perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PARK BARİYER

Trafiğe kapalı park ya da bahçelerde araçların geçişlerini engellemek için ve aynı zamanda gerektiği zamanda geçişlerine müsaade edilmesi için bu tip noktaların giriş ya da çıkışlarına park bariyer sistemleri uygulanır. Uygulanacak bariyer sistemi, kurulacak ortam koşullarına göre ya da kullanıcı istekleri doğrultusunda farklılık gösterebilir. Ortam koşulları denildiğinde akla fiziksel koşullar gelmesin. Bahsedilmek istenen kurulacak geçiş noktasındaki insan trafiğidir. Uygulanabilecek sistemler arasında kollu park bariyer sistemleri ya da mantar tipi bariyer sistemleri mevcuttur. Amaç olarak her ikisinde de araçların geçişlerini engellemek gerektiğinde de izin verilmesi hedeflenmiştir. Kullanım şekilleri olarak aralarındaki tek fark ise kollu park bariyer sistemlerinde aracın geçmesini engelleye geçiş mesafesi uzunluğunda bir kol olduğundan aynı zamanda insanların geçişlerine de engel olunmaktadır. Mantar tipi bariyer sistemlerinde ise yerden çıkan bloklar olduğu için insan geçişlerine engel olacak bir durum söz konusu değildir. Bu sebepten dolayı hangi bariyer tipinin tercih edileceği kullanıcılara bırakılmıştır. Her ikisinin de uygulanmasında bir sorun yoktur.

Perkotek firması olarak tüm ürünlerimizde olduğu gibi sahibi olduğumuz Avax markası ile bariyer sistemleri ile müşterilerimize seçenekler sunulmaktadır. Mantar tipi bariyer sistemlerinde kurulumlar kollu bariyer sistemlerine göre daha külfetli olduğu için tercih edilmeyebilirler. Çünkü mantar tipi bariyer sistemleri kurulumları aşamasında altyapıya müdahale edilecek şekilde yolun altına gömüldükleri için yolla çukurlar açılması gerekmektedir. Bu da park müdürlükleri tarafından çok tercih edilmemektedir. Parklarda zaten yayaların yürüyebileceği yollar olduğundan araçların geçeceği yollarda yürümemeleri gerekiyor. Bu sebepten dolayı tavsiye edilen, park bariyer sistemi için uygulanacak park bariyer tipi kollu bariyer sistemleridir. Hem maliyetleri bakımından daha uygundurlar hem de kurulumları bakımından altyapıya herhangi bir müdahale edilmesi gerekmemektedir. Set içerisinde bulunan kolay kurulum montaj aparatları ile istenildiği takdirde destek ekibimizden destek alarak kullanıcılar kendileri bile kurulum yapabilirler. Kollu bariyer sistemlerinde montaj için gerekli tek şey bariyerin oturtulacağı düz bir zemin ve çalışması için de 220 volt şehir elektriğinin sağlanması gerekmektedir. Alınan minimum paket set bariyer ile bu şartların hepsi sağlandığında park bariyer sisteminiz kullanıma hazır olacaktır.

Avax park bariyer sistemleri kendi içlerinde MN ve DZ olmak üzere iki model altında toplanmaktadır. Kol mesafelerinin maksimum uzunlukları ile isimlerini alan bu bariyerler DZ 3,MN 3, DZ 6, MN 6 modelleridir. Bunlara ek olarak MN bariyer modeline ait olan MN 5 saçaklı bariyer seçeneği de sunulmaktadır. İsimlerinden de anlaşılacağı gibi bu modellerin maksimum kol uzunlukları 3, 5 ve 6 metre olarak ayrılmaktadır. Tüm bu park bariyer sistemlerinde kol mesafeleri opsiyonlu olup maksimum uzunluklarının altında kısaltılabilmektedir. Böylelikle bariyer sisteminin uygulanacağı araç geçiş noktasının dar ya da geniş bir mesafede olası bir sorun teşkil etmeyecektir. Ayarlanan kol uzunluğu ile her türlü ihtiyaca karşılık verecektir. Bariyer sistemlerinin hepsinin gövdelerinde elektrostatik toz boya teknolojisi kullanıldığından dış ortamlarda oluşabilecek her türlü etkene karşı dayanıklıdırlar. Ayrıca darbeye karşı dayanıklı gövdeleri ile olası araç kazalarında iç mekanizma ve bariyer ana kartının hasar görmesi engellenmiştir.

Meydana gelecek herhangi bir arıza durumunda deneyimli destek ekibimiz ile telefon aracılığıyla irtibata geçilerek kullanıcılar tarafında anlık müdahaleler yapılması sağlanabilir. Böylelikle yaşanan arızanın hızlı bir şekilde sonuca ulaşması gerçekleşir. Alınan telefon desteği ile arıza giderilemezse destek ekibimizden randevu alınarak uzman teknik ekibimizce yerinde müdahalelerinde yapılması sağlanabilir. Böylelikle kullanıcılarımız mağdur edilmeden park bariyer sistemlerini aktif olarak kullanmaya devam ederler.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler