanılan bel turnike geçiş kontrol sistemlerinin gövdeleri ise paslanmaz çeliktir. Bu sayede suya karşı dayanıklılık göstererek tüm olumsuz hava koşullarında kullanılabilmektedir. Bu turnikelerden geçiş yapabilmek için kolunun el ile itilmesi gerekmektedir. Bu kollardan hızlı bir biçimde geçiş yapıldığında absorber, kolun sabit bir hız ile turunu tamamlamasını sağlamaktadır. Göbek mekanizması dökümden imal edilmiş olan bu turnikelerimizde zamanla kullanıma bağlı olarak kol boşlukları oluşmayacaktır.

Hızlı geçiş turnike geçiş kontrol sistemleri, estetiğe ihtiyaç duyulan ve yoğun kullanıma ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılmakta olan turnikelerdir. Bu turnikelerin single ve double olmak üzere farklı modelleri bulunmaktadır. Hızlı geçiş turnike geçiş kontrol sistemlerinde kollar, cam ya da pleksiden imal edilmektedir. Plazalarda, belediyelerde, işletmelerde, holdinglerde bu turnikeler şıklıkları ile çok tercih edilmektedir. Hızlı geçiş turnike geçiş kontrol sistemlerinin dış ortamlarda kullanılan modellerinde gövdeler paslanmaz çeliktir. İç ortamlarda kullanılan modellerinde ise gövde, elektrostatik boyalıdır. Bu turnikelerin aynı zamanda parmak izi okuma cihazları, yüz tanıma cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazları ile birlikte tetiklenebilmesi de mümkündür.

Engelli geçiş turnike geçiş kontrol sistemleri ise engelli bireylere geçiş izni verilebilmesini sağlayan turnikelerimizdir. Bu turnikelerden aynı zamanda serbest geçiş de yapılabilir. Turnikelerin gövdeleri üzerinde engelli bireyler için olduğunu gösteren işaretler bulunabileceği gibi geçiş yönlerini belirten işaretler de bulunabilmektedir. Kullanımları basit olup pdks cihazlar ile uyumlu olarak da kullanılabilirler.

Boy turnike geçiş kontrol sistemleri, insan taşkınlıklarının engellenmesi için kullanılan turnikelerdir. Bu turnikeler, ihtiyaca uygun olarak insan boyundan daha uzun ve kafesli olarak üretilmiştir. İçerisinde yer alan mekanizması dört kollu ya da üç kollu olabilmektedir. Spor merkezlerinde, stadyumlarda, konser alanlarında sıkça boy turnike geçiş kontrol sistemleri tercih edilmektedir. Dış ortamlarda kullanılacak olan boy turnike geçiş kontrol sistemlerinin gövdeleri paslanmaz çeliktir. İç ortamlarda kullanılan bot turnike geçiş kontrol sistemlerinin gövdeleri ise elektrostatik boyalı gövdelidir.

Turnike geçiş kontrol sistemleri kullanım alanları her geçen gün artmakta olup bu turnikeler hakkında çok merak edilenlerden bir tanesi de fiyatlarıdır. Turnike geçiş kontrol sistemleri fiyatları, kullanılacak olan modelin özelliğine ve çeşidine bakılarak farklılık gösterebilir. Turnike geçiş kontrol sistemleri fiyat teklifi için hemen şimdi biz arayarak anında bilgi sahibi olabilir, satın alabilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler