perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

HAVUZ TURNİKE SİSTEMLERİ

Havuz turnike sistemleri, havuzların kullanımının kısıtlanması için kullanılmaktadır. Bu turnikelerin kullanılabilir olan dört farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; bel turnikesi, hızlı geçiş turnikesi, boy turnikesi ve engelli geçiş turnikesidir. Havuz turnike sistemlerinin tüm bu modelleri günümüzde oldukça geniş alanlarda kullanılmaktadır. Havuzların yanı sıra işletmeler, fabrikalar, plazalar, belediyeler, okullar, plazalar, holdingler ve buna benzer pek çok alanda kullanılabilmektedir. Havuz turnike sistemlerinin kullanılan tüm farklı modelleri aslında aynı amaç için kullanılsa da farklı özelliklere sahip olmaktadır.

Öncelikle bel havuz turnike sistemlerinden bahsedelim. Bu turnikeler, insan beli boyundadırlar. Bu yüzden bu ismi almışlardır. Bir diğer adı tripod turnike olan bu turnikelerin iç ve dış ortamlarda kullanılabilmekte olan farklı modelleri bulunur. İç ortamlarda kullanılan modellerinin gövde özellikleri elektrostatik boyalıdır. Dış ortamlarda kullanılmakta olan modelleri ise paslanmaz çelik gövdeye sahiptir. Bu turnikeler ile birlikte parmak izi okuma cihazları, yüz tanıma cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazları birlikte kullanılabilir. Böylece geçişine izin verilecek olan kişilerin hem geçiş kısıtlamaları yapılır hem de geçiş güvenliği sağlanmış olur. Bel turnikelerinin kolları bir engel niteliğindedir. Kolları itme kuvveti ile geçiş sağlanmaktadır. Bu turnikelerin tek ayaklı, çift ayaklı, duvara monte olabilen, dekoratif gibi birçok farklı modeli bulunmaktadır.

Hızlı geçiş havuz turnike sistemleri ise genellikle hızlı ve yoğun geçişlerin yapılacak olduğu alanlarda kullanılmakta olan turnikelerdir. Bu turnikelerin iç ortamlarda kullanılmakta olan modelleri elektrostatik boyalı gövdeye sahiptir. Dış ortamlarda kullanılan modelleri ise paslanmaz çelik gövdeye sahiptir. Yani her alanda kullanıma uygun olan modeller mevcuttur. Havuzların giriş alanlarına konulduklarında, tetiklemek için üzerlerinde parmak izi okuma cihazları, yüz tanıma cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazları kullanılabilir. Cihaza tanımlı olan kişiler okutma yaptırdıklarında, hızlı geçiş turnikelerinin kolları iki yana açılarak geçiş izni verilir. Özellikle sitelerde yer alan havuzların girişlerinde bu turnikeler sık olarak kullanılır. Oldukça şık olmaları sayesinde kullanılan alanlara da farklı bir hava katmaktadır. Siteler dışında da spor salonları havuzlarının girişlerinde hem hızlı geçişleri hem de şıklığı sağlamak için kullanılabilirler.

Boy havuz turnike sistemleri, insan boyunu aşan turnikelerdir. Bu turnikeler, insan taşkınlıklarını engellemek amacıyla kullanılmaktadırlar. Günümüzde stadyumlar, konser alanları, tutuk evleri gibi yerlerde tercih edilen bu turnikelerin iç ortamlarda kullanılan modelleri elektrostatik boyalı gövdeye sahiptir. Dış ortamlarda kullanılmakta olan modelleri ise paslanmaz çelik gövdeye sahiptirler. Bu turnikelerin kullanımları çok basit olup parmak izi okuma cihazları, yüz tanıma cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazları ile tetiklenebilmektedir. Bu cihazların öncelikle turnikeler üzerine monte edilmesi, daha sonra da geçişine izin verilecek olan kişilerin tanımlamalarının yapılması yeterli olacaktır.

Engelli geçiş havuz turnike sistemleri ise aslında diğer tüm turnikelerin kullanılmakta olduğu alanlarda kullanılması gerekli olan turnikelerdir. Çünkü bu turnikeler, engelli bireylerin kolayca geçiş yapmasını sağlamaktadır. İç ortamlarda kullanılan modellerinin gövdeleri elektrostatik boyalı, dış ortamlarda kullanılan modellerinin gövdeleri ise paslanmaz çeliktir.

Havuz turnike sistemleri hakkında en çok merak edilenlerden bir tanesi de bu turnikelerin fiyatlarıdır. Aslında net bir fiyat bilgisi verebilmek mümkün değildir. Çünkü kullanılacak olan tüm modellere göre bu turnikelerin fiyatları değişebilir. Ancak Perkotek Teknoloji ailesi olarak Avax turnikelerin Türkiye dağıtıcılığını yapmamızdan dolayı genel olarak fiyatları oldukça uygundur. Satın almak için tek yapmanız gereken şey 0850 811 80 00 numarasını arayarak alanında uzman ve profesyonel satış danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler