perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Turnikeli Geçiş Sistemi: Güvenli ve Hızlı Çözüm

Turnikeli geçiş sistemi, geçişleri kontrol altına almanızı sağlayan ve aynı zamanda güvenlik için harika bir seçenek olan sistemlerdir. Turnikeli geçiş sisteminde tercih edilecek olan turnikelerin dört farklı modeli bulunmaktadır. Bu turnikelerden hangisinin kullanılacağı tamamen sizin tercihinize kalmış olmakla birlikte farklı alanlarda farklı modelleri kullanılmaktadır. Bel turnikeli geçiş sistemi, boy turnikeli geçiş sistemi, engelli turnikeli geçiş sistemi ve hızlı turnikeli geçiş sistemi olarak adlandırılmaktadırlar.

Bel turnikeli geçiş sisteminde kullanılmakta olan turnikeler, insan beli boyundadır. Bu turnikeler, aynı zamanda tripod turnike olarak da adlandırılmaktadırlar. Paslanmaz çelikten oluşturulan ya da elektrostatik boyalı olan gövdelere sahiptirler. Paslanmaz çelik olan modelleri dış ortamlarda, elektrostatik boyalı olan modelleri ise iç ortamlarda güvenle kullanılabilmektedir. Genellikle metro ve metrobüs istasyonlarından sıkça aşina olduğumuz bu turnikeler, darbe emici absorberler ile kullanılır. Turnike kolundan hızlı olarak geçilmesi durumunda absorberler, turnikenin kolunun sabit bir hızda durabilmesini sağlamakla yükümlüdür. Bel turnikeli geçiş sistemi; parmak izi cihazı, yüz tanıma cihazı ve engelli geçiş cihazları ile birlikte de kullanılabilmektedir. Göbek mekanizması dökümden imal edilen bu turnikelerde zamanla kullanımlara bağlı olarak kollarda boşluk oluşmaz.

Boy turnikeli geçiş sisteminde kullanılmakta olan turnikeler, insan boyundan kat kat yüksek olan turnikelerdir. Bu turnikeler, insan taşkınlıklarını önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Boy turnikeli geçiş sistemi genellikle stadyumlarda, konser alanlarında vb. yerlerde kullanılabilmektedir. Kullanımı çok kolay olmakla birlikte paslanmaz çelik ve elektrostatik boyalı gövdelere sahip olabilmektedir. Paslanmaz çelik gövdeli olan modelleri dış ortamlarda güvenle tercih edilebilir. Elektrostatik boyalı olan modelleri ise iç ortamlarda güvenle kullanılmaktadır. Boy turnikeli geçiş sistemi, üç kollu ya da dört kollu olabilmektedir. Ayrıca yüz tanıma cihazı, parmak izi cihazı ve kartlı geçiş kontrol cihazları ile birlikte de tetiklenebilmektedir. Özgün tasarıma sahip olan bu turnikeler; yangın, deprem, afet gibi acil alarm durumlarında otomatik olarak serbest geçiş moduna geçebilmektedir.

Hızlı turnikeli geçiş sistemi, giriş ve çıkışların yoğun olduğu alanlarda kullanılmakta olan turnikelerdir. Bu turnikeler yoğun geçişleri karşılayabilmek için tercih edilmektedir. Kolları olmadığı için geçiş sırasında kolları itme gibi bir durum söz konusu olamayacaktır. Bu sayede çok daha hızlı geçiş yapılabilecektir. Kullanımı çok basit olup özellikle şık olmaları sayesinde işletmelerde, plazalarda ve holdinglerde oldukça sık olarak kullanılmaktadır. Hızlı turnikeli geçiş sisteminde kullanılmakta olan turnikelerin elektrostatik boyalı ve paslanmaz çelik olan farklı modelleri vardır. Yani iç ve dış ortamlar için mükemmel çözümler üretilebilmektedir.

Engelli turnikeli geçiş sistemi ise engelli bireylerin geçiş yapması ya da serbest geçişlerin sağlanması için kullanılmakta olan turnikelerdir. Bu turnikelerin kolları üzerinde engelli birey işareti ya da geçiş yönü işaretleri kullanılabilmektedir. Paslanmaz çelik ve elektrostatik boyalı olan modelleri, iç ve dış ortamlar için farklı çözümler bulabilmenizi sağlamaktadır. Kullanımı ve kurulumu çok basit olmakla birlikte günümüzde her geçen gün çok daha geniş alanlarda tercih edilmektedir. Aşağıda en çok tercih edilen engelli turnikeli geçiş sistemi ürünlerimiz listelenmiştir.

Turnikeli geçiş sistemi ile siz de geçişleri oldukça uygun fiyatlar ile kontrol altına alabilirsiniz. Perkotek Teknoloji Dış. Tic. A.Ş. olarak Avax turnikeli geçiş sistemi Türkiye dağıtıcısı konumunda olduğumu için en uygun fiyat garantisini vermekteyiz. Satın almak için daha fazla zaman kaybetmeden bizi arayın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler