perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

OKUL TURNİKE SİSTEMLERİ

Genellikler üniversitelerde ya da özel okullarda göremeye alıştığımız okul turnike sistemleri artık bir ihtiyaç haline gelerek tüm okullarda uygulanmaya başlanmıştır. Öğrencilerin okul içinde olup olamadıkları bu sistemler üzerinden takip edilerek öğrencilerin devamsızlıklarına da ulaşılabilir. Böylelikle okul yönetiminin de iş yükünde hafiflemeler sağlanmış olur. Okul turnike sistemleri, okulların giriş kapılarında uygulanacağı gibi okul içerisinde de çeşitli şekillerde kullanılabilir.  Örneğin okul kapısındaki turnikede kullanılan teknoloji ile aynı teknoloji kullanılarak (parmak izi geçiş sistemi olur, kart geçiş sistemi olur, yüz tanımı olur vs.) ya da farklı bir teknoloji kullanılarak Perkotek yemekhane takip sistemi ile entegre edilmesi sağlanarak okul içerisinde bulunan okul kantini ya da yemekhanesinde de bir turnike sistemi uygulanabilir. Böylelikle öğrenciler belirli bir düzen içerisinde yemek haklarını sisteme bağlı olarak kullanabilirler.

Okul turnike sistemlerinin ek olarak kullanılabileceği bir diğer ortamda okullara bağlı olan ya da bağımsız olarak yeni sistemlerin kurulacağı okul yurtları olabilir. Aslında bu noktalarda kullanılmaları zorunlu denebilir. Çünkü öğrenciler ailelerinden uzak yurtlarda kaldıklarında bu gençleri yönetmek çokta kolay değildir. Okul turnike sistemleri uygulanarak yurt yönetimi bu gençleri belirli bir disiplin altına sokmaları kolaylaştırılır. Manuel bir sistemde öğrenciler kaçak geçişler yaparak öğrenci yurdunun açıklarından faydalanabilirler. Üniversite öğrencilerinin altındaki öğrenciler için kullanılan yurtlarda kurallar daha katı olmalıdır. Çünkü bu yaştaki gençler henüz reşit olmadıklarından bu kuralla dışına çıkmaları kesinlikle engellenmelidir. Ancak üniversite seviyesindeki gençler için aynı kısıtlamayı yapmak mümkün olamayabilir. Evet, yurdun belirli kuralları olabilir; ama reşit olan şahıslar için bu kurallarda esneklikler sağlanabilmelidir. İşte bu nokta Perkotek yazılımlarından kuruma ait şartlara uygun olan yazılım satın alınarak çözüme gidilebilir.

Bu yazılımlar, yazılım ekibimizce sürekli güncellenerek ihtiyaçlara göre esneklikler sağlamaktadır. Uzman destek ekibimizce ayrıca yazılımsal sorunların çözümüne gidilebilmektedir. Yaşayacağınız herhangi bir raporlama ya da yeni bir kural oluşturma konusunda ya da var olan bir kuralın yazılım bazlı değiştirilmesi konusunda her türlü destek ekimizden alınabilir. Ayrıca sistemlerde zor da olsa meydana gelebilecek donanımsal sorunlar teknik ekimizce giderilir ve kurumlarınızın mağdur olması düşünülemez. Firmamıza özel sonra derece kaliteli desteğimiz sayesinde kullanıcılar tarafından tercih ediliriz.

Okul turnike sistemlerinde geçiş kontrol teknolojine en çok uygulanan turnike sistemleri genellikle hızlı geçiş turnikeleri ve bel turnikeleridir. Bunların yanı sıra bu teknolojilere uygum sağlayabilecek VIP turnikeler ve boy turnikeleri de olabilir. Görsel açıdan ve okul içerisindeki yoğunluk düşünüldüğüne en uygunları hızlı geçiş turnikeleridir. Ancak okul içerisindeki okul yönetiminin ihtiyaçları doğrultusunda bunlar farklılık gösterebilir. Örneğin okul yönetimin kararları ile boy turnikesi kullanılması da mantıklı olabilir. Çünkü boy turnikelerinin kullanım alanları düşünüldüğünde stadyum ve cezaevleri örnekleri verilebilir, güvenlik en üst seviyededir. Bu turnikelerin aşılması mümkün değildir. Okul içerisine öğretmenler ya da öğrenciler dışında hiçbir şahsın girmesi mümkün değildir. Böylelikle okul yönetimine emanet öğrencilerin korunmaları son derece güvenli olarak sağlanmış olur. Tüm turnike modellerinde her türlü olağanüstü durumlar düşünülerek acil durum sistemleri uygulanmıştır. Olası bir acil durum anında ya da doğal adet durumunda tek bir merkezli olarak manuel şekilde tüm okul turnike sistemleri devre dışı bırakılabileceği gibi bulunduğu okulun alt yapısında kurulu güvenlik sisteminin acil durum sinyalleri turnike sistemi ile bağlantısı doğrultusunda iletişim kurarak otomatik bir şekilde de devre dışı bırakılabilir. Bu sayede okul içindeki tahliyeler hızlı ve sorunsuz olarak gerçekleştirilecektir.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler