perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YURT TURNİKE SİSTEMLERİ

Yurt turnike sistemleri, geçişleri kontrol altına almak ve güvenli geçişler yapmak için kullanılmakta olan sistemlerdir. Yurt turnike sistemleri ile yurtlarda kalan öğrencileri oldukça kolay ve hızlı şekilde kontrol altına alabilirsiniz. Bunun için kullanılacak olan yurt turnike sistemlerinde dört farklı model bulunmaktadır. Bu modellerden hangisinin sizin için daha uygun olacağına kendiniz karar verebilirsiniz. Yurt turnike sistemlerinin modelleri; engelli geçiş yurt turnike sistemleri, bel yurt turnike sistemleri, boy yurt turnike sistemleri ve hızlı geçiş yurt turnike sistemleri olarak listelenmiştir. Tercih edilecek olan bu turnikelerin kullanım alanları, yurtlardan çok daha fazlasıdır. Kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, belediyeler, fabrikalar, plazalar, okullar, dershaneler vb. pek çok alanda kullanılmaktadır.

Öncelikle hızlı geçiş yurt turnike sistemlerinden bahsetmek istiyorum. Hızlı geçiş yurt turnike sistemleri, yoğun geçişlerin yapılacak olduğu alanlarda kullanılmakta olan turnikelerdir. Bu turnikelerin single ve double olmak üzere farklı modelleri bulunmaktadır. Bu modellerin pek çoğunu bir arada kullanabilmek mümkündür. Paslanmaz çelik gövdeli ve elektrostatik boyalı gövdeli olmak üzere iki farklı gövde çeşidi bulunur. Paslanmaz çelik gövdeli hızlı geçiş yurt turnike sistemlerini dış ortamlarda güvenle kullanabilirsiniz. Elektrostatik boyalı yurt turnike sistemlerini ise iç ortamlarda güvenle tercih edebilirsiniz. Bu turnikelerin şıklıkları sayesinde yurtlarda farklı bir hava oluşacaktır.

Bel yurt turnike sistemleri ise insan beli boyunda olan turnikelerdir. Aslında bu turnike modelleri yurtlarda en çok tercih edilen modeldir. Kolları bulunması bir engel teşkil eder. Engeli aşarak geçiş yapmak için ise turnike üzerinde kullanılacak olan yüz tanıma, parmak izi ya da kartlı cihazlardan birine tanımlı olmanız gerekmektedir. Böylece geçişler de çok daha güvenilir bir hal almaktadır. Bel yurt turnike sistemleri, tripod yurt turnike sistemleri olarak da adlandırılmaktadır. Bu turnikeler, iki farklı buton kontrolüne sahiptirler. Çift buton kontrolü ve tek buton kontrolü. Çift buton kontrolünde kolları açmak ve kapamak için iki farklı buton bulunuyorken, tek buton kontrolünde kolları açma ve kapama işlemi bir tek buton ile gerçekleştirilmektedir.

Boy yurt turnike sistemleri, standart turnikelerin üzerinde atlayarak geçiş yapılması olasılığını ortadan kaldıran turnikelerdir. Bu turnikeler, paslanmaz çelik veya elektrostatik boyalı gövdeye sahip olabilmektedirler. Paslanmaz çelik olan modeller dış ortamlarda ve elektrostatik boyalı olan modeller ise iç ortamlarda güvenle kullanılabilmektedir. Kullanımı ve kurulumu çok kolaydır. Boy yurt turnike sistemlerinin üç kollu ve dört kollu olan farklı modelleri yer almaktadır. Hangi modelinin kullanılacağı tamamen sizin tercihinize kalmış olmakla birlikte tüm modeller kartlı, parmak izli ve yüz tanımalı cihazlar ile tetiklenebilmektedir. Aynı zamanda bu turnikeler, butonlar ile de kontrol edilmektedir. Buton kontrolünde iki farklı seçenek bulunmaktadır. Tek buton ya da çift buton kontrolü.

Engelli geçiş yurt turnike sistemleri ise serbest olarak geçiş yapılması için kullanılmakta olan turnikelerdir. Engelli geçiş yurt turnike sistemleri, engelli bireylerin geçiş yapmaları için tercih edilir. Bu turnikelerin üzerinde geçiş yönü işareti yer alabildiği gibi engelli bireyler için olduğunu belirten işaretler de bulunmaktadır. Bel turnikesi ve boy turnikesi kullanılmakta olan tüm alanlarda özellikle serbest geçişin de sağlanabilmesi için kullanılabilmesi gerekmektedir.

Yurt turnike sistemleri ile birlikte kullanacağınız öğrenci takip programı ile birlikte de yurda giriş ve çıkış yapacak olan tüm öğrencileri, hangi saatlerde geçiş yaptıkları bilgileri ile kayıt altında tutabileceksiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler